TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јане Велковски во ООН побара од децата во светот да не се откажуваат од своите соништа

Телма - 20.11.2019

Јане Велковски момчето со спинална мускулна атрофија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк, како дел од прославата за одбележување на светскиот ден на детето, кој се совпаѓа со 30-годишнината од усвојувањето на ...

Јане Велковски во ОН до возрасните: Ставете крај на дискриминацијата!

Радио МОФ - 20.11.2019

Единаесетгодишниот застапник за деца со попреченост од Македонија, Јане Велковски, од глобалниот самит на Обединетите нации (ОН) во Њујорк на возрасните им порача дека мора да прават сѐ за детските права, да ги остранат бариерите на најмладите и да ...

Јане во Обединетите нации го запозна Дејвид Бекам

Тера - 20.11.2019

Малиот македонски херој, Јане Велковски вечерва ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот „Светски ден на детето“.

Малиот Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам

Канал5 - 20.11.2019

Mалиот Јане Велковски , кој ја претставува Македонија во Њујорк на Самитот на Обединетите нации за детските права. Големиот навивач на македонската фудбалска репрезентација имаше прилика и да се сретне со славниот фудбалер Дејвид Бекам , кој одржа ...

ФОТО НА ДЕНОТ: И Дејвид Бекам го запозна македонскиот херој Јане

Екипа - 20.11.2019

Најпознатиот фан на македонската фудбалска репрезентација, малиот херој Јане Велковски имаше можност да се запознае и со планетарната мегаѕвезда Дејвид Бекам. Јане Велковски има свое обраќање на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ...

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна со Бекам

Либертас - 20.11.2019

Јане Велковски, момчето со спинална мускулна атрофија(СМА), кое се избори лекот Спираза да стигне до седум деца во Македонија, денес говореше на годишниот Светски ден на детето, во ОН во Њујорк.

Нашето момче Јане е омилен во светот на фудбалот – Дружба со Бекам на светскиот ден на децата

Спортманија - 20.11.2019

Јане Велковски е голем фан на македонската фудбалска репрезентација, а неговата ведрина во битката со атрофија на мускулите му донесе многу пријателства и со дел од светските фудбалски ѕвезди Јане Велковски беше специјален гостин во Обединетите ...

Maлиот Јане се сретна со Дејвид Бекам (ФОТО)

Спортски - 20.11.2019

Mалиот Јане Велковски во овие моменти ја претставува Македонија во Њујорк каде што со други деца и големи имиња ќе разговараат за детските права. Големиот навивач на македонската фудбалска репрезентација имаше прилика и да се сретне со славниот ...

Храбриот Јане побара поголеми права и заштита на децата на самитот на ОН (ВИДЕО)

SportMedia - 20.11.2019

Јане Велковски како застапник за деца со попреченост од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетита нации во Њујорк како дел од прославата за одбележување на Светскиот ден на детето, кој се совпаѓа со 30-годишнината од ...

Херојот Јане во друштво со Дејвид Бекам (ФОТО)

SportMedia - 20.11.2019

Јане Велковски денеска е гостин во Обединетите Нации, каде одржа говор по повод Светскиот ден на детето. Ова 11-годишно момче конечно ќе го добие лекот спинраза, со кој ќе има подобар живот и ќе може да го исполни најголемиот сон, да заигра фудбал.

ВИДЕО: Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН во Њујорк

Sport M - 20.11.2019

Јане Велковски, момчето со спинална мускулна атрофија(СМА), кое се избори лекот Спираза да стигне до седум деца во Македонија, во моментов зборува на годишниот Светски ден на детето, во ОН во ...

Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во Обединетите нации/фото

Вечер Прес - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата ...

Велковски ќе се обрати на глобалниот самит во ОН во Њујорк (ВИДЕО)

Локално - 20.11.2019

„Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот ...

(ФОТО) Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во Обединетите нации

Скопје1 - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, се сретна со спортската легенда Дејвид Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк.

За секое дете – сите права!

Н.Македонија - 19.11.2019

Јане Велковски (11) ќе зборува во ОН во Њујорк На 20 ноември, на Светскиот ден на детето, единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации во ...

(Фото) Застапникот за деца со попреченост од Македонија, Јане во ОН се сретна со Дејвид Бекам

еМагазин - 20.11.2019

На овогодишниот Светски ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за ...

Венко Филипче: Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски

Centar - 20.11.2019

Фејсбук статус на министерот за здравство Венко Филипче: Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и ...

Филипче: Напред Јане, Направи не горди!

24Инфо - 20.11.2019

Напред Јане, направи нѐ горди! Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на ...

Велковски ќе се обрати на глобалниот самит во ОН во Њујорк во рамки на овогодишниот Светски ден на детето(ВИДЕО)

iPortal - 20.11.2019

„Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот ...

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна и со Бекам

Н.Македонија - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски, кој е застапник за деца со попреченост од Македонија, денеска ќе зборува на годишниот Светски ден на детето, во Обединетите нации во Њујорк. Тој ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации, ...

Филипче: Напред Јане, направи нѐ горди! Велковски ќе се обрати на Глобалниот самит во ОН

Вечер Прес - 20.11.2019

Напред Јане, направи нѐ горди! Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на ...

(ВИДЕО) Малиот херој, а голем амбасадор на Македонија – Јане се сретна со Бекам

Спортклуб - 20.11.2019

Малиот 11-годишен Јане Велковски кој е голем фан на фудбалот денес во Њујорк се сретна со легендарниот англиски фудбалеро, Дејвид Бека. Јане е застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети ...

(ВИДЕО) Јане Велковски е во Обединетите нации, се сретна и со Бекам

Фактор - 20.11.2019

Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата.

Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во ООН на Светскиот ден на детето

Fashionel - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, се сретна со спортската легенда Дејвид Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк.

Македонија горда до бескрај: Овој мал херој се сретна со Дејвид Бекам во ООН на Светскиот ден на детето

Точка - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, 11-годишниот застапник за деца со попреченост од нашата земја, се сретна со спортската легенда, Дејвид Бекам, на глобалниот самит на УНИЦЕФ во седиштето на Обединетите нации во Њујорк.

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

Макфакс - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде што ќе зборува за детските права. Малиот Јане се запозна и со фудбалерот Дејвид Бекам, кој исто така ќе се обрати ...

Македонија горда на ова момче: Јане се сретна со Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ

Press24 - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, 11-годишниот застапник за деца со попреченост од нашата земја, се сретна со спортската легенда, Дејвид Бекам, на глобалниот самит на УНИЦЕФ во седиштето на Обединетите нации во Њујорк.

СЕКОЈА ЧЕСТ: Јане си доби автограм од Бекам

Слободен Печат - 20.11.2019

Ова 11-годишно момче конечно ќе го добие лекот спинраза, со кој ќе има подобар живот и ќе може да го исполни најголемиот сон, да заигра фудбал. Најпознатиот фан на македонската фудбалска репрезентација, малиот херој Јане Велковски имаше можност да ...

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

24Инфо - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде што ќе зборува за детските права. Малиот Јане се запозна и со фудбалерот Дејвид Бекам, кој исто така ќе се обрати ...