TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса за земјата да продолжи да се движи кон иднината

Centar - 22.10.2021

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Заев пред битолчани: Со чист образ од вас барам шанса за државата да оди напред наместо да се враќа назад

Нова ТВ

Заев: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса за земјата да продолжи да се движи кон иднината

Press24

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса земјата да се движи кон иднината

Канал5

Заев: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса

Курир

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса за земјата да продолжи да се движи кон иднината

Република

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса за земјата да продолжи да се движи кон иднината

24Инфо

Бриф Локално Lider Денешен iPortal Либертас Нетпрес

Кондовски: Ги знам проблемите и предизвиците и ги имам решенијата

Тера - 22.10.2021

Ги знам состојбите, ги знам проблемите и предизвиците и ги имам решенијата, рече кандидатот за градоначалник христо Кондовски во дебетната емисија на 24 телевизија. „Битола ќе добие нов Генерален урбанистички план, за првпат после половина век ! ...

Кондовски: Битола ќе се обедини и ќе продолжи со напредокот

24Инфо

(ВИДЕО) Кондовски прашува, Коњановски се збуни?! Како го поврзувате со мене Стентонград?!

Бриф

Кондовски ќе го тужи Николоски за навредите во кампањата

Независен