TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп кога чул дека почнува истрагата на Малер: „Ова е крај на моето претседателствување. Готов сум“

МКД - 18.04.2019

Објавен е извештајот на специјалниот известувач Роберт Малер во САД. Малер во извештајот ги претстави резултатите од истрагата, која се фокусира на наводното мешање на Русија во изборите во 2016 година.

Трамп сакал да го тргне специјалниот обвинител Милер зашто бил уплашен дека неговата истрага ќе му го уништи мандатот

Сакам да кажам - 18.04.2019

Доналд Трамп се обидел да го отпушти специјалниот обвинител Роберт Милер откако тој покрена истрага за можното руско мешање во изборите во 2016 година, се дознава од неговиот извештај, кој денеска беше објавен во целост.

Трамп не бил во заговор со Русија, покажа извештајот на Мулер

Глас на Америка - 18.04.2019

Главниот правобранител на САД Вилјам Бар соопшти дека извештајот го ослободува претседателот Доналд Трамп од вина за соработка со Москва Извештајот на специјалниот советник Роберт Мулер, за истрагата во врска со наводите за руско мешање во ...

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

24Инфо - 18.04.2019

– Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се ...

Објавен извештајот на Милер за вмешаноста на Русија во изборите – Трамп барал да го отпуштат

Канал5 - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се обидувал да го отпушти специјалниот истражител Роберт Милер, кој ја испитуваше вмешаноста на Русија во изборите во САД. На конференцијата за медиуми , извештајот на Милер го презентирал главниот американски ...

„Готов сум“, рекол Трамп кога дознал кој го гони

Фактор - 18.04.2019

Денес објавен е извештајот од страна на американскиот специјален обвинител Роберт Малер, кој ги презентираше резултатите од истрагата која се фокусираше на наводно мешање на Русија во изборите на САД во 2016 година.

Тензична политичка атмосфера во САД пред објавувањето на извештајот на Малер

Телма - 18.04.2019

Долго очекуваниот извештај од истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за можно руско мешање во американските избори, на само неколку часа пред објавувањето предизвика жестока дебата во американската јавност.

Бар – Русите се мешале во изборите, но Трамп не соработувал со нив

Р.С.Европа - 18.04.2019

Русија се обидела да влијае врз американските претседателски избори во 2016 година, но дека не биле најдени докази дека претседателот Доналд Трамп или членови на неговиот тим соработувале со Русите, рече американскиот јавен обвинител Вилијам Бар.

И официјално: Трамп не бил во дослух со Русите

МКД - 18.04.2019

Во извештајот на Мулер, рече јавниот обвинител Бар, се истакнува дека Русите вршеле кампања на „сеење раздор“ пред изборите, но дека „не се најдени докази дека кој било Американец бил во договор“ со Русија во оваа шема.

"Крај на играта"! Главниот обвинител ги отстранил сите сомнежи: Трамп не ковал заговор со Русија!

Точка - 18.04.2019

Главниот обвинител на САД, Вилијам Бар, потврдил дека немало заговор меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и други Американци со руските власти за време на претседателските избори во 2016-та година во САД.

Америка во очекување на објавата на извештајот на Милер

Алсат-М - 18.04.2019

Безмалку четири недели откако американскиот претседател Доналд Трамп се прогласи потполно ослободен од обвинението, Американците денеска ќе може и самите да ги видат обезбедените доказни материјали кои ќе бидат објавени од страна на специјалниот ...

Денеска детали од истрагата за руско мешање во американските избори

Глас на Америка - 18.04.2019

Конгресот и американскиот народ за првпат ќе имаат увид во деталите за тоа што истражувал Мулер за напорите на Русија за мешање во изборите во 2016 година на кои победи Трамп Денеска ќе биде објавена редактираната верзија на извештајот на ...

Американскиот секретар за правда, Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

Либертас - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер за наводното руско мешање во претседателските избори во САД во 2016 година, ...

Трамп: Играта заврши (ФОТО)

Слободен Печат - 18.04.2019

Без тајни договори. Без опструкции. За мразачите и демократите од радикалната левица – Играта заврши, напиша Трамп на Твитер. Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското ...

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

ТВ21 - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Извештајот на Мулер ќе биде објавен денеска

Р.С.Европа - 18.04.2019

Американското Министерство за правда соопшти дека извештајот на специјалниот советник Роберт Мулер за истрагата за руското мешање во американските претседателски избори ќе биде објавен денеска.

Извадоци од објавените детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

24Инфо - 18.04.2019

Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат повеќе интригантни моменти за обидите на американскиот претседател Доналд Трамп да ја ...

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

Нова ТВ - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Бар: Нема докази дека Трамп соработувал со Русија

Алфа - 18.04.2019

Истрагата покажала дека Русија се мешала во изборниот процес во САД во 2016 година, но оти нема докази дека членови на изборниот штабот на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп соработувале со Москва, рече денеска американскиот секретар за ...

Трамп: Играта заврши

Нова ТВ - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

А1 On - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Конгресот побара „Дојче банк“ да сведочи за Трамп, демократите во исчекување на целосниот текст на извештајот на Малер

Независен - 17.04.2019

Американскиот Конгрес испрати покани до високи официјални личности од „Дојче банк“ да сведочат пред комитетите за финансии и разузнавање на Претставничкиот дом за финансиските работи на американскиот претседарел Доналд Трамп, јави „Ен-Пи-Ар“.

Извештајот на специјалниот советник за истрагата за руското мешање во американските избори ќе биде објавен денеска

Алсат-М - 18.04.2019

Американското Министерство за правда соопшти дека извештајот на специјалниот советник Роберт Мулер за истрагата за руското мешање во американските претседателски избори ќе биде објавен денеска.

Извадоци од објавените детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

Нова ТВ - 18.04.2019

Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат повеќе интригантни моменти за обидите на американскиот претседател Доналд Трамп да ја ...

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

Вечер - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

MakPress - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер за наводното руско мешање во претседателските избори во САД во 2016 година, ...

Трамп: Играта заврши

А1 On - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

1tv - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Извадоци од објавените детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

Вечер - 18.04.2019

Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат повеќе интригантни моменти за обидите на американскиот претседател Доналд Трамп да ја ...

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

MakPress - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

Опсервер - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда и државен јавен обвинител, Вилијам Бар на денешното претставување на делумно преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер за наводното руско мешање во претседателските избори во САД во 2016 година, ...

Трамп: Играта заврши

24Инфо - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

Н.Македонија - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

А1 On - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Трамп: Играта заврши

Н.Македонија - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

4NEWS - 18.04.2019

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

Н.Македонија - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Трамп: Играта заврши

Нетпрес - 18.04.2019

Вашингтон, 18 април 2019 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Песков: Да се утврди дали извештајот на Малер е воопшто вреден за анализа

1tv - 18.04.2019

Треба да се види дали извештајот на американскиот специјален советник Роберт Малер за резултатите од истрагата за наводна вмешаност на Русија во американските избори 2016 година е воопшто вреден за анализа и дали со тој извештај треба да се запознае ...

Трамп на Твитер: Играта заврши

Либертас - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Извадоци од објавените детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

Локално - 18.04.2019

Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат повеќе интригантни моменти за обидите на американскиот претседател Доналд Трамп да ја ...

Трамп: Играта заврши

Вечер - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.

Детали од истрагата за руското мешање во изборите во САД

+инфо - 18.04.2019

Претседателот се обидел да ја попречи истрагата преку својот соработник Кори Левандовски. Деталите од објавениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер од истрагата за наводното мешање на Русија во изборите во САД во 2016 година, откриваат ...

Трамп за истрагата за вмешаност на Русија: Играта е завршена

Макфакс - 18.04.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, објави фотографија на „Твитер“ на која пишува „Играта е завршена“, а тој е свртен со грб.

Трамп: Играта заврши

Независен - 18.04.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп по објавувањето на извештајот на специјалниот обвинител Роберт Малер за руското мешање во претседателските избори во САД, на Твитер објави интересна фотографија.