TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горивата екстремно поевтинија – сигурно ќе има избори…

Turbo1 - 06.12.2021

» Горивата екстремно поевтинија – сигурно ќе има избори… Ако не, тогаш некој голем празник се ближи, бидејќи слични поскапувања паметиме, но не ни текнува кога последен пат кај нафтените деривати се случило вакво поевтинување – за цели 3,50 денари! ...

Регулаторна: Сите горива поевтинуваат по 3.5 денари!

CARClub

РКЕ пред одлука: Ќе имаат ли горивата нова цена од полноќ?

Курир

Денеска ќе се одлучи дали горивата ќе имаат нова цена

Lider

РКЕ денес ќе одлучува за новите цени на горивата

Нетпрес

Хрватската влада ја укина уредбата за ограничување на цените на нафтените деривати

Независен - 06.12.2021

Хрватската влада ја укина Уредбата за највисоки малопродажни цени на нафтените деривати што ја донесе на 14 октомври за ограничување на цените на бензините и дизелот во малопродажбата, за да спречи удар врз животниот стандард на граѓаните.

Хрватската влада ја укина уредбата за ограничување на цените на нафтените деривати

Вечер Прес

ХРВАТСКАТА ВЛАДА ГИ ОДМРЗНУВА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА - од утре тие ќе се формираат слободно и се очекува да бидат пониски

Фактор - 06.12.2021

Хрватска ги одмрзнува цените на горивата во таа земја, откако беа замрзнати два месеци. На одржаната седница на Владата, утрово, хрватскиот премиер рече дека о д утре цените треба да бидат пониски.