TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Следната би можело да се знае составот на новата влада

Слободен Печат - 18.05.2024

До крајот на идната недела се очекува да се постигне договор околу идната влада, во која би партиципирале ВМРО-ДПМНЕ и партиите од нивната коалиција и коалицијата Вреди. Според првиот човек на Алијансата за Албанците и гостиварски градоначалник ...

(Видео) 360° кај албанските гласачи – што да очекуваме од и за новата влада

Пулс24

(ВИДЕО) 360° меѓу гласачите Албанците – кои се очекувањата за и од новата влада

360 степени

Интензивни преговори за нов владин состав меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВРЕДИ – најави како ќе бидат распределени клучните министерски позиции

Lider

Првите соработници на Мицкоски стануваат министри?

24Инфо

Нова влада на брза лента, ќе го добие ли Вреди спикерското место?!

Вечер Прес

Таравари: Владата ќе биде договорена до петок

Сител

ТВ21 360 степени Сител 24 Вести Слободен Печат Lider ТВ21 Нетпрес

Нова политичка реалност во Македонија

Н.Македонија - 18.05.2024

Македонската политичка сцена е засекогаш промената! Тоа е клучниот заклучок по изборниот круг од 8 мај. Може да ставиме точка и на 1990-тите и на 2000-тите и на 2010-тите. Наедно, заврши и отровното поглавје на македонската политика што започна со ...

Кои се пратениците со кои ВМРО-ДПМНЕ дојде до парламентарно мнозинство: Со ЗНАМ во Влада ќе се обезбеди и двотретинско

А1 On

Заслужен пораз и незаслужена победа

Слободен Печат

Мицкоски: Преговараме со други пратеници, обезбедивме 61

Во Центар

Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ има 61 пратеник во собранието

Сакам да кажам

ВМРО-ДПМНЕ во моментов успешно консолидира 61 пратеник, откри лидерот на партијата

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ КОНСОЛИДИРАШЕ 61 ПРАТЕНИК И покрај тоа, преговорите со „Вреди“ продолжуваат, рече Мицкоски

+инфо

Lider Алсат-М Фактор Алсат-М Кајгана Gostivarpress.mk Во Центар 24 Вести

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој

Канал5 - 17.05.2024

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, оствари средба со раководството на Македонија 2025. Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Гордана Кочоска Димитриеска, членовите на ИК Сања ...

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Курир

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Макфакс

Мицкоски на средба со Македонија2025: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард

24Инфо

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Опсервер

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

ТВ21

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Следува забрзан економски развој и подобрување на животниот стандард на граѓаните

Press24

4NEWS Точка Денешен Нетпрес Независен Centar Република ММС

Мицкоски: Главен приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е силен економски развој за просперитет на Македонија и граѓаните

Курир - 16.05.2024

„Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој на Македонија како држава и да работи за доброто на граѓаните.

Мицкоски: Наша цел е комплетна автономија на правниот систем без влијание од политика

Република

Мицкоски ветува дека главен приоритет ќе биде економскиот развој

Слободен Печат

Мицкоски: Главен приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е силен економски развој

Press24

Приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е бизнисот и силниот економски развој за доброто на граѓаните

Нетпрес

Мицкоски: Главен приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е силен економски развој за просперитет на Македонија и граѓаните

MakPress

Мицкоски: Главен приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е силен економски развој за просперитет на Македонија и граѓаните

Република