TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загина припадник на Жолтите елеци во Белгија, осомничен возач на камион

Нетпрес - 12.01.2019

Маж е осомничен дека намерно со камион прегазил припадник на протесното граѓанско движење Жолти елеци кој починал на самото место во петокот вечерта во Белгија, е идентификуван во Холандија но во саботата сѐ уште бил во бегство, објави државното ...

Камион прегази демонстрант од ,,Жолтите елеци”во Белгија

Република - 12.01.2019

Возачот на камион е идентификуван во Холандија, но денеска се уште е во бегство , соопшти вечерва обвинителството во Лијеж , кое ја води истрагата. Со помош на регистерските таблички на камионот , кои ги посочиле сведоците ,полицијата влегла во ...