TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Тетово приведен измамник баран за издржување затворска казна

МКД - 13.03.2018

Денеска околу 11 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Д.Ј.(35) од Тетово. Д.Ј. е осуден на затворска казна од пет години за сторени кривични дела измама, а по приведувањето тој е задржан во Полициската станица ...

Тетовчанец пет години ќе лежи во затвор

Press24 - 13.03.2018

Околу 11 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле 35-годишниот Д.Ј. од Тетово осуден на затворска казна од пет години за сторени кривични дела „измама“.

Денеска ново апсење во Македонија – полицијата го уапси Д.Ј.

Sky - 13.03.2018

Ново апсење во Македонија. Денеска (13.03.) околу 11,00 часот полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Д.Ј.(35) од Тетово осуден на затворска казна од пет години за сторени кривични дела „измама“.