TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР избрка 11 полицајци од работа поради непрофесионална реакција за време на „Крвавиот четврток”

24 Вести - 13.11.2017

Паднаа првите откази за единаесетмина полицајци кои работеле непрофесионално за време на крвавиот четврток. Биле потпишани во петокот, откако завршила дисциплинската постапка. Од МВР потврдуваат дека биле поделени откази, но и дека има дисциплински ...

Деветмина повредени во верижен судaр на патот Гостивар-Кичево

еМагазин - 10.12.2017

Девет лица се здобиле со телесни повреди во верижен судар на три возила што вчера околу 17 часот и 30 минути се случил на регионалниот пат Гостивар – Кичево во близина на отворените сепарации, информира СВР Тетово.

Најмалку 11 полицајци отпуштени поради насилствата од 27 април

Алсат-М - 13.11.2017

Најмалку 11 полицајци се отпуштени поради насилните настани на 27 април во Собранието. Одлуката била донесена откако во МВР констатирале дека нивното постапување било спротивно со правилата.

11 полициски службеници и вработени во МВР добија отказ поради собраниските инциденти на 27-ми април

Телма - 13.11.2017

Вкупно 11 полициски службеници и вработени во МВР добиле отказ поради собраниските инциденти на 27-ми април. Отказите се потпишани во петок по завршената дисциплинска постапка против вработените, потврдија за Телма од МВР.

МВР ги подели првите откази за полицајците вмешани во настаните на 27. април во Собранието

Сител - 13.11.2017

Отказни решенија утрово им биле поделени на 11 полициски службеници за кои завршила дисциплинската постапка. Оние за кои комисијата утврдила дека ги прекршиле правилата за работа заминуваат од МВР.

Отказ за 11 полицајци за „крвавиот четврток“

24 Вести - 13.11.2017

Отказ за 11 полицајци кои не одговориле на работните задачи за време на крвавиот четврток. Информацијата за тв 24 ја потврдија од полицијата. Иако во изминатите неколку месеци се правеле проверки колку полицајци биле на смена на 27 април и дозволиле ...

Засега 11 полицајци добија откази за „крвавиот четврток“

+инфо - 13.11.2017

Оваа бројка не е конечна, а според забрзаниот тек на истрагата откази ќе има и за нивни колеги и претпоставени. Најмалку 11 полицајци добија откази, откако е докажано дека не постапиле според законите и правилата на МВР, а биле на работна задача ...

Отказ за 11 полицајци поради „крвавиот четврток“

Макфакс - 13.11.2017

Единаесет припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, завршена е дисциплинската постапка за 11 полицајци, по што им ...

Отказ за 11 полицајци поради упадот во Собранието...

Н.Македонија - 13.11.2017

Отказ за 11 полицајци поради упадот во Собранието Единаесет припадници на Министерството за внатрешни работи (МВР) добиле отказ поради упадот и насилството кои се случија во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари.

Десетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

Фокус - 13.11.2017

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, неофицијално дознава „Фокус“ од добро упатени извори.

„Крвавиот четврток“ остави 11 полицајци без работа

Поглед - 13.11.2017

Најмалку 11 полициски службеници заработија отказ поради упадот во собранието, односно во јавноста познаткако „крвавиот четврток“. Од засега неофицијални извори, се вели дека најголем дел од отпуштените се од 6-управа, но има и такви кои биле ...

Отказ за непрофесионалните полицајци за 27 април

ТВ21 - 13.11.2017

Над дваесет полицајци кои непрофесионално постапувале за време насилствата во Собранието на 27 април постапувале непрофесионално добиле откази. Неофицијално информацијата за ТВ 21 ја потврдија од полицијата.

Фрчат откази во МВР: Десетици полицајци отпуштени од работа

Press24 - 13.11.2017

Десетици полицајци добиле отказ поради наводно непрофесионално извршување на работата за време на настаните во Собранието на 27 април, јавува провладиниот „Фокус“ Повикувајќи се на свои неименувани извори Според весникот, отказите биле потпишани во ...

Откази за 11 полицајци за крвавиот четврток

Нова ТВ - 13.11.2017

Единаесет полицајци кои не одговориле на работните задачи за време на крвавиот четврток добија отказ, потврдија од МВР за НОВА. Според неофицијални информации отказ добил целиот кордон полицајци кои биле пред Собранието и уште неколку други и тоа за ...

11 полицајци добија отказ за „крвавиот четврток“

Слободен Печат - 13.11.2017

Најмалку 11 полицајци добија откази, откако е докажано дека не постапиле според законите и правилата на МВР, а биле на работна задача кога во македонското собрание се случи „крвавиот четврток“, односно трагичниот 27 април.

Отказ за 11 полицајци поради „крвавиот четврток“

Вечер Прес - 13.11.2017

Единаесет припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, завршена е дисциплинската постапка за 11 полицајци, по што им ...

Десетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

Либертас - 13.11.2017

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, пренесува „Фокус“. Според нашите извори, решенијата за отказ биле потпишани во петокот, а денеска полицајците ...

Отказ за непрофесионалните полицајци за 27 април

Бриф - 13.11.2017

Над дваесет полицајци кои непрофесионално постапувале за време насилствата во Собранието на 27 април постапувале непрофесионално добиле откази. Неофицијално информацијата за ТВ 21 ја потврдија од полицијата.

Отказ за 11 полицајци поради „крвавиот четврток“

Кајгана - 13.11.2017

Единаесет припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, завршена е дисциплинската постапка за 11 полицајци, по што им ...

Фокус: Откази за десетици полицајци за крвавиот четврток во Собранието

Нова ТВ - 13.11.2017

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, неофицијално дознава „Фокус“ од добро упатени извори.

Откази за полицајците кои се однесуваа непрофесионално на 27 април во Собранието

Фактор - 13.11.2017

Единаесет вработени во МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“, односно за денот кога се случи насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари.

Десетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

Локално - 13.11.2017

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, пренесува „Фокус“. Според нашите извори, решенијата за отказ биле потпишани во петокот, а денеска полицајците ...

Отказ за 11 полицајци поради „крвавиот четврток“

Точка - 13.11.2017

Единаесет припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, завршена е дисциплинската постапка за 11 полицајци, по што им ...

Отказ за 11 полицајци – она што го направиле ги чинеше работното место!

Sky - 13.11.2017

Единаесет припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27 април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, завршена е дисциплинската постапка за 11 полицајци, по што им ...

Десетици полицајци добиле отказ за „крвавиот четврток“ во Собранието

iPortal - 13.11.2017

Десетици полицајци кои непрофесионално си ја извршиле работата на 27 април, кога се случи „крвавиот четврток“ во Собранието, добиле откази, пренесува „Фокус“. Според нивните извори, решенијата за отказ биле потпишани во петокот, а денеска ...

11 полицајци добиле отказ поради „крвавиот четврток“

Стандард - 13.11.2017

11 припадници на МВР добиле отказ поради „крвавиот четврток“ и насилството во Собранието на 27. април, кога беа повредени неколкумина пратеници и новинари. Според информации од МВР, цитирани од „Макфакс“ , завршена е дисциплинската постапка за 11 ...