TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Каква двојна одбрана - чудесниот Митревски ја „полуде“ Словенија!

Gol.mk - 13.01.2018

Репрезентацијата на Македонија се врати во првото полувреме и има нерешено против Словенија (11-11), а тимот во игра го врати Никола Митревски, кој се разбрани и помогна да направиме серија за кам-бек.

(ВИДЕО) На Борко не му оди, но Митревски не врати во живот

Спортклуб - 13.01.2018

“Министерот за одбрана” Борко Ристовски нема свој ден во Загреб, оствари само две одбрани од осум шута, но македонската репрезентација има одлична замена за него. Тоа е Никола Митревски кој откако го замени Ристовски има седум одбрани од 12 шута.

На патиките на Борко испишани отчукувањата од срцето на бебето

Репортер - 12.01.2018

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, на Европското првенство во Хрватска ќе брани во патики изработени од злато. На патиките е запишано името на синот на Борко што наскоро треба да се роди, а исцртани се и линии од ...

Борко ги претстави „лудите“ патики со кои ќе брани во Хрватска (фото)

Скопје инфо - 12.01.2018

Македонскиот голман Борко Ристовски со луди патики ќе брани на Европското првенство кое утре започнува во Хрватска. Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“.

ФОТО: Борко ги претстави „лудите“ патики со кои ќе брани во Хрватска

Курир - 11.01.2018

Македонскиот голман Борко Ристовски со луди патики ќе брани на Европското првенство кое утре започнува во Хрватска. Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“.

ФОТО: Ристовски со лавовски патики тргнува во борба на ЕП во Хрватска

Sport M - 12.01.2018

Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“. Инаку, македонската ракометна репрезентација вчера допатува во Загреб и во сабота ќе го има првиот меч на Европското ...

Борко ги претстави „лудите“ патики со кои ќе брани во Хрватска

Република - 11.01.2018

Македонскиот голман Борко Ристовски со луди патики ќе брани на Европското првенство кое утре започнува во Хрватска. Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“.

(ФОТО) Борко Ристовски со лавовски патики тргнува во борба на ЕП во Хрватска

Скопје24 - 12.01.2018

Патиките специјално се дизајнирани со него, што треба да претставува дополнителен мотив за македонскиот „министер за одбрана“. Инаку, македонската ракометна репрезентација вчера допатува во Загреб и во сабота ќе го има првиот меч на Европското ...