TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Бесни родители напаѓаат градоначалник - го маваат со јајца, го навредуваат, а полицијата интервенира

Press24 - 14.09.2018

Загребскиот градоначалник Милан Бандиќ бил нападнат од жителите на загребската населба Вукомерац, кои протестирале после вчерашните пукотници во таа населба. Престрелката со калашникови меѓу две семејства се случила во непосредна блиина на основното ...

(ВИДЕО) Бесни граѓани нападнаа градоначалник, го гаѓаа со јајца и му го кршеа автомобилот

Фактор - 14.09.2018

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, на протестот во населбата Вукомерц во Загреб граѓаните го нападнаа со јајца. Граѓаните и физички го нападнаа градоначалникот. Револтирани некои од нив фрлаа и предмети по неговиот автомобил.

Граѓани на Загреб го исвиркаа и гаѓаа со јајца градоначалникот Милан Бандиќ(видео)

AKO - 13.09.2018

Загрепскиот градоначелник, Милана Бандиќ, не помина добро на протестот на жители на населбата Вукомерц во Загреб, кои протестираа заради нарушената безбедносна ситуација. Тие жестоко вербално го нападнаа и го гаѓаа со јајца, јавува Индекс.хр.

Градоначалникот на Загреб гаѓан со јајца , исвиркан и со скршен автомобил (ВИДЕО)

Канал5 - 13.09.2018

По синоќешната престрелка со калашникови пред училиште во Загреб, денеска граѓаните го нападнаа градоначалникот Милан Бандиќ. Градоначалникот Бандиќ беше нападнат во дворот на училиштето , каде синоќа родителите и децата спасуваа жива глава во ...

(ВИДЕО) Бесни граѓани нападнаа градоначалник фрлајќи по него со јајца

iPortal - 14.09.2018

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, на протестот во населбата Вукомерц во Загреб граѓаните го нападнаа со јајца. Граѓаните и физички го нападнаа градоначалникот. Револтирани некои од нив фрлаа и предмети по неговиот автомобил.