TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дешамп нема среќа, се повреди уште еден клучен играч пред ЕП!?

Gol.mk - 11.06.2021

Карим Бензема се повреди на пријателската средба против Бугарија, па е под голем знак прашалник за воведниот меч на Европското првенство против Германија. Финалистот од претходното издание на турнирот се соочува со проблеми во изминатиот период.

Макрон воодушевен од Канте: Се надевам дека ќе ја освои „Златната топка“

Дерби - 10.06.2021

Н’Голо Канте се наметна како потенцијален кандидат за престижната „Златна топка“ со одличните игри во дресот на Челси и придонесот во освојувањето на титулата во Лигата на шампионите. Французинот стана фаворит на голем број фанови, но и поранешни ...

Хаос во таборот на Франција: Жиру и Мбапе се испокарале?

Sport 1 - 10.06.2021

Оливие Жиру постигна два гола во победата на Франција против Бугарија од 3-0, откако влезе во игра на местото на Карим Бензема. Меѓутоа, искусниот напаѓач не е задоволен со соработката со Килијан Мбапе и тоа по мечот јасно го кажал.

Мбапе и Жиру: Прегратка во знак на помирување!

SportMedia - 10.06.2021

Се чини дека денеска попладне престанаа караниците во репрезентацијата на Франција. Килијан Мбапе и Оливие Жиру беа во прегратка на денешниот тренинг. А се започна после пријателската средба со Бугарија.

„Петлите“ Мбапе и Жиру во караница: Мбапе барал и да се обрати на јавноста, но ситуацијата смирена (ФОТО)

Екипа - 10.06.2021

Оливие Жиру постигна два гола во победата на Франција од 3-0 против Бугарија откако влезе во игра на местото на Карим Бензема. Но, не беше задоволен од соработката со Килијан Мбапе и тоа по мечот јасно го потенцираше.

Раздор меѓу Французите, Жиру имал директен судир со Мбапе!?

Gol.mk - 10.06.2021

Прв фаворит на претстојното Европско првенство е репрезентацијата на Франција . Тимот со кој располага Дидие Дешамп е подготвен да го поправи лошиот резултат на домашен терен пред три години.

Можен проблем за Франција: Бугарите го повредиле и Гризман!

Спортски - 10.06.2021

Селекторот на Франција, Дидие Дешам има сериозни проблеми пред стартот на Европското првенство. Последниот припремен натпревар со Бугарија донесе проблеми за Французите. Покрај Карим Бензема повреда на овој дуел заработил и Антоан Гризман.

Сериозен проблем за Французите пред еврото

Sport M - 10.06.2021

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп има сериозни проблеми пред почетокот на Европското првенство. Последниот подготвителен натпревар на репрезентацијата против Бугарија донесе две повреди на важни играчи.

Главоболки за Дешамп: Гризман се пожалил на повреда!

Sport 1 - 10.06.2021

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп има сериозни проблеми пред почетокот на Еуро 2020 бидејќи на последниот подготвителен меч се повредија двајца фудбалери. Карим Бензема го заврши мечот порано од очекуваното поради незгоден удар, но не заработил ...

Први фаворити се за златото на ЕП, а веќе се искараа меѓу себе

Спортманија - 10.06.2021

Дали ова може да влијае на нивната игра. Голгетерот на француската репрезентација Оливие Жиру се пожали на себичноста на дел од неговите соиграчи и ја разгори атмосферата меѓу Галските петли.

Мбапе сакал да свика прес за да ја каже другата страна од приказната со Жиру

24Фудбал - 10.06.2021

Жиру по мечот со Бугарија се пожали дека не добивал употребливи топки од неговите соиграчи, практично, многумина тоа го протоколкуваа како негова директна прозивка до партнерите во нападот, на што збеснал Мбапе.

Мбапе збеснал поради изјавата на Жиру, Дешамп реагирал и не дозволил бура во јавноста

Дерби - 10.06.2021

По крајот на мечот меѓу Франција и Бугарија, цела светска јавност зборуваше за повредата на Карим Бензема и француските медиуми стравуваа за непријатна повреда која може да го остави без Европско првенство, сценарио кое експресно го отфрли ...

Проблеми во рајот: Жиру го обвини Мбапе, ѕвездата на ПСЖ бесна, Дешамп смирувал

Спортклуб - 10.06.2021

Можеше да се претпостави дека враќањето на Карим Бензема во државниот тим ќе предизвика одредени проблеми, но селекторот Дидие Дешамп свесно влезе во ризик. Но, на ден пред почетокот на ЕП пристигнуваат информации за проблеми во таборот на ...

Проблеми во соблекувалната на Франција: Жиру го обвини Мбапе дека не му додавал , Дешамп смируваше

Дриблинг - 10.06.2021

Можеше да се претпостави дека одлуката за враќање на Карим Бензема во националниот тим ќе предизвика одредени проблеми, но селекторот Дидие Дешамп свесно ризикуваше убеден дека ќе може да се „справи“ со ситуацијата.

Мбапе збеснал поради изјавата на Жиру, Дешамп реагирал и не дозволил бура во јавноста

Точка - 10.06.2021

По крајот на мечот меѓу Франција и Бугарија, цела светска јавност зборуваше за повредата на Карим Бензема и француските медиуми стравуваа за непријатна повреда која може да го остави без Европско првенство, сценарио кое експресно го отфрли ...

Повредата на Бензема не е сериозна, ќе игра против Германија

Спортманија - 10.06.2021

Повратникот во француската репрезентација има доволно време да се подготви за премиерниот меч на ЕП. Повредата на Карим Бензема на бутниот мускул не е сериозна, тврдат од таборот на репрезентацијата на Франција, што значи дека искусниот голгетер ќе ...

МЕДЕНИОТ МЕСЕЦ ЗАВРШИ: Мбапе бесен на Жиру, сакал да му упадне на прес

Локално - 10.06.2021

Најреномираниот спортски весник во светот, француски „Л’Екип“, пишува дека медениот месец заврши во најсилниот напад на светот, непосредно пред почетокот на Еврото, каде светскиот шампион ја напаѓа и европската титула.