TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клинтон до косовските лидери: Беше потребна храброст да го оставите оружјето и да облечете костуми (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон им се обрати денес на косовските политичари. Клинтон при обраќањето во Приштина, каде што беа присутни и косовските лидери, истакна дека била потребна храброст да го „спуштат оружјето, да облечат ...

Клинтон во Приштина: Храбро се бopeвте, но и храбро го спуштивте opyжјето и ставивте кравати

365 - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, кој од вчера е во посета на Приштина по повод 20-годишницата од влегувањето на НАТО силите на Косово, денеска се обрати од плоштадот Скендербег.

20 години од влезот на НАТО на Косово

Телма - 12.06.2019

Најубавата работа која ми се случила по 19 години откако ја напуштив Белата Куќа беше кога еден албански келнер ми пријде во хотел во Њујорк, клекна, ми ги бакна рацете и ми се заблагодари за она што го направив за Косово – возбудено изјави ...

Клинтон од Приштина: Потребна беше храброст да го одложите оружјето и да облечете костуми и да ставите кравати

Независен - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон се обрати денеска до претставниците на привремените приштински институции. Клинтон при обраќањето во Приштина, каде беа присутни и претставниците на косовските власти, им нагласи дека била потребна ...

Тачи: 12 јуни е роденденот на слободата на Косово

А1 On - 12.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи на централната манифестација по повод 20-годишнината од влегувањето на трупите на НАТО во Косово, изјави дека 12 јуни е „роденденот на слободата на Косово“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Хашим Тачи засрамен пред Бил Клинтон

Слободен Печат - 12.06.2019

Голем број на граѓани кои се собрале да ја следат оваа церемонија, со големи овации го поздравиле мигот кога било спомнато името на американскиот претседател Бил Клинтон, извикувајќи: „САД, САД”.

Клинтон: Косово заслужува да е во ЕУ и НАТО

Р.С.Европа - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во Приштина изјави дека Косово е пример за демократија и оти заслужува членство во ЕУ и НАТО. „Мислам дека цел свет може да го земе Косово како пример како растеше и како живее во мир со соседите.

Клинтон: Косово живее во мир со своите соседи и заслужува да биде во ЕУ и НАТО

PressingTV - 12.06.2019

Поранешниот претседател на САД Бил Клинтон нагласи дека чуствува дека во Косово ие почитуван и оти денеска оваа земја е приер за демократија и оти заслужува да биде дел од ЕУ и НАТО. Мислам дека цел свет може да го земе Косово како пример како тоа ...

Косово го прославува Бил Клинтон за операцијата пред 20 години

Локално - 12.06.2019

Косово му додели на поранешниот американски претседател Бил Клинтон медал на Орденот на слободата како благодарност за неговата поддршка за поранешната српска покраина, која го напушти Белград пред 20 години, објави АФП.

Клинтон во Приштина: Косово заслужува да биде во ЕУ и НАТО (ФОТО)

МКД - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон изјави вчера во Приштина дека чувствува дека е почитуван, дека Косово е пример за демократија и дека заслужува членство во ЕУ и во НАТО. „Мислам дека целиот свет може да го гледа Косово како пример ...

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Независен - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата. Тачи во оваа прилика изјави дека „нема одликување со кое може ...

Тачи: 12 јуни е роденденот на слободата на Косово

24Инфо - 12.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи на централната манифестација по повод 20-годишнината од влегувањето на трупите на НАТО во Косово, изјави дека 12 јуни е „роденденот на слободата на Косово”, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон: Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО

Макфакс - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. „Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Локално - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Тачи: Ние сме најпроамериканскиот и најпроевропскиот народ на овие простори

+инфо - 12.06.2019

– 12 јуни е во темелите на нашиот идентитет како граѓани, како народ, како Косово, како нераздвоен дел на Европа и Западот – рече Тачи на церемонијата на плоштадот „Скендербег“ во косовскиот главен град.

Клинтон смета дека Косово е пример за демократија и заслужува да биде член на ЕУ и НАТО

Н.Македонија - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. – Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Клинтон се закити со Орден на слободата на Косово

+инфо - 11.06.2019

Тачи во оваа прилика изјави дека „нема одликување со кое може да се награди придонесот на Клинтон за слободата на албанскиот народ во Косово“. Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски ...

Тачи: 12 јуни е роденденот на слободата на Косово

Независен - 12.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи на централната манифестација по повод 20-годишнината од влегувањето на трупите на НАТО во Косово, изјави дека 12 јуни е „роденденот на слободата на Косово“.

Клинтон смета дека Косово е пример за демократија

Скопје1 - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. – Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

А1 On - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска го одликуваше поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Тачи: 12 јуни е роденденот на слободата на Косово

Опсервер - 12.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи на централната манифестација по повод 20-годишнината од влегувањето на трупите на НАТО во Косово, изјави дека 12 јуни е „роденденот на слободата на Косово“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон: Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО

24Инфо - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. „Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Хашим Тачи го одликува Бил Клинтон со Орден на слободата на Косово

Слободен Печат - 11.06.2019

Тачи во оваа прилика изјави дека „нема одликување со кое може да се награди придонесот на Клинтон за слободата на албанскиот народ во Косово“. Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски ...

Тачи: 12 јуни е роденденот на слободата на Косово

MakPress - 12.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи на централната манифестација по повод 20-годишнината од влегувањето на трупите на НАТО во Косово, изјави дека 12 јуни е „роденденот на слободата на Косово“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО

Точка - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. „Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Денешен - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон смета дека Косово е пример за демократија и заслужува да биде член на ЕУ и НАТО

Тера - 12.06.2019

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство во ЕУ и во НАТО. – Мислам дека целиот свет може да го земе Косово како пример за тоа како ...

Косово заслужува да биде во Европската унија и во НАТО како независна држава

Република - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

1tv - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Фокус - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон: Косово заслужува да биде во ЕУ и НАТО

PressingTV - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон, со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата. Тачи во оваа прилика изјави дека „нема одликување со кое може да се награди придонесот ...

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Либертас - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

24Инфо - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

Опсервер - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Клинтон одликуван со Орденот на слободата на Косово

MakPress - 11.06.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи го одликува денеска поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Бил Клинтон со високото државно признание на Косово, Орденот на слободата, јави дописникот на МИА од Приштина.