TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Батум го тешеше расплаканиот Дончиќ по поразот на Словенија (ФОТО)

Sport 1 - 05.08.2021

Лука Дончиќ во полуфиналето на Олимписките игри го доживеа првиот пораз во дресот на Словенија, откако од нив беше подобра Франција со 89-90. Најголемата ѕвезда на Словенија се расплака по поразот, а веднаш му пријде Николас Батум, кој реши да го ...

Батум ја испорача најважната блокада во кариерата, па го тешеше Дончиќ (Видео)

Дерби

Бадијала „трипл-дабл“ на Дончиќ, Батум со банана спречи финале за Словенија

МКД

ЛОИ – КОШАРКА: Батум ги „блокираше“ Дончиќ и Словенија – Франција ќе игра за злато против САД

Екипа

Неверојатна кошаркарска драма во Токио: Препелиќ тргна кон олимписко финале, Батум го „залепи“ (Видео)

Дерби

Батум како Леброн – блок во последните секунди за финале на Франција (ВИДЕО)

Екипа

(ВИДЕО) Батум е голем шампион: И донесе победа на Франција, па отиде да го теши Дончиќ

Спортклуб

Спортманија Gol.mk Спортски Спортклуб Оff.net Спортклуб MTM Точка