TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Превртувал маси, се заканувал на обезбедувањето во ноќен клуб во Скопје

ТВ21 - 11.01.2019

На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот.

Приведен скопјанец кој превртувал маси и ги вознемирувал гостите во ноќен клуб

Фокус - 11.01.2019

Полицијата приведе 31-годишен скопјанец, кој денеска околу 4 часот утрото им се заканувал на три лица од обезбедување и превртувал маси и ги вознемирувал гостите во ноќен клуб. „На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен ...

Скопјанец дивеел во ноќен клуб и се заканувал по живот на тројца обезбедувачи

Press24 - 11.01.2019

Рано утринава околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот, соопштуваат од МВР.

Полициска интервенција во ноќен клуб

Н.Македонија - 11.01.2019

Околу 4:00 часот, во раните утрински часови било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот.

Скопјанец превртувал маси и се заканувал во ноќен клуб на улица Јордан Мијалков

еМагазин - 11.01.2019

На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот, информира МВР.

Н.А.(31) од Скопје им се заканувал на лица од агенција за обезбедување

Опсервер - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот.