TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung го прикажа првото промо видео за својот One UI (ВИДЕО)

USB - 15.12.2018

Додека чекаме стабилна верзија на инсталацијата на One UI корисничкиот интерфејс, базиран на Android 9.0 Pie оперативниот систем, јужнокорејската компанија ни прикажа видео на кое беше демонстриран новиот интерфејс.

One UI со официјална видео презентација

Денар - 14.12.2018

„Samsung“ објави официјална видео презентација на новиот графички кориснички интерфејс, кој наскоро ќе го видиме во новите и актуелни паметни телефони на компанијата. Видеото е поставено на каналот на „YouTube“ на корејскиот производите и ист што ...