TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт: Арапски десерт во кој ќе уживате со сите ваши сетила!

Кафе пауза - 25.11.2022

Арапските деликатеси секогаш имаат специфична арома – тие претставуваат богата комбинација на вкусови во кои уживаат сите наши сетила. Прочитајте го во продолжение нашиот денешен предлог за арапски десерт со урми, бадеми и ореви.

Рецепт: Арапски десерт во кој ќе уживате со сите ваши сетила!

Пулс24 - 26.11.2022

Потребни состојки: 250 грама мелени бисквити 3 лажици путер цимет 180 грама кондензирано млеко 180 грама крем сирење јајце екстракт од ванила урми и ореви 60 грама сечкани бадеми сируп од карамела (по желба) Начин на подготовка: Измешајте ги мелени ...