TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забраната за движење ја прекршиле 97 лица, скопјанец агресивно се однесувал кон полицијата

Макфакс - 09.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие во кое на сила стапи построг полициски час, односно забрана за движење од 16 до 5 часот наутро, на територијата на целата држава истата ја прекршиле 97 лица, при што приведени се 62, а за останатите се земени ...

Астрологијата и седењето дома: Како најлесно да ја поднесете изолацијата според вашиот хороскопски знак?

Кафе пауза - 09.04.2020

Како да се преживее изолацијата? Ѕвездите го имаат одговорот на тоа прашање. Откријте што му е потребно на секој хороскопски знаци додека е во изолација и како да се навикне на новонастанатата ситуација.

По зголемувањето на полицискиот час: 97 лица не ја почитувале мерката, приведени 62 од нив

Курир - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие: ◾ Вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се ...

Како се однесуваат хороскопските знаци во изолација?

Кајгана - 08.04.2020

Сите сме во иста ситуација и за да го сочуваме нашето здравје, но и здравјето на другите луѓе - треба да останеме дома. На некои луѓе изолацијата им паѓа тешко, а тоа зависи од карактерот, но и од хороскопот.

Тешко ни е во изолација? Потресна приказна на една Македонка која испраќа моќна порака до сите – „Зборувај ми за ...

Екран - 08.04.2020

Скопјанката Симона Арсовска ја отвори својата душа на Фејсбук и испрати трогателна, но силна порака до сите. Откако ќе ја прочитате, поинаку ќе гледате на изолацијата на која, поради коронавирусот, сме принудени.

СВР-Струмица апелира за строго почитување на мерките за забрана за движење

Опсервер - 08.04.2020

Струмица, 8 април 2020 () – Секторот за внатрешни работи-Струмица упатува апел до сите граѓани на подрачјето строго да ја почитуваат одлуката на Владата за забрана на движењето, почнувајќи од денеска, од понеделник до петок во временскиот период од ...

На подрачјето на Гостивар 55 лица се во домашна изолација, во Маврово 220 во државен карантин

Gostivarpress.mk - 08.04.2020

Во периодот од 7 часот на 7 април до 7 часот на 8 април, на подрачјето на СВР Тетово ниту едно лице не ја прекршило одлуката за ограничено движење и нема лишени од слобода и задржани лица, соопшти полицијата.

Вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие

Сител - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на територија на целата држава вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење, ...

Во изминатите 24 часа 35 граѓани го прекршиле полицискиот час, двајца самоизолацијата

360 степени - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, 35 граѓани биле фатени како го прекршуваат полицискиот час. Од нив, според евиденцијата на МВР, 19 биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат пријави за сите.

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Опсервер - 08.04.2020

Велес, 8 април 2020 () – На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции.

19 лица приведени ноќеска за време на полицискиот час

+инфо - 08.04.2020

Триесет и пет лица не ја почитувале забраната за движење во изминатите 24 часа, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Податоци од МВР, еве колку лица не го почитувале полицискиот час

Курир - 08.04.2020

Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат одлуките на Владата за ограничување на движењето на граѓаните како една од мерките за справување со корона вирусот, напиша министерот за внатреши работи Наќе Чулев на социјалните мрежи.

МАНЕВСКИ: Каде си Јовевски, каде си Џолев, ве нема за пандемијата како што се „трескавте“ за предметите на СЈО?

Денешен - 08.04.2020

Михајло МАНЕВСКИ Додека народот згрчен од страв и исплашен за здравјето и животот, трпелив и стуткан во четири зида, е во исчекување на вестите за чумата на 21 век – КОВИД 19, секојдневно и се повеќе крајно неодговорни и несовесни граѓани вршат ...

Што прават нашите познати мажи во изолација: Кој се досадува, кој прави ручек

Машки магазин - 08.04.2020

Дали е ова време кога се враќаме повторно на себе си, кога дома во изолација имаме можност да размислиме за многу нешта кои во други ситуации не ги ни забележуваме? Да, дома сме скоро сите, состојбата е вонредна, полициски час, карантин...

МВР тврди – ги почитуваме и спроведуваме сите препораки за заштита на полициските службеници

Телма - 07.04.2020

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека во целост ги почитуваат и спроведуваат препораките и заклучоците на Владата во справување со коронавирусот и е прва институција во државата која успеала во овој специфичен период да спроведе ...

Струмичкиот регион со најмногу прекршувања на полицискиот час

Сител - 07.04.2020

Во струмичко радовишкиот регион расте бројот на пријави против граѓаните кои во изминатиот период не ја почитувале забраната за движење. СВР Струмица поднесе нови 27 кривични пријави против 29 лица.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

Сител - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Ставревски: Полицијата е изложена на сериозен ризик, граѓаните да ги почитуваат мерките, да се заштитат себеси и ...

Курир - 07.04.2020

Началникот на СВР -Скопје, Ристе Ставревски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ истакна дека покрај здравствените работници и полицијата е изложена на висок ризик и е во првите борбени редови со епидемијата на опасниот коронавирус во ...

Намален бројот на лица во самоизолација во Велес, Неготино и Кавадарци

Фокус - 07.04.2020

Од ден на ден се повеќе се намалува бројот на лица кое се наоѓаат во домашна самоизолација во Велес, Неготино и Кавадарци. Според последните информации од СВР Велес, до вчерашниот ден во Велес во самоизолација се наоѓаат 18 лица.

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот ...

Познати личности со кои не би сакале да сте во самоизолација

Црнобело - 07.04.2020

Речиси целиот свет е во самоизолација, а најчесто луѓето се затворени дома со партнерот или семејството. Но како би изгледало ако сте во самоизолација со некоја од славните личности? Можеби мислите дека ќе биде забавно да бидете затворени со вашиот ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

Нетпрес - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Четири лица во Гостивар прекршиле полициски час, меѓу кои и еден малолетник

Gostivarpress.mk - 07.04.2020

Во периодот од 7 часот на 6 април до 7 часот на 7 април, на гостиварското подрачје, 4 лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење, од кои едно било малолетник до 18 години. Четворицата се лишени од слобода и задржани за расчистување и ...

Британскиот министер за животна средина во самоизолација

Слободен Печат - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

А1 On - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Курир - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Локално - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

24Инфо - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Либертас - 07.04.2020

– Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи ...

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

Канал5 - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

ТВ21 - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

А1 On - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

MakPress - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

Слободен Печат - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

Опсервер - 07.04.2020

Струмица, 7 април 2020 () – СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

24Инфо - 07.04.2020

– СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час

Тера - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие три лица од Битола го прекршиле полицискиот час, информираат од СВР Битола. Полицијата поднела пет кривични пријави против 8 лица од Битола и три кривични пријави против седум лица од Прилеп.

Струмичкиот регион со најмногу прекршувања на полицискиот час

4NEWS - 07.04.2020

Во струмичко радовишкиот регион расте бројот на пријави против граѓаните кои во изминатиот период не ја почитувале забраната за движење. СВР Струмица поднесе нови 27 кривични пријави против 29 лица.

Полицијата поднесе 29 кривични пријави за граѓани од Струмица и Радовиш кои не ја почитувале забраната за движење

MakPress - 07.04.2020

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави против две лица во Радовиш, соопштија денес од полицијата.

Ноќеска МВР уапси 19 граѓани

Слободен Печат - 08.04.2020

Исто така според статистичките податоци на 67 лица им се издадени решенија за изолација, а 84 лица потпишале изјави за самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие според МВР забраната за движење 35 лица не ја почитувале.

МВР: Во изминатите 24 часа 35 граѓани го прекршиле полицискиот час

Press24 - 08.04.2020

во текот на изминатото деноноќие, 35 граѓани биле фатени како го прекршуваат полицискиот час. Од нив, според евиденцијата на МВР, 19 биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат пријави за сите.

Полицискиот час го прекршиле 35 граѓани, 19 приведени

24Инфо - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

МВР: Полицискиот час го прекршиле 35 лица, приведени се 19

МКД - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информира МВР.

МВР: 35 лица не ја почитувале забраната, 19 лица приведени

ТВ21 - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

На 67 лица издадени решенија за изолација, а 84 потпишале изјава за самоизолација

Макфакс - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а ...

Вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие

4NEWS - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на територија на целата држава вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење, ...

35 лица го прекршиле полицискиот час, 19 приведени

Р.С.Европа - 08.04.2020

МВР информираше дека во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Приведени 19 лица за време на полицискиот час

Нетпрес - 08.04.2020

Триесет и пет лица не ја почитувале забраната за движење во изминатите 24 часа, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи.

97 лица го прекршиле полицискиот час, приведени 62

Кумановски м. - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (8/9.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 97 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 62 лица, а за ...

Полицискиот час го прекршиле 35 граѓани, од кои 19 биле приведени

Фокус - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.