TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изградбата на современа инфраструктура не познава препреки, кажа кандидатот за пратеник Костовски

Kumanovo News - 04.07.2020

Градежната офанзива продолжува и во новата нормала. Капиталните градби продолжуваат и во вонредните услови во кои живееме. Се гради низ целата држава, низ сите региони. Капиталните проекти продолжуваат со забрзана динамика.

Заев: За три месеци исплативме 90 милиони евра за помошта од 14.500 денари по вработен, ќе покажеме дека можеме и ...

24Инфо - 04.07.2020

Покажавме дека можеме, ја кренавме економијата, градиме инфраструктура насекаде, а потврда за тоа е токму Истокот кој не се градел никогаш како што се гради сега, порача вечерва во Крива Паланка, претседателот на СДСМ и носител на изборната листа во ...

Заев ветува хидроцентрали, фотоволтаици, прочистителни станици, водоводи, канализации, патишта…

Алсат-М - 04.07.2020

Носителот на пратеничката листа за ИЕ 4 од СДСМ Зоран Заев, денеска од Кавадарци потсети што реализирале за време на своето владеење, но најави и нови проекти меѓу кои и изградбата на хидроцентралата Чебрен, проект вреден 800 милиони евра.

Заев: Инвестираме уште повеќе во изградба на инфраструктурата, градиме по план за граѓаните и за државата

Канал5 - 04.07.2020

Инфраструктурата за една држава значи економски развој, ама значи и социјален стандард и достоинствен живот, рече на прс конференција Зоран Заев, претседател на СДСМ. Од тоа дали има добар пат за брз превоз на земјоделски производи од село во град, ...

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата,инвестираме во економијата, државата, во иднината на граѓаните

Канал5 - 04.07.2020

Во изминативе три години покажавме како се работи домаќински, одговорно и отчетно и како се гради плански на територијата на цела држава, изјави Јагода Шахпаска носителка на СДСМ во ИЕ 3. Инфраструктурата претставува крвотокот на економијата и ...

(ВИДЕО) Заев: Градиме 260 км автопати и 300 км експресни патишта

360 степени - 04.07.2020

Градиме 260 км автопати. Градиме 300 км експресни патишта. Градиме 900 км локални патишта. Рехабилитираме повеќе од 1.500 км постоечки патни правци. Ова се дел од предизборните ветувања кои ги кажа лидерот на СДСМ на централната прес-конференција во ...

Бочварски: Рехабилитираме повеќе од 1500 километри постоечки патни правци

Frontline - 04.07.2020

– Градежната офанзива продолжува и во новата нормала. Капиталните градби продолжуваат и во вонредните услови во кои живееме. Се гради низ целата држава, низ сите региони. Наместо споменици, фасади и жални врби, градиме патишта и инфраструктура, вели ...

Таневски: Изградбата на современа инфраструктура во фокусот на СДСМ и „МОЖЕМЕ“

OhridNews - 04.07.2020

Се гради низ целата држава. Се гради низ Охрид, градот секој ден ни добива, поубав и далку помодерен лик. Градиме инфраструктура за сите, во вонредни околности, почитувајќи ги мерките за заштита.

Спасовски: Ја градиме државата како социјална држава што е уставна обврска, извлекуваме од сиромаштија, од режим ...

24Инфо - 04.07.2020

Македонија ја градиме како социјална држава што е уставна обврска. Најавувам дека наскоро ќе започне со градба социјаланата зграда во Шуто Оризари со 52 стана. Но нашата цел е луѓето да не живеат од социјална помош, туку да извлекуваме од ...

Преглед на вести во 15 часот: Нови предизборни спотови на ДПМНЕ во кои се дискредитираат судијки, се чисти калта од ...

Frontline - 04.07.2020

РУСКОСКА со тужба против ВМРО-ДПМНЕ, а Кацарска со прашање за што се бори Мицкоски освен за штитење криминал. ЈА чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор , градиме по европски стандарди, ја градиме Европа ...

Костовски: Градежната офанзива продолжува и во новата нормала (ВИДЕО)

Кумановски м. - 04.07.2020

„Градежната офанзива продолжува и во новата норма.а Капиталните градби продолжуваат и во вонредните услови во кои живееме“, рече денеска на прес конференција Мартин Костовски, првиот човек на Општинската организација на СДСМ Куманово и кандидат за ...

Шахпаска: Делчево доби патна инфраструктура за пример (Фото)

Поглед - 04.07.2020

Фото: pogled.mk Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата, државата во иднината. Ова при денешната посета на Делчево го истакна носителката на листа од ИЕ 3 од коалицијата ,,Можеме”, Јагода Шахпаска.

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Опсервер - 04.07.2020

Делчево, 4 јули 2020 () – Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата, во иднината на државата, рече денеска во Делчево носителката на листа во ИЕ 3 од коалицијата „Можеме”, Јагода Шахпаска.

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, ...

(ВИДЕО) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по ...

Бриф - 04.07.2020

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите. Ја чистиме калта што ја остави режимот кој градеше со мермер во своите бели дворци, а за потребите на граѓаните употребуваше стиропор“, изјави ...

Спасовски од Јурумлери: Ние градиме 777 социјални станови за засегнати граѓани, а режимот и со социјални станови ...

Канал5 - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба, се наведува во соопштението на СДСМ.. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата ...

Спасовски од Јурумлери: Градиме 777 социјални станови за засегнати граѓани

Локално - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селата ...

Спасовски: Ние градиме 777 социјални станови за засегнати граѓани

Слободен Печат - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби со граѓани во скопската општина Гази Баба. Со жителите на Јурумлери тој зборуваше за грижата за сите, за инвестициите во инфраструктурата подеднакво и во населените места и селата ...

Спасовски од Гази Баба: По 20 години луѓето добиваат вода и канализација, ние градиме за граѓаните

Вечер Прес - 03.07.2020

Изградивме Вакум станица за фекална канализација за цело Јурумлери, прва од ваков вид во Македонија. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ослободува од црна кал, а ВМРО-ДПМНЕ со години овде беше власт и не направи ...

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснуваа, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Канал5 - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони.

Спасовски од Гази Баба: „Космос“, кој го рушеа, воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Макфакс - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони, што е одлика на СДСМ за време на ...

Спасовски: Додека тие правеа да срушат сè во државава ние правиме да се гради

Слободен Печат - 03.07.2020

Покажавме дека знаеме да градиме, дека знаеме да ги надминеме сите поделби во државава. Кога зборуваме дека знаеме да градиме тоа се пријателства, мостови и инфраструктура и сето тоа даваше резултати, порача вечерва носител на листата од ИЕ 2 од ...

Спасовски: Покажавме дека градиме и дека ги надминавме поделбите

Либертас - 03.07.2020

– Покажавме дека знаеме да градиме, дека знаеме да ги надминеме сите поделби во државава. Кога зборуваме дека знаеме да градиме тоа се пријателства, мостови и инфраструктура и сето тоа даваше резултати, порача вечерва носител на листата од ИЕ 2 од ...

Спасовски од Гази Баба: Додека тие рушеа, денес се гради

Република - 03.07.2020

Покажавме дека знаеме да градиме, дека знаеме да ги надминеме сите поделби во државава, порача вечерва носителот на листата од ИЕ 2 од коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски, на трибина која се одржува на ФОН, а на која присуствуваат кандидатите за ...

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Вечер - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони, што е одлика на СДСМ за време на ...

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Граѓански збор - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони, што е одлика на СДСМ за време на ...

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснуваа, режимот што рушеше е минато, ние градиме

24Инфо - 03.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски од СДСМ на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони, што е одлика на СДСМ за време на ...

Спасовски: Покажавме дека градиме и дека ги надминавме поделбите

Бриф - 03.07.2020

Покажавме дека знаеме да градиме, дека знаеме да ги надминеме сите поделби во државава. Кога зборуваме дека знаеме да градиме тоа се пријателства, мостови и инфраструктура и сето тоа даваше резултати, порача вечерва носител на листата од ИЕ 2 од ...

Спасовски за Мисајловски: Борче Ѓеоргиевски и ние градиме, зошто тој додека седеше како министер во режимот ги остави ...

iPortal - 03.07.2020

„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа од ...

Спасовски од Гази Баба: Режимот што рушеше е минато

Нетпрес - 03.07.2020

– Покажуваме дека успеавме да го срушиме режимот и да ја ставиме државата на прав пат. И оттука ќа праќаме пораката – никогаш повеќе режим да ја руши и краде државата. Покажавме дека знаеме да градиме пријателства мостови, институции, ...

Спасовски го потсети Мисајловски: Ние градиме, зошто тој додека седеше како министер во режимот ги остави Раштак и ...

24Инфо - 03.07.2020

Премиерот Оливер Спасовски од вечерашната трибина на ФОН на поранешниот министер за тгранспорт и врски во владата на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски го потсети кој што сработил. -Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба.

Спасовски: Претседателот Заев со храбри одлуки отвори НАТО и ЕУ перспективи, а Мицкоски гледа во преговарачката рамка и ...

Слободен Печат - 03.07.2020

Храброста на претседателот Заев не насочи да ги донесеме најважните одлуки за државата. После три години имаме земја 30-та членка на НАТО и отворени перспективи на ЕУ, рече Оливер Спасовски, кандидат за пратеник и носител на Изброна единица 2 на ...

Спасовски: Покажавме дека градиме и дека ги надминавме поделбите

Frontline - 03.07.2020

Актуелниот премиер и носител на листата од Коалицијата „Можеме“ во втората ИЕ потсети на работењето на Владата во иминатите три години за кои рече дека работеле напорно на два фронта. Прво на меѓународен план да се врати местото на државата таму ...

Заев, Спасовски, Лукаревска и Зекири од Гази Баба: Татковината е обновена, продолжуваме да инвестираме и градиме, ...

24Инфо - 03.07.2020

Коалицијата „Можеме” вечерва одржа граѓанска трибина во скопската општина Гази Баба на којашто е посочено дека гласањето за бројот 3 на 15.јули е глас за сигурна иднина и градење, бидејќи времето на режимот е минато и државата оди напред.

Спасовски од Гази Баба: „Космос“, кој го рушеа, воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

MTM - 04.07.2020

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење на инфраструктурата во сите средини и региони, што е одлика на СДСМ за време на ...

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски ...

Канал5 - 04.07.2020

Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите, рече Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ и носител во ИЕ 2. Ја чистиме калта што ја остави режимот кој градеше со мермер во своите бели ...

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

iPortal - 04.07.2020

– Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Frontline - 04.07.2020

Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен Печат - 04.07.2020

Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Локално - 04.07.2020

Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

(Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Макфакс - 04.07.2020

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја остави режимот кој градеше со мермер во своите бели дворци, а за потребите на граѓаните употребуваше стиропор.Ние градиме и ...

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Поглед - 04.07.2020

Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

(Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Вечер - 04.07.2020

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја остави режимот кој градеше со мермер во своите бели дворци, а за потребите на граѓаните употребуваше стиропор.Ние градиме и ...

СПАСОВСКИ: Ние ja градиме Европа дома и ја чистиме калта од режимот

Денешен - 04.07.2020

Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор, градиме по европски стандарди, ја градиме Европа дома, порача денеска од Ѓорче Петров потпретседателот на СДСМ и носител на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски.

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен Печат - 04.07.2020

Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата, во иднината на државата, рече денеска во Делчево носителката на листа во ИЕ 3 од коалицијата „Можеме”, Јагода Шахпаска. Изминатите три години, нагласи Шахпаска, Владата покажа како се ...

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Локално - 04.07.2020

Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата, во иднината на државата, рече денеска во Делчево носителката на листа во ИЕ 3 од коалицијата „Можеме”, Јагода Шахпаска. Изминатите три години, нагласи Шахпаска, Владата покажа како се ...

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата,инвестираме во економијата, државата, во иднината на граѓаните

24Инфо - 04.07.2020

Во изминативе три години покажавме како се работи домаќински, одговорно и отчетно и како се гради плански на територијата на цела држава. Инфраструктурата претставува крвотокот на економијата и оттука, секоја инвестиција во неа е инвестиција во ...

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

MTM - 04.07.2020

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја остави режимот кој градеше со мермер во своите бели дворци, а за потребите на граѓаните употребуваше стиропор.

(Видео) Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата,инвестираме во иднината на граѓаните

Макфакс - 04.07.2020

„Во изминативе три години покажавме како се работи домаќински, одговорно и отчетно и како се гради плански на територијата на цела држава.Инфраструктурата претставува крвотокот на економијата и оттука, секоја инвестиција во неа е инвестиција во ...

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Frontline - 04.07.2020

Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата, во иднината на државата, рече денеска во Делчево носителката на листа во ИЕ 3 од коалицијата „Можеме”, Јагода Шахпаска. Изминатите три години, нагласи Шахпаска, Владата покажа како се ...