TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести во Тетово против ДУИ

Алсат-М - 24.06.2019

Десетици лица протестираа во Тетово против раководството на ДУИ, откако ги слушнаа разговорите што ги објави „Ел Чека“. Демонстрантите кои од Тетовскиот универзитет тргнаа кон седиштето на ДУИ во Речица, беа спречени од полициски кордон на патот.

Протести пред седиштето на ДУИ

24 Вести - 24.06.2019

Д емонстран и се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово со барање оваа партија да замине од власт. Протестот го предвод еше , Блерим Ахмед, братот на Е л Чека кој ги објави прислушуваните разговори во кои се јавуваат гласови на функционери од ДУИ.

Залуден обид на членови на семејството на „Ел Чека“ да протестираат пред седиштето на ДУИ

Телма - 24.06.2019

Со знамиња на Голема Албанија 50 –тина лица попладнево од пред Тетовскиот Универзитет тргнаа кон седиштетот на ДУИ во Мала Речица да го искажат својот револт, од како што беше посочено во најавата на самиот протест криминалот на партијата кој уште ...

Полицијата не дозволи граѓаните да стигнат до седиштето на ДУИ вo Тетово

CivilMedia - 24.06.2019

Стотина граѓани, предводени од Блерим Ахмеди, братот на Ел Чека, учествуваа на денешниот протест против партијата ДУИ кој се одржа во Тетово. Граѓаните се собраа пред ректоратот на Тетовскиот Универзитет и се упатија кон седиштето на партијата на ...

Протест на група граѓани во Тетово, бараат правда од институциите

1tv - 24.06.2019

Педесетина лица денеска во Тетово протестираа поради, како што посочуваат, содржината на аудио разговори што се објавуваат на социјалните мрежи. Тие побараа правда од институциите за како што рекоа, „монтирани случаи“ за „Монструм“, „Сопот“, ...

Братот на Ел Чека предводи протест против ДУИ во Мала Речица

Фокус - 24.06.2019

Фото: Gazeta Express Демонстранти се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово и побараа симнување на оваа партија од власт. Протестот го предводи, Блерим Ахмед, братот на Шеик Ахмед, познат под псевдонимот Ел Чека со кој ги објавува прислушуваните ...

Демонстрантите бараат промени и истраги на протестот пред седиштето на ДУИ

Н.Македонија - 24.06.2019

Преместување на седиштето на ДУИ од Мала Речица како и меѓународни истраги за случаите во кои се обвинети етнички Албаници, побараа демонстрантите собрани пред партиската зграда во Тетово, пренесуваат повеќе македонски медиуми.

Протестантите не успеаја да пристигнат до партиското седиште на ДУИ во Мала Речица

ММС - 24.06.2019

Протестантите кои за попладнево најавија протест пред седиштетот на ДУИ во Мала Речица не успеаа да стигнат до партијата. На улицата кој води до ДУИ беше поставена блокада од полицијата, која не им дозволи на протестантите да продолжат понатаму.

Демонстрантите предводени од братот на Ел Чека не стасаа до седиштето на ДУИ

+инфо - 24.06.2019

Демонстрантите, меѓу кои и братот на „бомбашот“ Ел Чека, Блерим Ахмеди не успеаја да дојдат до седиштето на ДУИ во Мала Речица и да им кажат на раководството на партијата предводена од Али Ахмети да си оди, бидејќи беа спречени од полицијата.

(ВИДЕО) Протести во Тетово против ДУИ, се бара одговорност и меѓународна истрага за ,,Диво насеље“

Независен - 24.06.2019

Десетици луѓе протестираа во Тетово против ДУИ. Демонстрантите од Тетовскиот универзитет упатени кон седиштето на ДУИ во Речица беа блокирани од страна на полицискиот кордон кој го блокираше патот.

Братот на Ел Чека главен на протестот: „Много луѓе добиле закани од полицијата да не присуствуваат на протестот„

Магазин - 24.06.2019

Денешните протести кои започнаа во Тетово, а потоа со марширање тргнаа кон седиштето на ДУИ во Мала Речица пред малку беа прекинати. Денеска демонстрантите се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово а потестот го предводи, Блерим Ахмед, братот на ...

Братот на „Ел Чека“ на протести во Тетово

Фактор - 24.06.2019

Братот на Ел Чека, Блерим Ахмети, тврди дека демонстранти против владиниот клоалционен партнер ДУИ бо Тетово се пристигнати и од други градови како Кичево, Куманово и Струга. "Добивме информации дека многу луѓе од Кичево, Куманово, Струга биле ...

Полицијата не дозволува протест пред седиштето на ДУИ

Курир - 24.06.2019

Почнаа заканите за организаторот на денешниот протест во Тетово. Блерим Ахмеди, брат на “Ел Чека“ за ТВ21 , изјави дека полицијата ги предупредила дека може да се случи инцидент и дека тие не носат одговорност.

Полицијата ги блокираше демонстрантите, не им дозволи да се приближат на ДУИ

Слободен Печат - 24.06.2019

Протестите кои започнаа во Тетово, а со марширање се упатија кон седиштето на ДУИ во Мала Речица пред малку беа прекинати. Братот на Ел Чека, кој беше меѓу тие што протестираа, изјави дека се принудени да го прекинат протестот, истакнувајќи дека не ...

Протест против ДУИ во Тетово, организатор братот на Ел Чека

Expres - 24.06.2019

Блерим Ахмети, брат на лицето кое поод псеудонимот Ел Чека објавува „бомби“ на социјалните мрежи денеска предводеше протест против ДУИ во Тетово. Протестот, организиран преку социјалнит мрежи, започна во 12:00 часот, демонстрантите се собраа пред ...

Бомбите на Ел Чека предизвикаа протести пред седиштето на ДУИ

MakPress - 24.06.2019

За денеска е најавен протест пред седиштето на ДУИ во Мала Речица поради бомбите на Ел Чека но и поради случајот со Алмир, пренесуваат албанските медиуми. Според „Ина-онлајн“, прв овој протест го најави Шеќерим Ахмеди или познат во јавноста како Ел ...

Почнаа протестите пред седиштето на ДУИ – Братот на Ел Чека се очекува меѓу присутните

Слободен Печат - 24.06.2019

Во близина на ДУИ се забележува голем број на полициски сили. Започна најавениот протест пред седиштето на ДУИ во Тетово. На протестите, според најавите, ќе биде и братот на Ел Чека, лицето кое ги објавува таканаречените „бомби“ кои се во врска со ...

Протестите пред седиштето на ДУИ – Братот на „Ел Чека“ меѓу присутните?

Либертас - 24.06.2019

Во близина на ДУИ се забележува голем број на полициски сили. фото: ...

За утре се најавуваат протести пред ДУИ

Слободен Печат - 23.06.2019

Се најавуваат протести пред седиштето на ДУИ во Мала Речица за во понеделникот во 12 часот. – На 24 јуни, понеделник, во 12 часот, пред седиштето на ДУИ се одржува протест против челниците на оваа политичка партија во Северна Македонија, а причина ...

(ВИДЕО) Протест во Тетово против ДУИ, дел од организаторите на медиумите на македонски јазик не им дозволија да снимат

еМагазин - 24.06.2019

Педесетина лица денеска во Тетово протестираа поради, како што посочуваат, содржината на аудио разговори што се објавуваат на социјалните мрежи. Тие побараа правда од институциите за како што рекоа, „монтирани случаи“ за „Монструм“, „Сопот“, ...

Братот на Ел чека на чело на протестот против ДУИ

Press24 - 24.06.2019

Демонстранти се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово и побараа симнување на оваа партија од власт, пренесе Фокус. Протестот го предводи, Блерим Ахмед, братот на Шеик Ахмед, познат под псевдонимот Ел Чека кој ги објавува бомбите.

Братот на Ел Чека предводи протест против ДУИ во Мала Речица

Алсат-М - 24.06.2019

Демонстранти се собраа во Тетово и побараа симнување на оваа партија од власт. Протестот го предводи, братот на Ел Чека кој ги објавува прислушуваните разговори во кои се јавуваат гласови на функционери од ДУИ.

Брат му на Ел Чека повика на протести во Тетово против ДУИ

МКД - 24.06.2019

Протестантите кои за попладнево најавија протест пред седиштетот на ДУИ во Мала Речица не успеаа да стигнат до партијата. На улицата која води до ДУИ беше поставена блокада од полицијата, која не им дозволи на протестантите да продолжат понатаму.

Демонстрантите на чело со братот на Ел Чека не стасаа до седиштето на ДУИ

Фокус - 24.06.2019

Демонстрантите, меѓу кои и братот на „бомбашот“ Ел Чека, Блерим Ахмеди не успеаја да дојдат до седиштето на ДУИ во Мала Речица и да им кажат на раководството на партијата предводена од Али Ахмети да си оди, бидејќи беа спречени од полицијата.

Протести против ДУИ со знамиња на „голема Албанија“

Канал5 - 24.06.2019

Десетици луѓе протестираа во Тетово против ДУИ. Демонстрантите од Тетовскиот универзитет упатени кон седиштето на ДУИ во Речица беа блокирани од страна на полицискиот кордон кој го блокираше патот.

Полицијата не дозволува протест пред седиштето на ДУИ

Нетпрес - 24.06.2019

Почнаа заканите за организаторот на денешниот протест во Тетово. Блерим Ахмеди, брат на “Ел Чека“ за ТВ21 , изјави дека полицијата ги предупредила дека може да се случи инцидент и дека тие не носат одговорност.

Полицијата ги блокираше демонстрантите, не им дозволи да се приближат на ДУИ

Република - 24.06.2019

Протестите кои започнаа во Тетово, а со марширање се упатија кон седиштето на ДУИ во Мала Речица пред малку беа прекинати. Братот на Ел Чека, кој беше меѓу тие што протестираа, изјави дека се принудени да го прекинат протестот, истакнувајќи дека не ...

Почнаа протестите пред седиштето на ДУИ, се очекува да дојде и братот на Ел Чека

Република - 24.06.2019

Започна најавениот протест пред седиштето на ДУИ во Тетово. На протестите, според најавите, ќе биде и братот на Ел Чека, лицето кое ги објавува таканаречените „бомби“ кои се во врска со функционерите на ДУИ.

За утре се најавуваат протести пред ДУИ

Курир - 23.06.2019

Се најавуваат протести пред седиштето на ДУИ во Мала Речица за во понеделник во 12 часот. – На 24 јуни, понеделник, во 12 часот, пред седиштето на ДУИ се одржува протест против челниците на оваа политичка партија, а причина за протестите се бомбите ...

Протест на група граѓани во Тетово, бараат правда од институциите

MakPress - 24.06.2019

Педесетина лица денеска во Тетово протестираа поради, како што посочуваат, содржината на аудио разговори што се објавуваат на социјалните мрежи. Тие побараа правда од институциите за како што рекоа, „монтирани случаи“ за „Монструм“, „Сопот“, ...

Братот на Ел Чека предводи протест против ДУИ во Мала Речица

Скопје1 - 24.06.2019

Демонстранти се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово и побараа симнување на оваа партија од власт. Протестот го предводи, Блерим Ахмед, братот на Шеик Ахмед, познат под псевдонимот Ел Чека со кој ги објавува прислушуваните разговори во кои се ...

Братот на Ел Чека ги предводеше демонстрантите: Полицијата ни се зaкануваше, многумина беа спречени да дојдат

PressingTV - 24.06.2019

Десетици демонстранти предводени од братот на Ел Чека денеска протестираа во Тетово против ДУИ. Тие не успеаја да дојдат до седиштето на ДУИ во Мала Речица и да им кажат на раководството на партијата предводена од Али Ахмети да си оди, бидејќи беа ...

Протестите пред седиштето на ДУИ – се очекува да дојде и братот на Ел Чека

PressingTV - 24.06.2019

Започна најавениот протест пред седиштето на ДУИ во Тетово. На протестите, според најавите, ќе биде и братот на Ел Чека, лицето кое ги објавува таканаречените „бомби“ кои се во врска со функционерите на ДУИ.

Протести пред ДУИ најавени за утре

Нетпрес - 23.06.2019

Се најавуваат протести пред седиштето на ДУИ во Мала Речица за во понеделник во 12 часот. На 24-ти јуни, понеделник, во 12 часот, пред седиштето на ДУИ ќе се одржи протест против челниците на оваа политичка партија, а причина за протестите се ...

Братот на Ел Чека предводи протест против ДУИ во Мала Речица

24Инфо - 24.06.2019

Демонстранти се собраа пред седиштето на ДУИ во Тетово и побараа симнување на оваа партија од власт. Протестот го предводи, Блерим Ахмед, братот на Шеик Ахмед, познат под псевдонимот Ел Чека со кој ги објавува прислушуваните разговори во кои се ...

Демонстрантите предводени од братот на Ел Чека не стасаа до седиштето на ДУИ

Либертас - 24.06.2019

Демонстрантите, меѓу кои и братот на „бомбашот“ Ел Чека, Блерим Ахмеди не успеаја да дојдат до седиштето на ДУИ во Мала Речица и да им кажат на раководството на партијата предводена од Али Ахмети да си оди, бидејќи беа спречени од полицијата.

За утре се најавуваат протести пред ДУИ

Република - 23.06.2019

Утре во 12 часот напладне ќе се одржи протест пред седиштето на ДУИ во Мала Речица. На 24 јуни, понеделник, во 12 часот, пред седиштето на ДУИ се одржува протест против челниците на оваа политичка партија во Македонија, а причина за протестите се ...

Поради можен судир полицијата не дозволи протест пред седиштето на ДУИ

Сител - 24.06.2019

Протестите кои започнаа во Тетово, а со марширање се упатија кон седиштето на ДУИ во Мала Речица пред малку беа прекинати. Братот на Ел Чека, кој беше меѓу тие што протестираа, изјави дека се принудени да го прекинат протестот, истакнувајќи дека не ...

Полиција пред седиштето на ДУИ пред најавениот протест

Фактор - 24.06.2019

ТВ21 информираше дека во Тетово е забележано зголемено полициско присуство пред најавениот протест пред седиштето на ДУИ, помалиот владин коалиционен партнер. За денеска во 12 часот напладне најавен е протест пред седиштето на ДУИ во Мала Речица зџа ...

Силно полициско обезбедување околу зградата на ДУИ, пред протестот

Скопје1 - 24.06.2019

Пред почетокот на протестот кој треба да се одржи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, се забележува силно полициско обезбедување пред зградата од партијата. Причина за протестите се бомбите на Ел Чека и случајот на Алмир, јавуваа албанските ...

Засилено полициско обезбедување пред штабот на ДУИ во Мала Речица

Press24 - 24.06.2019

Пред почетокот на протестот кој треба да се одржи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, се забележува силно полициско обезбедување пред зградата од партијата. Причина за протестите се бомбите на Ел Чека и случајот на Алмир, јавуваат албанските ...

Силно полициско обезбедување пред седиштето на ДУИ во Мала Речица

Сител - 24.06.2019

Пред почетокот на протестот кој треба да се одржи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, се забележува силно полициско обезбедување пред зградата од партијата. Причина за протестите се бомбите на Ел Чека и случајот на Алмир, јавуваа албанските ...

Протест заради бомбите на Ел Чека: Силно полициско обезбедување пред седиштето на ДУИ

Република - 24.06.2019

Пред почетокот на протестот кој треба да се одржи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, се забележува силно полициско обезбедување пред зградата од партијата. Причина за протестите се бомбите на Ел Чека и случајот на Алмир, јавуваа албанските ...