TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корковадо: Вашите Грејдери се поголеми и имаат посилен мотор од тој во Србија

Фокус - 21.02.2020

Спрската компанија Корковадо реагира кон обвинувањата на македонската опозиција дека на македонската армија и продала машини-Грејдери за далеку повисока цена отколку што тоа го направила во Србија.

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

Локално - 21.02.2020

Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...

(ВИДЕО) Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе-Каде завршиле 250 000 евра?

А1 On - 21.02.2020

„Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Радмила Шеќеринска го оштетила буџетот за 250 илјади евра, Министерството за одбрана демантира

Канал5 - 20.02.2020

Зошто инжинериска машина била платена двојно поскапо отколку во Србија? ВМРО-ДПМНЕ обвинува за сомнителен тендер во Министерството за одбрана и вмешаност на министерката Радмила Шеќеринска.

Одбрана: Цените за машината не ги формираме по телефон и со тајни разговори „како оние на М“

+инфо - 20.02.2020

Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна тендерска постапка при што ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шекеринска набавила машини по двојно повисока цена од српската влада, Одбрана демантира

Сител - 20.02.2020

Радмила Шеќеринска е вмешана во сомнителен тендер кој отвора сомнеж дека направила проневера од 250.000 евра обвини денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата објавија документи на кои може да се види дека Министерството за одбрана на Шеќеринска ...

Арсовски: Дали Радмила Шекеринска го оштетила буџетот и се проневерени над 250.000 евра

Канал5 - 20.02.2020

Нов ден, нов скандал, рече на прес конференција портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ,Димче Арсовски. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра.

Скандал во министерството за одбрана: Шекеринска набавувала машини вредни 470 илјади евра

Магазин - 20.02.2020

Во заедничка дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски откри криминал тежок половина милион евра во минситерството за одбрана.

Владата заглавена во афери и криминал: Од изборите зависи дали ќе има правна разврска или ново забошотување на ...

Курир - 19.02.2020

Дека владее криминал во првите “борбени“ редови кај Заев е јасно, но тоа што народот го интересира е дали за тој криминал некој ќе одговара. Едно е сигурно, а тоа е дека додека СДСМ се на власт правна разврска нема да видиме.

Николоски за криминал во министерството за одбрана

Нетпрес - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во минситерството за одбрана. Истакна дека машина „Грејдер“ била набавена од страна на ...

НИКОЛОСКИ ДО ШЕЌЕРИНСКА: Сте купиле машини, исти како во Србија, но двојно поскапо! Како е можно?

Денешен - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал при набавка на машина Грејдер во Министерството за одбрана. Тој истакна дека машина „Грејдер“ била набавена од страна на ...

Николоски открива можен криминал во Министерството за одбрана

Република - 19.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во минситерството за одбрана. Тој истакна дека машина „Грејдер“ била набавена од страна на ...

Николоски: Министертвото за одбрана набавило машина која била двојно поскапа од таа која истата фирма ја продава во ...

Опсервер - 20.02.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во министерството за одбрана. Тој истакна дека машина „Грејдер“ била набавена од страна на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Радмила Шекеринска го оштетила буџетот и се проневерени над 250.000 евра

24Инфо - 20.02.2020

Нов ден, нов скандал. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Имено, Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка набавила ...

(Видео) Арсовски: Шекеринска вмешана во сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на 250.000 евра

Макфакс - 20.02.2020

Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра, обвини Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Имено, рече тој, Радмила Шекеринска како министер во министерството за ...

(ВИДЕО) Арсовски: Дали Радмила Шекеринска го оштетила буџетот и се проневерени над 250.000 евра

А1 On - 20.02.2020

„Нов ден, нов скандал. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Имено, Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка набавила ...

Арсовски: Шекеринска платила 250.000 евра повеќе за две машини за армијата

Фокус - 20.02.2020

Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка набавила 2 тешки машини грејдери за потребите на Армијата во вредност од 464.853 евра од српска компанија „Корковадо“, додека иста машина од истата компанија во Србија ...

Димче Арсовски: Дали Радмила Шекеринска го оштетила буџетот и се проневерени над 250.000 евра

Либертас - 20.02.2020

Соопштение на Вмро ДПМНЕ Нов ден, нов скандал. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Имено, Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана ...

Арсовски: Шекеринска е вмешана во сомнителен тендер и постои сомнеж дека проневерила над 250.000 евра

+инфо - 20.02.2020

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на денешнате прес-конференција ја обвини министерката за одбрана Радмила Шекеринска дека е вмешана во сомнителен тендер каде што постои сомнеж за проневера на Буџетот од над 250.000 евра.

Арсовски: Шекеринска вмешана во сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на 250.000 евра

Скопје инфо - 20.02.2020

Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра, обвини Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Имено, рече тој, Радмила Шекеринска како министер во Министерството за ...

Министерство за одбрана: Лажните вести не поминуваат

24Инфо - 20.02.2020

Лажните вести не поминуваат . Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна тендерска постапка при што ...

Арсовски: Радмила Шекеринска го има оштетено буџетот на Република Македонија за над 250.000 евра

Република - 20.02.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димиче Арсовски на денешната прес конференција рече дека „Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка набавила 2 тешки машини грејдери за потребите на Армијата во вредност од 464.853 ...

Проневера над 250.000 евра: Шекеринска за два багери платила како за четири

Нетпрес - 20.02.2020

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на денешнате прес-конференција ја обвини министерката за одбрана Радмила Шекеринска дека е вмешана во сомнителен тендер каде што постои сомнеж за проневера на Буџетот од над 250.000 евра.

Арсовски: Шекеринска го оштетила буџетот!

iPortal - 20.02.2020

Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМБЕ Димче Арсовски на денешната прес-конференција.

Реакција од МО за набавката на инженериски машини за Армијата

iPortal - 20.02.2020

Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна тендерска постапка при што ...

Арсовски: Дали Радмила Шекеринска го оштетила буџетот и се проневерени над 250.000 евра

MakPress - 20.02.2020

Нов ден, нов скандал. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Имено, Радмила Шекеринска како министер во министерството за одбрана преку јавна набавка набавила ...

Реакција од МО за набавката на инженериски машини за Армијата

Локално - 20.02.2020

Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна тендерска постапка при што ...

Министерство за одбрана: Двете машини се купени во транспарентна постапка од најповолниот понудувач

Фокус - 20.02.2020

Машините за кои зборуваат од ВМРО-ДПМНЕ се набавени во јавна тендерска постапка при што до крај се почитувани сите законски одредби, реагираат од Министерството за одбрана, откако денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски изјави дека Радмила ...

Шекеринска: Лажните вести не поминуваат. Машините се набавени во јавна тендерска постапка

Frontline - 20.02.2020

Цената на инженериските машини за Армијата (за кои набавка немало цели 16 години) се добиени во отворена и компетитивна постапка. Таа е започната со технички дијалог, на кој му претходеше и состанок во Стопанската комора на кој ги мотивираме сите ...

АРСОВСКИ ГО ПРОЗВА ОБВИНИТЕЛСТВОТО: Еве ви ја Шеќеринска која го оштетила Буџетот за 250 000 евра! Ќе молчите?

Денешен - 20.02.2020

Нов ден, нов скандал. Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра, изјави на денешбата прес конференција Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Реакција од МО за набавката на инженериски машини за Армијата

Опсервер - 20.02.2020

Скопје, 20 февруари 2020 Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна ...

Реакција од Министерството за одбрана

MakPress - 20.02.2020

Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со министерката за одбрана, а потоа и неговата партија се огласи, се набавени во јавна тендерска постапка при што ...

Шекеринска: Цените не ги формираме по телефон и со тајни разговори како „оние на М“ туку низ транспарентни, јавно ...

Либертас - 20.02.2020

Фејсбук статус на министерката за одбрана Радмила Шекеринска: Лажните вести не поминуваат. Машините за кои потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше во настап на нервоза при телевизиското соочување со мене, а потоа и неговата партија се огласи, се ...

Министерство за одбрана: Двете машини се купени во транспарентна постапка од најповолниот понудувач

Press24 - 20.02.2020

Машините за кои зборуваат од ВМРО-ДПМНЕ се набавени во јавна тендерска постапка при што до крај се почитувани сите законски одредби, реагираат од Министерството за одбрана, откако денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски изјави дека Радмила ...

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе, каде завршиле 250.000 евра?

Курир - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Димче Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе – Каде завршиле 250.000 евра?

Сител - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе, каде завршиле 250.000 евра?

МКД - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе-каде завршиле 250 000 евра?

24Инфо - 21.02.2020

Интегрален текст од изјава на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната.

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе-Каде завршиле 250 000 евра?

Скопје1 - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска набавувала машини вредни 470 илјади евра

Локално - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната.Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле транспарентни, ...

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе, каде завршиле 250.000 евра?

Нетпрес - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе – Каде завршиле 250.000 евра?

Канал5 - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

Арсовски: Шекеринска призна дека платиле многу повеќе-Каде завршиле 250 000 евра?

MakPress - 21.02.2020

Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната. Под изговор дека навистина била повисока цената на машините, но министерството и Шекеринска биле ...

Арсовски: Шекеринска и МО не негираа дека ги преплатиле машините грејдери, каде се тогаш 250.000 евра?

Република - 21.02.2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски реагираше дека „Министерството за одбрана и Радмила Шекеринска не негираа дека ги преплатиле двете машини грејдери за сума повисока од 150% од нормалната“.

„Корковадо“: Мојата компанија е обвинета од страна на целосни незнајковци

МКД - 21.02.2020

Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

Frontline - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ вчера обвини дека Министерството за одбрана преку јавна набавка набавило две тешки машини грејдери за потребите на Армијата од „Корковадо“ по цена од 232.426 евра по машина, додека, според партијата, истата компанија на српска институција ...

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

Press24 - 21.02.2020

Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

Либертас - 21.02.2020

– Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

CivilMedia - 21.02.2020

Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

А1 On - 21.02.2020

Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за „лаги и злонамерни ...