TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Мадагаскар недораснат, Жирес го одведе Тунис во полуфиналето на КАН

Gol.mk - 12.07.2019

Алан Жирес и Тунис се последни патници во полуфиналето на Купот на Африкански нации во Египет, откако во четвртото четвртфинале лесно го совладаа изненадувањето на натпреварувањето Мадагаскар со 3-0 (0-0).

Куп на африкански нации: Алжир и Тунис го комплетираа полуфиналниот квартет

Нова ТВ - 11.07.2019

Алжир и Тунис се последни полуфиналисти на Купот на африкански нации (КАН). Алжирските фудбалери беа подобри пеналџии во четврт-финалето против Брегот на Слоновата Коска и серијата удари од белата точка ја добија со 4:3 по нерешените (1:1) по 90.

Алжир и Тунис во полуфиналето на шампионатот на Африка

Нетпрес - 11.07.2019

По репрезентациите на Нигерија и Сенегал, пласман во полуфиналето од африканскиот Куп на нациите кој се одржува во Египет, изборија и фудбалските селекции на Тунис и Алжир. Тунис во четвртфиналниот дуел со 3:0 ги победи најпријатното изненадување на ...

КАН 2019: Алжир е последниот полуфиналист (ВИДЕО)

SportMedia - 11.07.2019

Фудбалската репрезентација на Алжир е последниот патник во полуфиналните борби на Купот на Африканските нации. Вечерва во дуелот со дебитантот во завршницата на овој континентален собир, селекцијата на Мадагаскар, Тунижаните ја демонстрираа својата ...

АФЦОН: Тунис стави крај на „бајката“ на Мадагаскар (видео)

TopSport - 11.07.2019

Тунис е последниот полуфиналист на Африканскиот куп на нации, откако со 3:0 го победи Мадагаскар, најпријатното изненадување на континенталниот шампионат во Египет. Мадагаскар, репрезентацијата која досега се немаше квалификувано ниту на ...

ВИДЕО: Алжир по пенали стигна до полуфиналето на АКН

Gol.mk - 11.07.2019

Пенал рулетот го даде третиот учесник во полуфиналето на Афричкиот Куп на Нации. Репрезентацијата на Алжир победи во дуелот со Брегот на слоновата коска благодарение на промашувањата на Вилфред Бони и Сереј Дие.

КАН 2019: Алжир на пенали ги мина „слоновите“ за полуфинале

SportMedia - 11.07.2019

За првпат по 2010 година, репрезентацијата на Алжир ќе игра во полуфиналето на Купот на Африканските нации. Алжирците денеска по подобро изведување на пенали славеа над Брегот на слоновата коска и обезбедија полуфинале со Нигерија.

АФЦОН: Алжир на пенали подобар од БСК, ќе игра за финале против Нигерија (видео)

TopSport - 11.07.2019

Алжир се пласираше во полуфиналето на Африканскиот куп на нации по победата на пенали над репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска, откако претходно утнаа пенал и пропуштија огромна шанса да го решат натпреварот во регуларните 90 минути.

АФЦОН: Тунис стави крај на „бајката“ на Мадагаскар (видео)

Макфакс - 11.07.2019

Тунис е последниот полуфиналист на Африканскиот куп на нации, откако со 3:0 го победи Мадагаскар, најпријатното изненадување на континенталниот шампионат во Египет. Мадагаскар, репрезентацијата која досега се немаше квалификувано ниту на ...

АФЦОН: Алжир на пенали подобар од БСК, ќе игра за финале против Нигерија (видео)

Макфакс - 11.07.2019

Алжир се пласираше во полуфиналето на Африканскиот куп на нации по победата на пенали над репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска, откако претходно утнаа пенал и пропуштија огромна шанса да го решат натпреварот во регуларните 90 минути.