TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борјан Јовановски: Да си кажете сите колку хелекси и дијазепами лапате на ден

Република - 15.05.2019

И новинарот Борјан Јовановски реагираше на аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува, најверојатно, кокаин. Тој, за разлика од другите кои побараа итна оставка и отворање предмет против Богоевски кој самиот призна дека купувал ...

Героски до Богоевски: Знаеш што треба да сториш, уште вечерва, без одлагање

Република - 15.05.2019

Главниот уредник на весникот Слободен Печат, Бранко Героски, вели дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами за нелегалното набавување на психотропна супстанца и веднаш да си поднесе неотповиклива оставка од местото пратеник.

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

Курир - 15.05.2019

Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери во грамови туку во кубици, а пола кубик не чини 2500 денари.

Савески: Богоевски одамна требаше да си поднесе оставка, а со него и другите независни пратеници од коалицијата на СДСМ

Фокус - 15.05.2019

Откако се појави аудио-снимката со пратеникот Павле Богоевски, во јавноста се отвори дебата дали тој треба да си поднесе оставка. Професорот Здравко Савески во изјава за „Фокус“ вели дека Богоевски одамна требало да поднесе оставка, затоа што, ...

Героски бара оставка од Богоевски: Не со тие куршуми, другар Павле

Курир - 15.05.2019

Новинарот Бранко Героски му порача на Павле Богоевски дека треба итно, без одлагање да си поднесе оставка, по скандалозното обелоденување дека набавувал дрога. Статусот на Героски го пренесуваме во целост: „А не, не со тие куршуми, другар Павле… Ти ...

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски

Press24 - 15.05.2019

Адвокатот Тортевски се огласи за ситуацијата со Богоевски. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да направи тест за дроги, земањето и трговијата се кривични дела

Република - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, реагираа вечерва од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. , велат од ВМРО-ДПМНЕ. Тие очекуваат премиерот Зоран Заев да побара негова оставка, но и од ...

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Телма - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална ...

Тортевски: 0,5 или 4,9 грама марихуана или кокаин е исто, најмалку една година затвор

Република - 15.05.2019

, пишува адвокатот Александар Тортевски на Твитер. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал бидејќи многу сте ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да се тестира за дрога, Заев да му побара оставка

+инфо - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Богоевски: не нарачувам кокаин, туку медицински канабис за моја блиска личност

24 Вести - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски признава дека снимката која што се појави на руска социјална мрежа е автентична и не е монтирана, но негира дека договара за кокаин како што тврди „Громовник“ во описот на видеото.

Богоевски се сомнева дека „хајката“ е обид за зачувување на пратеничкиот мандат на Груевски

365 - 15.05.2019

Попладнево пратеникот Павле Богоевски заминал во полициcката станица Центар, каде што самиот се пријавил за нeдoзволена тpговиja и швepц , но го пријавил таксистот, кого не го памети, за нeлeгaлно снимање и објавување на приватен разговор, објави ...

Богоевски се пријавил во полиција: При тестирање, трагите од кокаин најдолго остануваат на коса

Република - 15.05.2019

По аудио сминките кои беа објавени вчера, попладнево Павле Богоевски во ПС Центар се пријавил самиот но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ...

Павле Богоевски во полиција

Press24 - 15.05.2019

Ова попладне пратеникот Павле Богоевски излегол од полициската станица Центар каде се пријавил себе си и непознат сторител, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин, јавува ...

Богоевски да излезе и да каже дали е зависник од дрога, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали за кока или марихуана се лежи исто-една година затвор !

Магазин - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од Шарената револуција, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал мора ...

Нови „бомби“ на интернет, пратеникот Богоевски негира дека порачувал кокаин

ТВ21 - 15.05.2019

Нови прислушувања се објавуваат на интернет. На анонимен профил на социјалните мрежи објавено е видео од 40 секунди во кое пратеникот Павле Богоевски се слуша како нарачува наркотични средства.

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој беше објавен од него, го снимил всушност таксист пред неколку месеци, додека тој се возел во такси. Снимката беше објавена како нова „бомба“, а Богоевски очекува да биде покрената постапка против ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

1tv - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Богоевски: Разговорот не е од прислушуваните разговори туку е снимен од таксист

MakPress - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски во обид ја оправда аудио снимката која вчера одекна во јавноста на својот фејсбук истакна дека истата е автентична и дека не е дел од аудио разговорите кој ги поседуваше и објавуваше лидерот на тогашната опозиција Зоран ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

24Инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот објавен во „бомбата“ на „Илија Громовник“ го снимил таксистот во чиј автомобил се возел пред неколку месеци. Богоевски претходно потврди дека нарачал дрога, но не кокаин, туку масло од канабис.

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Скопје1 - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

(ФОТО) Богоевски: Ме снимал таксистот додека разговарам

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во ...

Павле Богоевски дипломиран криминалист и пратеник призна дека извршил кривично дело-набавил забранета супстанца

Магазин - 15.05.2019

Вчера преку социјална руска мрежа повторно беше објавен разговор од извесен Илија Громовник во кој Павле Богоевски актуелен пратеник, дипломиран криминалист на Факултетот за безбедност и поранешен активист на Шарената револуција се слуша како ...

Се бара оставка од Богоевски: Ако Павле не падне, сите ќе можат да нарачуваат преку него

Скопје1 - 15.05.2019

Бура од реакции на социјалната мрежа „Твитер“ по објавувањето на прислушкуваниот разговор, за кој пратеникот Павле Богоевски потврди дека е автентичен. Твитер заедницата побара и оставката од пратеникот, бидејќи и сам признал дека нарачувал ...

Снимката со Павле Богоевски која протече во јавноста снимена од таксист?

Centar - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОЗНАВА: „Бомбашот“ од Будимпешта е скопски таксист

Слободен Печат - 15.05.2019

Вчера беше објавен снимен разговор во кој учествува пратеникот Павле Богоевски. „Бомбата“ што пукна во Будимпешта, а се однесува на пратеникот Павле Богоевски е всушност тонска снимка од телефонски разговор што се водел во такси возило во Скопје, ...

Дали СЈО ја има снимката каде актуелен пратеник нарачувал дрога?

Магазин - 14.05.2019

Македонскиот граѓански активист и актуелниоит пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во телефонски разговор со засега непознато лице прави нарачка. Само пред неполн месец на социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слушаше како ...

Митровски до Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ

Press24 - 15.05.2019

Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. -Поборник сум за легализација на канабис и декриминализација на лична употреба на наркотици.

Савески: Павле одамна требаше да си поднесе оставка

Република - 15.05.2019

Откако вчера беше објавена аудио-снимка од пратеникот Павле Богоевски, речиси целата јавност бара од него да си поднесе оставка. Професорот Здравко Савески вели дека Богоевски одамна требало да поднесе оставка, затоа што, според него, заборавил на ...

ГЕРОСКИ: ПАВЛЕ, СРАМ ДА ТИ Е – се обрука другар Павле !

Магазин - 15.05.2019

Уредникот и новинар на весникот Слободен Печат Бранко Героски, тврди дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами за нелегалното набавување на психотропна супстанца, масло од канабис и веднаш да си поднесе неотповиклива оставка на местото ...

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски

24Инфо - 15.05.2019

Тортевски: Најмалку една година затвор за Богоевски Адвокатот Тортевски се огласи за ситуацијата со Богоевски. 0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат.

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Фокус - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, о бјави телевизија Телма. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

Курир - 15.05.2019

Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали е кокаин или марихуана, казната е иста – една година затвор!

Курир - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот Твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал ...

Замир Мехмети: Знам за приватните проблеми на Павле

Независен - 15.05.2019

Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на која се слуша гласот на рпатеникот Павле Богоевски.

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Локално - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, објави телевизија Телма . Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

Макфакс - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако на руската мрежа „vk.com“ беше објавена аудио-снимка за која се тврди дека на неа се слуша гласот на Богоевски ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали е кокаин или марихуана, казната е иста – една година затвор!

Нетпрес - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот Твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Либертас - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

Богоевски сам се пријави во полиција: Ако треба нека ме тестираат

1tv - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево бил во полициската станица Центар за да се пријави самиот себеси, но и непознат сторител. Ова го направи по постот на руската социјална мрежа ВК според кој по телефон нарачувал да купи кокаин, јави телевизијата ...

Богоевски самиот се пријавил во полиција

+инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави

Канал5 - 15.05.2019

Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати. Павле Богоевски треба да излезе и да каже дали е зависник од дрога или не е.

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Бриф - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

ВИДЕО: Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Либертас - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална ...

Павле Богоевски попладнево сам се пријавил во полиција

Слободен Печат - 15.05.2019

Богоевски вели дека се што ќе побара полицијата во истрагата тој ќе направи, дури ако треба и тестирање. Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

Точка - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако на руската мрежа „vk.com“ беше објавена аудио-снимка за која се тврди дека на неа се слуша гласот на Богоевски ...

Мехмети: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка

+инфо - 15.05.2019

По игра на случајност знам за приватните проблеми со кои се соочува Павле. Знам за трагедијата која есеноска му се случи нему и на неговото семејство. Сестра му настрада во тешка сообраќајна несреќа и после повеќе од 20 дневна кома се разбуди со ...

Павле Богоевски сам се пријави во полиција

Курир - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

Нетпрес - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати.