TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛШ: Гол шоу на Жиру, ПСЖ славеше на „Олд Трафорд“ (видео)

OhridNews - 02.12.2020

Францускиот напаѓач Оливие Жиру ги одбележа вечерашните натпревари во Лигата на Шампиони, постигнувајќи ги четири погодоци во триумфот на Челси над Севиља (4-0) во дерби средбата од Е групата.

Оспоруваниот Жиру постигна четири гола против Севиља и собори рекорд на Роналдо! (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.12.2020

Оливие Жиру имаше ноќ за паметење, напаѓачот четири пати ја тресеше мрежата на Севиља и со 34 години и 63 дена стана најстариот стрелец на хет-трик во Лигата на шампиони, рекорд кој претходно го држеше Кристијано Роналдо.

ПСЖ со среќна победа на „Олд Трафорд“, гол-шоу на Жиру

Екипа - 02.12.2020

ПСЖ значително си ги зголеми шансите за пласман во осминафиналето од Лигата на Шампионите по вечерашниот триумф од 1-3 над Манчестер Јунајтед. „Светците“ први поведоа преку Нејмар, но Јунајтед израмни во првото полувреме преку Рашфорд, откако ...

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

Спортски - 02.12.2020

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гостите од Париз подобро го отворија мечот и уште во 7-та минута дојдоа до предност со голот на Нејмар. Мбапе направи „слалом“ и биеше кон голот, топката се одби до ...

Жиру испиша историја во Севилја (видео)

Екипа - 02.12.2020

Оливие Жиру го одигра својот најефикасен натпревар во кариерата откако постигна четири погодоци во триумфот на Челси од 0-4 на гостувањето против Севилја. Францускиот ветеран го отвори резултатот со прекрасен шут со левата нога во осмата минута, ...

Потценет мајстор: Жиру со „покер“ ефект постави клупски рекорди за Челси (Видео)

Дерби - 02.12.2020

Челси ја прегази Севилја на гостински терен во натпревар од Лигата на шампионите (0:4), а главна ѕвезда на теренот беше искусниот Оливие Жиру. Иако не е во прв план кај менаџерот Френк Лампард, Жиру и вечерва максимално ја искористи шансата која ја ...

ВИДЕО: Жиру ја „уништи“ Севиља со ЧЕТИРИ ГОЛА, Бриж остана во игра за нокаут фаза

Gol.mk - 02.12.2020

Челзи остана непоразен и по петтиот натпревар во Лигата на шампионите. Френк Лампард ја предводеше лондонската екипа до три бода кај Севиља (0-4), во директниот дуел за првата позиција во групата Е.

ПСЖ го освои Олд Трафорд, Жиру даде 4 против Севиља

Оff.net - 02.12.2020

Фантастичен фудбал гледавме вечерва во претпоследното коло од групната фаза во ЛШ. Пари Сен Жермен успеа да освои 3 златни бода против Јунајтед и да остане во игра за нокаут фазата. Лацио до важен бод во Дортмунд, а Жиру направи чудо со 4 комада во ...

Нејмар на старт го шокира Јунајтед🎥

Спортски - 02.12.2020

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен. Гостите од Париз подобро го отворија мечот и уште во 7-та минута дојдоа до предност со голот на Нејмар.

Бекам го договара Жиру

Вечер Прес - 02.12.2020

Ко-сопственикот на американскиот фудбалски клуб, Интер од Мајами, легендарниот репрезентативец на Англија, Дејвид Бекам, е на добар пат да излези како победник кога е во прашање потписот на францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот ...

ПСЖ го расплака Манчестер јунајтед, четири гола на Жиру против Севиља 🎥

СуперСпорт - 02.12.2020

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гостите од Париз подобро го отворија мечот и уште во 7-та минута дојдоа до предност со голот на Нејмар. Мбапе направи „слалом“ и биеше кон голот, топката се одби до ...

Оспоруваниот Жиру постигна четири гола против Севиља и собори рекорд на Роналдо! (ВИДЕО)

МКД - 02.12.2020

Оливие Жиру имаше ноќ за паметење, напаѓачот четири пати ја тресеше мрежата на Севиља и со 34 години и 63 дена стана најстариот стрелец на хет-трик во Лигата на шампиони, рекорд кој претходно го држеше Кристијано Роналдо.

Интер не се откажува од Жиру

Спортски - 01.12.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте не се откажува од намерата да го донесе Оливие Жиру во своите редови. Договотот на Жиру со Челзи завршува на крајот на сезоната, а тој самиот призна дека е спремен да го напушти клубот во јануари.