TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Карпош се дезинфицираат улици и фреквентни локации

Н.Македонија - 06.04.2020

Екипи на Општина Карпош со четири цистерни активно работат на миење и дезинфекција на улици и фреквентни локации. Се мие и дезинфицира пред маркети, аптеки, банки и други места, каде што е забележано поголемо присуство на граѓани.

Миење и дезинфекција пред здрвствените установи во Карпош

Опсервер - 06.04.2020

Скопје, 6 април 2020 (МИИА) – Комуналните служби на Општина Карпош утринава миеја и дезинфицираа на паркинг просторот и платото пред Поликлиниката „Букурешт“, Итната медицинска помош и ЈЗУ Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле.

Д-р Исијановски: ЈЗУ Здравствен Дом Скопје е подготвен за новиот бран од Ковид-19

Слободен Печат - 06.04.2020

Во Комисијата за заразни заболувања се вклучени повеќе институции од нашата држава на чело со Министерството за здравство. Скро секој ден во 8 часот наутро имаме состанок каде што се бирифира за тоа како поминале денот и ноќта, се даваат предлози, ...

Четворица вработени од Здравствен дом- Скопје за два дена добиле резултати дека се позитивни на Ковид-19

Канал5 - 04.04.2020

Резултатот од тестирањето кај 4 вработени од Здравствен Дом во Скопје изминатите два дена покажал дека биле позитивни.. Кај четворица вработени од Здравствен Дом Скопје за два дена вчера и денеска било потврдено дека се заразени со Ковид 19.

Вработена во поликлиниката Чаир заразена со Ковид-19 – изолирани сите кои имале контакт со неа, објектот дезинфициран

ТВ21 - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир заразена со коронавирус, информираше директорот Бесим Кока. Како што вели, идентификувани се сите лица кои имале контакт со вработената и сите се во домашна изолација.

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со ковид-19, се дезинфицира целиот објект

Н.Македонија - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи за жена што работи на шалтерот на главниот влез во објектот и чиј дел е целосно одвоен ...

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

ТВ21 - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Општина Бутел миеше улици, и правеше дезинфекција на станбените објекти, детските игралишта, платоата на трговските ...

24Инфо - 04.04.2020

Општина Бутел во изминатиот период презеде повеќе активности за заштита на здравјето на граѓаните и спречување и ширење на коронавирусот. Имено, се миеја локалните улици и урбаната опрема, извршена е дезинфекција на сите училишта и градинки, ...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

24 Вести - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на Ковид-19- информацијата за ТВ24 ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Целата поликлиника била ...

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на корона вирус

Сител - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи за жена што работи на шалтерот на главниот влез во објектот и чиј дел е целосно одвоен ...

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на корона вирус

4NEWS - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи за жена што работи на шалтерот на главниот влез во објектот и чиј дел е целосно одвоен ...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со ковид-19

Независен - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата ни ја потврди и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Се работи за жена што работи на шалтерот на главниот влез во објектот и чиј дел е целосно одвоен ...

Вработена во поликлиника Чаир заразена со коронавирус - дезинфициран цел објект

Press24 - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на коронавирусот, дознава Сител . Информацијата за Сител ја потврдил и директорот на Здравствен дом – Скопје, д-р Виктор Исјановски. Станува збор за жена што работи на шалтерот на главниот влез во ...

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус

Телма - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Курир - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

А1 On - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Сител - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Вечер - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Телефонистка во Поликлиника Чаир позитивна на коронавирус

+инфо - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на корона вирусoт, извршена дезинфекција на објектот

еМагазин - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од корона вирусот и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Република - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Канал5 - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски Посочи дека досега во Здравствен дом Скопје ...

Вработена во Поликлиниката Чаир заразена со коронавирус

МКД - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Дезинфекција на училишта, градинки и други објекти во Општина Бутел

А1 On - 04.04.2020

Општина Бутел во изминатиот период презеде повеќе активности за заштита на здравјето на граѓаните и спречување и ширење на коронавирусот. Од Општината информираат дека се миеле локалните улици и урбаната опрема, била извршена дезинфекција на сите ...

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

24Инфо - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус

Локално - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Медицински сестри од Ченто и домашна посета, вработена во Поликниката во Чаир и возач во ИМП позитивни на коронавирус

MakPress - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Четворица вработени во Здравствен дом-Скопје, заразени со коронавирус

Нова ТВ - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Четворица заразени од Здравствен дом -Телефонистка од поликлиника Чаир, возач на Итна медицинска помош и две сестри

Фокус - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од корона вирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на корона вирус, извршена дезинфекција на објектот

Frontline - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од корона вирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Опсервер - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Бриф - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Четворица заразени од Здравствен дом -Телефонистка од поликлиника Чаир, возач на Итна медицинска помош и две сестри

Скопје24 - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е позитивна на виру*от и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

И четворица од Здравствениот дом – Скопје позитивни

Денешен - 04.04.2020

Кај четворица вработени од Здравствен дом Скопје за два дена вчера и денеска било потврдено дека се заразени со Ковид 19, објави Канал 5 . Медицинска сестра од поликлиниката во Ченто и медицинска сестра од домашна посета, вработена на шалтер од ...

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

ММС - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Телефонистка во поликлиниката „Чаир“ заразена со коронавирус, дезинфициран е целиот објект

360 степени - 04.04.2020

Вработена во поликлиниката „Чаир“ е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом „Скопје“, Виктор Исјановски, пренесува МИА.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

CivilMedia - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Слободен Печат - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус

iPortal - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот, позитивни уште 3 вработени ...

Либертас - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Општина Бутел презеде повеќе активности за заштита на здравјето на граѓаните

MakPress - 04.04.2020

Општина Бутел во изминатиот период презеде повеќе активности за заштита на здравјето на граѓаните и спречување и ширење на коронавирусот. Имено, се миеја локалните улици и урбаната опрема, извршена е дезинфекција на сите училишта и градинки, ...

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Нетпрес - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус

Скопје1 - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

Скопје инфо - 04.04.2020

Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од коронавирус и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот на Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски.

Дезинфицирани градинките, училиштата и другите јавни установи

Вечер - 05.04.2020

Општина Бутел во изминатиот период презеде повеќе активности за заштита на здравјето на граѓаните и спречување и ширење на коронавирусот. Како што информираат оттаму, се миеле локалните улици и урбаната опрема, извршена е дезинфекција на сите ...

Миење и дезинфекција пред здрвствените установи во Карпош

Канал5 - 06.04.2020

Комуналните служби на Општина Карпош утринава миеја и дезинфицираа на паркинг просторот и платото пред Поликлиниката „Букурешт", Итната медицинска помош и ЈЗУ Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле.

(ВИДЕО) Исијановски: ЈЗУ Здравствен Дом Скопје е подготвен за новиот бран од КОВИД-19

Либертас - 06.04.2020

Во Комисијата за заразни заболувања се вклучени повеќе институции од нашата држава на чело со Министерството за здравство. Скро секој ден во 8 часот наутро имаме состанок каде што се бирифира за тоа како поминале денот и ноќта, се даваат предлози, ...

Се мијат и дезинфицираат просторите пред здрвствените установи

Вечер - 06.04.2020

Комуналните служби на Општина Карпош утринава миеја и дезинфицираа на паркинг просторот и платото пред поликлиниката „Букурешт“, Итната медицинска помош и Институтот за белодробни заболувања кај децата во Козле.

Миење и дезинфекција пред здрвствените установи во Карпош

MakPress - 06.04.2020

Комуналните служби на Општина Карпош утринава миеја и дезинфицираа на паркинг просторот и платото пред Поликлиниката „Букурешт", Итната медицинска помош и ЈЗУ Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле.