TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

МКД - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Премиерот Зоран Заев во посета на Општина Куманово

Канал5 - 25.03.2019

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во својот кабинет оствари прва протоколарна средба со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев. На средбата присуствуваа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, претседателот на ...

Заев: Штом НАТО е со нас, не плашете се децата дека ќе ви одат во војна !

Магазин - 25.03.2019

На денешната трибина „Фер општество – шанса за сите“ која се одржува во Куманово, Премиерот Заев им порача на граѓаните да бидат многу спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ значи дека безбедноста ќе биде на високо ниво во Република Македонија ! ...

Заев го крена Куманово на нозе, салата претесна за да ги прими сите: Создадовме модел за решавање на политички прашања, ...

Centar - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Општина Куманово ги намалува долговите, инфраструктурата приоритет

+инфо - 25.03.2019

Изградба на регионални и локални патишта, водоводи и канализации, најави денеска премиерот Зоран Заев на средбата со градоначалникот Максим Димитриевски. Куманово, како што истакна Заев, за многу кратко време ќе заличи на модерен европски град.

Заев од Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Фокус - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Заев: Членството во НАТО значи трајна стабилност

iPortal - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Заев од Куманово: Не се плашете дека децата ќе ви одат во војна

Република - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев, на денешната трибина „Фер општество – шанса за сите“ која се одржува во Куманово, им порача на граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ значи дека безбедноста ќе биде на високо ниво. истакна Заев.

Заев и Спасовски денеска на трибина во Куманово

Кумановски м. - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе присуствуваат на трибината „Фер општество – шанса за сите“ која ќе се одржи во големата сала на поранешен Комитет во Куманово.

Утре (25 март) Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово

iPortal - 24.03.2019

Утре (25 март) со почеток во 13:30 часот во зградата на поранешен „Комитет“ во Куманово ќе се одржи трибина „Фер општество – шанса за сите“ на којашто граѓаните од Куманово и од околината ќе дебатираат заедно со претседателот на Владата на Република ...

Се огласи Заев: Се што поминавме не беше лесно но го направивме за иднината

Press24 - 24.03.2019

Премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук и објави видео за членството во НАТО. - Во нашата земја многу генерации напорно работеа на остварувањето на оваа наша историска цел и достигнување.

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Локално - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев на средба со градоначалникот Димитриевски (ФОТО)

Кумановски м. - 25.03.2019

Градоначалникот Максим Димитриевски денеска во својот кабинет оствари прва протоколарна средба со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев. Како што информираат од кабинетот на градоначалникот, на средбата присуствуваа министерот за ...

Заев: Може да станеме и економски пример ако продолжиме со ова темпо

Макфакс - 25.03.2019

Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример, изјави премиерот Зоран Заев од трибината со граѓани во Куманово, насловена „Фер општество – шанса за сите“.

Заев и Спасовски во Куманово: Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со засилено темпо

Press24 - 25.03.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев од Куманово: Не се плашете дека децата ќе ви одат во војна

Сител - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев, на денешната трибина „Фер општество – шанса за сите“ која се одржува во Куманово, им порача на граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ значи дека безбедноста ќе биде на високо ниво.

Утре Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово

24Инфо - 24.03.2019

Утре Заев и Спасовски на трибина „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните од Куманово Утре (25 март) со почеток во 13:30 часот во зградата на поранешен „Комитет“ во Куманово ќе се одржи трибина „Фер општество – шанса за сите“ на којашто ...

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

24Инфо - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев од Куманово: Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и ...

Канал5 - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Општина Куманово ги намалува долговите, инфраструктурата приоритет

24Инфо - 25.03.2019

Изградба на регионални и локални патишта, водоводи и канализации, најави денеска премиерот Зоран Заев на средбата со градоначалникот Максим Димитриевски. Куманово, како што истакна Заев, за многу кратко време ќе заличи на модерен европски град.

Заев од Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Centar - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

1tv - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев од трибината во Куманово: Силна економија - шанса за сите

Press24 - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Заев и Спасовски на средба со кумановскиот градоначалник: Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со ...

iPortal - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев во Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна!

Независен - 25.03.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово порача кон граѓаните да бидат спокојни, затоа што членство во НАТО и ЕУ, безбедноста ќе биде на високо ниво. „Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна.

Заев ги повика граѓаните да го следат утрешниот дуел со Мицкоски: Гледајте, ќе биде интересно

Фокус - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува идетитетот на Македонцитте и останатите ...

Заев: Ќе бидеме не само политички, туку и економски пример ако продолжиме со ова темпо

24Инфо - 25.03.2019

Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример, изјави премиерот Зоран Заев од трибината со граѓани во Куманово, насловена „Фер општество – шанса за сите“.

Средба на Премиерот Заев и министерот Спасовски со градоначалникот на Куманово

MakPress - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Куманово оствари средба со градоначалникот на општината, Максим Димитриевски.

Заев до кумановци: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна, НАТО е со нас

+инфо - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев кој денеска присуствуваше на трибината „Фер општество – шанса за сите“ во Куманово, им порача на граѓаните да не се плашат дека децата ќе им одат во војна, бидејќи НАТО ќе ја заштити нашата држава.

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Вечер - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

(ВИДЕО) Заев: Ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример

А1 On - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев на трибина во Куманово посочи дека земјава е пример за останатите, како преку договор и дијалог се решаваат крупни сложени проблеми. Земјата, како што рече премиерот создаде модел како се зајакнуваат добрососедските односи.

Заев и Спасовски на средба со Димитриевски: Куманово се развива со засилено темпо

Макфакс - 25.03.2019

Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со засилено темпо, ваков е заклучокот од средбата што денеска ја остварија премиерот, Зоран Заев и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски со градоначалникот на Куманово, Максим ...

Заев до Кумановци: Гледајте го утрешниот дуел со Мицкоски зашто ќе биде транспарентен

Канал5 - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев: Ќе бидеме не само политички, туку и економски пример ако продолжиме со ова темпо

Точка - 25.03.2019

Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример, изјави премиерот Зоран Заев од трибината со граѓани во Куманово, насловена „Фер општество – шанса за сите“.

Заев и Спасовски на средба со Димитриевски: Куманово се развива со засилено темпо

Centar - 25.03.2019

Со низа инфраструктурни проекти општината се развива со засилено темпо, ваков е заклучокот од средбата што денеска ја остварија премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, со градоначалникот на Куманово, Максим ...

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

ММС - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев: Со членството во НАТО и со почетокот на преговори со ЕУ никој нема да размислува да си замине од дома

iPortal - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменик на претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски вчера учествуваа на 6-тата од серијата трибини „Фер општество – шанса за сите“ со граѓани и ...

Заев: 47% повеќе пари за поддршка на бизнис секторот, со крајна цел отворање на нови работни места и повисоки плати

iPortal - 25.03.2019

На денешната трибина во Куманово, премиерот Заев уште еднаш ги повтори мерките коишто ги донесе Владата, а коишто придонесоа за големи заштеди кај граѓаните, како што се евтината дневна тарифа за струја и укинување на радиодифузната такса.

Општина Куманово ги намалува долговите, инфраструктурата приоритет

Опсервер - 25.03.2019

Изградба на регионални и локални патишта, водоводи и канализации, најави денеска премиерот Зоран Заев на средбата со градоначалникот Максим Димитриевски. Куманово, како што истакна Заев, за многу кратко време ќе заличи на модерен европски град.

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Независен - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Спасовски од трибината со граѓани во Куманово: Државата е вратена на вистинскиот колосек

Press24 - 25.03.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев и заменик на претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска учествуваа на 6-тата од серијата трибини „Фер општество – шанса за сите“ со граѓани и со претставници од бизнис ...

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Сител - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев со среќна вест: Државата се врати на колосек, ќе има и преговори со ЕУ – После ова никој веќе нема да сака да си ...

Centar - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменик напретседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска учествуваа на 6-тата од серијата трибини „Фер општество – шанса за сите“ со граѓани и ...

Премиерот Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Бриф - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев од Куманово: Евтината струја и радиодифузната такса придонесоа за големи заштеди кај граѓаните

MakPress - 26.03.2019

Претседателот на Владата Зоран Заев и заменик на претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски учествуваа на 6-тата од серијата трибини „Фер општество - шанса за сите“ со граѓани и со претставници од бизнис секторот во ...

(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев од трибината со граѓани во Куманово: Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ...

Бриф - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Заев: Срушени се рекордите на странските инвестиции, намалена е невработеноста

MakPress - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев: Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски ...

Скопје1 - 25.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто денеска се одржа во Куманово.

Заев: Опозицијата НЕ помогна во најкрупните одлуки за државата

iPortal - 25.03.2019

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и ...

Заев: Ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример

Бизнис Вести - 26.03.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и со претставници од бизнис секторот, којашто вчера се одржа во Куманово.