TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Соборен воен авион на сириската влада

МКД - 14.08.2019

Воен авион на сириската влада се урна во провинцијата Идлиб, откако беше погоден од бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска ТВ-станица Ориент соопшти дека авионот бил соборен над Кан Шејкун, град ...

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

А1 On - 14.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб

Макфакс - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб, откако го погодила бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан ...

Бунтовниците соборија сириски воен владин авион

Фактор - 15.08.2019

Соборен е воен авион на сириската влада. Воен авион на сириската влада се урна во провинцијата Идлиб, откако беше погоден од бунтовничка група. Веста ја соопшти Сириската опсерваторија за човекови права.

Исламистите кои го соборија авионот на сириската Влада го заробиле пилотот

Слободен Печат - 14.08.2019

Припадниците на групата Тахрир ал-Шам го заробиле пилотот, откако тој се катапултирал. Џихадисти денеска соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на ...

Соборен воен авион на сириската Влада

Н.Македонија - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб откако беше погоден од бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан ...

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

+инфо - 14.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб

Точка - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб, откако го погодила бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан ...

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

Независен - 14.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб

24Инфо - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб, откако го погодила бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан ...

Исламисти соборија воен авион на сириската Влада – ПИЛОТОТ ЗАРОБЕН!

Магазин - 14.08.2019

Како што соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја, џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот. Авионот -ловецот Сухој ја надлетувал областа источно од Хан Шејхун, клучен град на југот на Идлиб, ...

Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб

Centar - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб, откако го погодила бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан ...

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

1tv - 14.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Соборен воен авион на сириската Влада

Нетпрес - 14.08.2019

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб откако беше погоден од бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Сириските државни медиуми не известуваа за инцидентот, пренесе „Ројтерс“.

Бунтовничка група урнала воен авион на сириската влада во Идлиб

Слободен Печат - 14.08.2019

Сириските државни медиуми не известуваат за инцидентот, пренесе Ројтерс. Бунтовничка група урнала урнала воен авион на сириската влада во провинцијата Идлиб, информираше Сириската опсерваторија за човекови права.

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

MakPress - 15.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

Опсервер - 15.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.

Исламисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот

Либертас - 15.08.2019

Џихадисти соборија авион на сириската Влада и го заробија пилотот, што е прв таков случај по ескалацијата на судирите во последните месеци на северозападот на Сирија, соопшти невладиниот Центар за мониторинг на човековите права во таа земја.