TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младоженец чувал тајна цела година, па ги расплака сите: Сè раскажа на денот на свадбата, невестата и нејзините ...

Женски магазин - 24.11.2023

Младоженец наздравил на својата свадба по што ги расплака сите гости. Младоженецот Бен Карпетер одржа незаборавен говор на својата свадба кој ги расплака сите, вклучително и неговата јужнокорејска невеста.

Цела година чувал голема тајна, па сѐ признал на венчавката- невестата шокирана (ВИДЕО)

Канал5 - 23.11.2023

На социјалните мрежи кружи видео од Бен Карпентер кој одржа говор на својата свадба, а ги воодушеви луѓето ширум светот. Тој ѝ се обрати на избраничката Соха, нејзиното семејство, бројните роднини и пријатели, а по избраните зборови никој не можеше ...