TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Лага и измислица е прашањето за кешот на Груевски

Нова ТВ - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица, соопштува ВМРО-ДПМНЕ, реагирајќи на рашањето на Заев дали Груевски земал 1, 5 милион евра во кеш.

Заев: Груевски, од кого си земал во кеш 1,5 милиони евра? ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже и е кукавица

МКД - 15.04.2014

Изјавата на Зоран Заев, лидерот на СДСМ е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев со лаги сака да го покрие изборниот срам

Фокус - 15.04.2014

Прес конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на која го праша премиерот Никола Груевски дали земал 1,5 милиони евра во кеш, е тотална лага и измислица, реагираат од владејачката партија.

ВМРО-ДПМНЕ: Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица

+инфо - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО-ДПМНЕ: „Заев зборува измислици“

Либертас - 15.04.2014

Според ВМРО-ДПМНЕ денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев е тотална лага и измислица. „Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Макфакс - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица

А1 On - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук

24 Вести - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

Груевски го нема, ВМРО ДПМНЕ го правда

Sky - 15.04.2014

„Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата. Ваквите измислици и ваквиот начин на дејствување не се нови за СДСМ.

Груевски: Заев го фали Бранко дека не можел подобро да ја спроведе приватизацијата

Курир - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Курир - 14.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

ВМРО-ДПМНЕ: Тврдењата на Заев се тотална лага и измислица

Локално - 15.04.2014

„Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата.

ВМРО ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Нетпрес - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели ...

Груевски: Заев го фали Бранко дека не можел подобро да ја спроведе приватизацијата

Вистина.мк - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Вистина.мк - 14.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

ВМРО ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е класичен кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Вистина.мк - 15.04.2014

Прес конференцијата на Зоран Заев е тотална лага и измислица. Ваквото однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Однесувањето на Заев е кукавичлук и обид да го прикрие изборниот срам

Тера - 15.04.2014

Однесување на Заев е класичен кукавичлук и е катастрофален обид да го покрие изборниот срам што му се случи во неделата, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ, на пресот на Заев кој го обвини Никола ...

Груевски: Заев го фали Бранко дека неможел подобро да ја спроведе приватизацијата

Република - 15.04.2014

-Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле.

Груевски до СДСМ: Бидете доблесни и признајте го поразот

Нетпрес - 15.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на ...

Неискреноста Заев го чинеше црвен картон во прво полувреме

Нетпрес - 15.04.2014

Ги лажеа, манипулираа, ги лажеа и во оваа кампања. Одеа низ села и градови и велеа дека се промениле зашто ја промениле бојата и решиле да кажат дека се промениле, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на ...

Груевски од митингот во Охрид: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Република - 15.04.2014

-Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.

Груевски: Заев исто како Црвенковски, вината за поразот ја бара кај народот

Денешен - 15.04.2014

Зоран Заев исто како Бранко Црвенковски излезе и наместо вината да ја бара кај себе и во немањето програма, тие вината ја бараат кај народот, истакна денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Охрид.