TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ ДУЕЛ: Ковачевски се охрабрил да излезе на јавен мегдан со Мицкоски, но медиумските советници го советувале дека не е ...

Денешен - 30.09.2022

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски сакал да ја прифати фрлената ракавица од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за ТВ дуел, но советниците го советувале дека не е подготвен за тоа.

Мицкоски повторно го повика Ковачевски на јавна дебата

ТВ21

Планот за справување со кризата на Мицкоски е обичен сублимат на изјавите на премиерот Ковачевски, велат од СДСМ

360 степени

Мицкоски прашува зошто владата го одбива неговиот план, директорот Ковачевски му ги бара до среда контактите за поевтина струја

Слободен Печат

СДСМ: Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание

А1 On

ПОТРЕБНА Е РАБОТА, А ЗА ДЕБАТИ ИМА ВРЕМЕ Партијата на Ковачевски му одговори на Мицкоски по повикот за ТВ-дуел

+инфо

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во жешка пресметка за греењето и за струјата

Слободен Печат

Алфа Алсат-М 360 степени Макфакс Скопје1 Вечер Прес Република ММС

Мицкоски: Ковачевски да не дезертира – време е за дебата и за прифаќање на планот на ВМРО-ДПМНЕ за енергетската криза

360 степени - 30.09.2022

Освен што уште еднаш го повика премиерот на телевизиски дуел, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја повика Владата да одговори зошто го одбива понудениот план за справување со енергетската криза кој вчера го понуди самиот Мицкоски и дали, ...

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Курир

И самите во СДС не знаат зошто дезертирал Ковачевски, дали поради школување, дали поради болки во стомакот, дали заради операции, дали поради ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ

24Инфо

Криминалната ДПМНЕ, шпионот и дезертер Ковачки го напаѓаат Ковачевски затоа што е чесен и работи за граѓаните

24Инфо

Седницата за пратенички прашања - дебата со размена на навреди

Р.С.Европа

Дезертери и шпиони, тешки обвинувања на собраниската седница за пратенички прашања

24 Вести

Жестоки напади помеѓу власта и опозицијата во Собранието

Алсат-М

Сител Телма 4NEWS +инфо Фокус ТВ21 Локално Канал5

Ковачки и Ковачевски во ковачницата на страсти

+инфо - 30.09.2022

Нема ништо спорно во говор на Ковачевски. Упатствата за однесување на говорникот во никој случај не се доказ за „неспособноста на премиерот“, како што тврди Ковачки. Некои луѓе од службата на СДСМ за односи со јавноста направиле банален превид и ...

Ковачки: Како на дете СДСМ му напиша упатства како да се однесува на говорница, а потоа призна дека е неспособен

ТВ21

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

24Инфо

„Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски треба да дозволи да се провери неговата деловна способност

МКД

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за трајна неспособност, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

Нетпрес

Сител Канал5 Press24 Република 24Инфо Макфакс А1 On Канал5

Партиските препукувања ги „мобилизираа“ Генералштабот и дел од „Волците“

Н.Македонија - 30.09.2022

Генералштабот на Армијата на Македонија јавно се спротивстави на секој обид нарушување на кредибилитетот, интегритетот и угледот на АРМ, откако дел од поранешните и сегашни припадници на баталјонот за специјални намени „Волци“ во отворено писмо ...

Отворено писмо од дел од припадниците на ВОЛЦИ

24Инфо

Волците во одбрана на Ковачки: Премиерот да му се извини што лажно го клевети за да се спаси од срамот

Макфакс

Отворено писмо од дел од „Волците“ до Ковачевски: Предавството од своите боли повеќе од куршумот на непријателот

Курир

Отворено писмо од припадници на армиските „Волци“ до Ковачевски: Предавството од своите боли повеќе од куршумот на непријателот

Нетпрес

Волците во одбрана на Ковачки: Премиерот да му се извини што лажно го клевети за да се спаси од срамот

Press24

Волците до Ковачевски: Веднаш да му се извините на Драган Ковачки

Скопје инфо

MTM Lider ТВ21 Република Точка Денешен 4NEWS MakPress

ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски да прифати и дебата со Мицкоски на тема енергетска криза

Скопје1 - 30.09.2022

Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза, вели ВМРО-ДПМНЕ „Дезертерот Ковачевски да смогне сили и да го прифати планот на Мицкоски за обезбедување двојно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Курир

Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

MTM

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, Ковачевски да прифати и дебата со Мицкоски

Локално

Денешен Lider Канал5 MakPress