TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан во трката со Јуве и Интер за новиот „Пирло“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.04.2020

Италијанскиот репрезентативец има договор со Бреша до 2021 година, а првиот човек на клубот според „Калчомеркато“ бара 50 милиони евра. Сандро Тонали е подготвен да ја напушти Бреша после тековната сезона и според италијанските медиуми Милан се ...

Италијанскиот „дијамант“ од 300 милиони евра!

Вечер - 09.04.2020

Италијанскиот „дијамант“, Сандро Тонали, е дете на Бреша, исто како и легендарниот Андреа Пирло. Игра на иста позиција, а 19-годишниот Тонали има долга коса и е граден слично како и неговиот слевн сонародник.

Бреша со тврд став: За нас сезоната заврши, не планираме да играме

SportMedia - 08.04.2020

Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови за завршување на сезоната. Газдите на италијанскиот клуб не се согласуваат со ставот на Федерацијата дека првенството треба да продолжи на крајот на мај и да заврши во јули.

Во Болоња се шокирани, прво болест на Михајловиќ, сега коронавирус

Дриблинг - 08.04.2020

Сезоната во калчото е во прекин, во Болоња сметаат дека оваа сезона за нив е посебна по многу нешта, прво, болеста на тренерот Синиша Михајловиќ, сега коронавирусот. Рикардо Орсолини е е ден од најдборите фудбалери на Болоња, вели дека оваа сезона ...

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

А1 On - 08.04.2020

Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови за завршување на сезоната. Газдите на италијанската федерација се надеваат дека првенството ќе биде обновено на крајот на мај и ќе заврши во јули, но од повратникот во ...

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

Опсервер - 08.04.2020

Бреша, 8 април 2020 () – Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови за завршување на сезоната. Газдите на италијанската федерација се надеваат дека првенството ќе биде обновено на крајот на мај и ќе заврши во јули, но ...

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

MakPress - 09.04.2020

Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови за завршување на сезоната. Газдите на италијанската федерација се надеваат дека првенството ќе биде обновено на крајот на мај и ќе заврши во јули, но од повратникот во ...

Бреша официјално се огласи против завршување на сезоната во Серија „А“

Либертас - 09.04.2020

– Екипата на Бреша излезе со официјален став во кој ги објави своите планови за завршување на сезоната. Газдите на италијанската федерација се надеваат дека првенството ќе биде обновено на крајот на мај и ќе заврши во јули, но од повратникот во ...