TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убедлив пораз на Металург на гостувањето во Австрија

Слободен Печат - 23.02.2021

Ракометарите на Металург се поразени на гостувањето кај Фиверс со 45:30 во рамки на натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште во првото полувреме, австрискиот тим по десет минути имаше предност од 7:2, а разликата ...

Мрежата на Металург најполна досега во европски натпревар

Sport 1

Нов срамен пораз на Металург во Европа, тимот од Автокоманда прими 45 голови!

МКД

Дебакл на РК Металург на гостувањето во Виена кај Фиверс, прими 45 гола

Дриблинг

Нов висок пораз на Металург, се враќа со минус 15 од Австрија

24 Ракомет

Толку ли се силите: Металург (пре)убедливо поразен во Виена (45-30)

SportMedia

Металург не го искористи извонредниот настап на Поповиќ

Н.Македонија

SportMedia Дриблинг SportMedia 24 Ракомет МКД 24 Ракомет 24 Ракомет Н.Македонија

Металург тренираше во „Спортхале Холгасе“, со 13 ракометари против Фајверс

Gol.mk - 23.02.2021

Македонскиот претставник во Европската лига, Металург, го одржа единствениот тренинг пред вечерашното соочување со тимот на Фајверс. Поранешниот шампион во Суперлигата, утринава ја почувствува подлогата во „Спортхале Холгасе“ во Виена, а тренерот ...

Митиќ: Фиверс е добра шанса да ја оствариме првата победа во Лига Европа

Слободен Печат

Металург гостува во Австрија, дали може до прва победа во Европа лигата на ЕХФ

Дриблинг

Чешки судии за средбата Фиверс – Металург

РК Металург

Чеси ќе му судат на Металург

24 Ракомет