TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети чека наскоро добри вести од Софија, двете земји размениле понуди и документи

360 степени - 24.11.2020

Од друга страна, лидерот на ДУИ оцени дека судењето против водачите на ОВК во Хаг е тажен момент за сите Албанци, затоа што на обвинителна клупа, како што вели, е нивната историја Надеж дека до крајот на годинава ќе има добри вести од Софија во ...

Ахмети: Груби ја познава материјата за „жолтата куќа“ само како преведувач на Трибуналот

+инфо - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ рече дека Артан Груби работел како преведувач на Хашкиот трибнал 7 или 8 години, а потоа работел и како преведувач во седиштето на НАТО во Скоипје и на Холандската амбасада во Скопје.

Ахмети: Стоиме рамо до рамо со нашите сожители Македонци за решавање на бугарскиот спор

ТВ21 - 23.11.2020

Со Али Ахмети вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 дебатиравме на интересни теми. Не можевме, а да не го прашаме за негов став околу прашањето со Бугарија. Како Ахмети би го решил прашањето со Бугарија? „Прашање на време е.

Ахмети во ClickPlus: Коалицирање на албанската опозиција со ВМРО-ДПМНЕ не ме загрижува, напротив, ќе ја направат ДУИ ...

ТВ21 - 23.11.2020

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети е вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21. Дебатираме на повеќе теми, а имаше коментар и за последните случувања со албанската опозиција, и најава за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на Алијанса за Албанците и на Алтернатира.

Ахмети: Заев мислеше дека му се реваншираме и го дискредитираме со тоа што имавме кандидат за премиер

ТВ21 - 23.11.2020

Али Ахмети, лидерот на ДУИ на гостувањето во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ коментираше и за изборната кампања. Тој ги коментираше зборовите на Заев дека „Албанците не вредат пет пари“. Ахмети рече дека Заев го кажал тоа под влијание на емоции, и ...

Ахмети за судењето во Хаг: Тажен момент за моите пријатели, за сите Албанци, на обвинителна клупа е една од најсилните ...

ТВ21 - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Ахмети коментираше за ситуацијата на Косово, односно дека неговите пријатели Тачи, Весели, Селими, Красниќи кои завршија во Хаг.

Ахмети: Артан Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“

ТВ21 - 23.11.2020

Во текот на изминативе денови во Тирана се дебатира за улогата на ОНА Косово и обвинетите команданти каде потпретседателот на Демократската партија на Албанија Еди Палока, тврди дека премиерот Еди Рама и руското Министерство за надворешни работи се ...

Ахмети: Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“, ништо повеќе

Фокус - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово. -Ништо повеќе од тоа – рече Ахмети, додавајќи дека не му е пријатен нападот врз тогашната ОНА која, ...

Ахмети: Меџити досега не разговарал со мене за интерпелација на министри од ДУИ

Фокус - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека не го загружуваат најавите дека Изет Меџити и други пратеници на ДУИ може ќе поднесат интерпелација за вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Ахмети: Артан Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“ ништо повеќе од тоа

MakPress - 24.11.2020

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, при гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 ги потврди информациите на албанската опозиција изнесени пред неколку денови во кои тие обвинија дека Артан Груби бил преведувач во озогласената „Жолта куќа“.

Ахмети: Меџити не ми кажал дека ќе поднесе интерпелација за министри од ДУИ

+инфо - 23.11.2020

Ахмети рече и дека доколку пратеник на ДУИ поднесе интерпелација за сопартиец нема да биде отстранет од партијата. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети не е загружен од најавите на Изет Меџити и други пратеници на ДУИ дека ќе поднесат интерпелација за ...

Ахмети: Груби бил преведувач во „Жолтата куќа“

Локално - 23.11.2020

Откако неколку медиуми од регионот објавија дека еден од можните сведоци за настаните во познатата „Жолтата куќа“ би можел да биде и вицепремиерот Артан Груби, лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во емисијата „Клик плус“ изјави дека улогата на Груби ...

Ахмети за можната интерпелација: Сигурно Меџити ќе разговараше со мене, но таквата тема досега не е отворена

Опсервер - 23.11.2020

– Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети го откри Заев: Им дадовме на Бугарите понуда, чекаме да ја прифатат

Курир - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го откри планот на Заев во преговорите со Бугарија. Имено Ахмети откри дека македонската влада испратила конкретна понуда до бугарските власти, како и тоа дека очекуваат истата да биде ...

Ахмети: Не верувам дека Меџити би поднел интерпелација на Груби и Османи

Локално - 23.11.2020

По гласините дека шефот на пратеничката група на ДУИ, Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, претседателот на партијата, Али Ахмети, вели дека не е загрижен.

Гласини за интерпелација не го загрижуваат Ахмети, не верува дека член на ДУИ би направил такво нешто

ТВ21 - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека нема ништо за загрижување во гласините дека пратениците на ДУИ може да поднесат интерпелација за нивните сопартијци, односно шефот на пратеничката група Изет Меџити против вицепремиерот Артан Груби и министерот ...

Гласини за интерпелација не го загрижуваат Ахмети, не верува дека член на ДУИ би направил такво нешто

4NEWS - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека нема ништо за загрижување во гласините дека пратениците на ДУИ може да поднесат интерпелација за нивните сопартијци, односно шефот на пратеничката група Изет Меџити против вицепремиерот Артан Груби и министерот ...

Гласини за интерпелација на Груби и Османи не го загрижуваат Ахмети

Република - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети,ТВ21 вели дека нема ништо за загрижување во гласините дека пратениците на ДУИ може да поднесат интерпелација за нивните сопартијци, односно шефот на пратеничката група Изет Меџити против вицепремиерот Артан Груби и ...

ВИДЕО: Гласини за интерпелација не го загрижуваат Ахмети, не верува дека член на ДУИ би направил такво нешто

Либертас - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека нема ништо за загрижување во гласините дека пратениците на ДУИ може да поднесат интерпелација за нивните сопартијци, односно шефот на пратеничката група Изет Меџити против вицепремиерот Артан Груби и министерот ...

Ахмети: Меџити досега не разговарал со мене за интерпелација на министри од ДУИ

24Инфо - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека не го загружуваат најавите дека Изет Меџити и други пратеници на ДУИ може ќе поднесат интерпелација за вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Ахмети: Меџити не ми кажал дека ќе поднесе интерпелација за министрите Груби и Османи

Нетпрес - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен од најавите на Изет Меџити и други пратеници на ДУИ дека ќе поднесат интерпелација за вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Слободен Печат - 23.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети за можната интерпелација: Сигурно Меџити ќе разговараше со мене, но таквата тема досега не е отворена

Либертас - 23.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети за можната интерпелација: Зошто да не, демократија е

ММС - 23.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

АХМЕТИ: Артан Груби беше преведувач на сведоци за „Жолтата куќа“ во работата на Трибуналот

Денешен - 23.11.2020

Откако неколку медиуми од регионот објавија дека еден од можните сведоци за настаните во познатата „Жолтата куќа“ би можел да биде и вицепремиерот Артан Груби, лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва во емисијата „Клик плус“ изјави дека улогата на Груби ...

Ахмети за можната интерпелација: Сигурно Меџити ќе разговараше со мене, но таквата тема досега не е отворена

iPortal - 23.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети: Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“, ништо повеќе

Република - 23.11.2020

Деновиве во Тирана се дебатира за улогата на УЧК и на обвинетите команданти. Потпретседателот на Демократската партија на Албанија Еди Палока тврди дека премиерот Еди Рама и руското Министерство за надворешни работи се единствените кои сè уште ...

Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Press24 - 23.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети: Не ме загрижува евентуалната интерпелација на Меџити против Османи и Груби, демократија е

MakPress - 23.11.2020

– Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети: Стоиме рамо до рамо со нашите сожители Македонци за решавање на спорот со Бугарија

Нетпрес - 23.11.2020

Со Али Ахмети вечерва во „Клик плус“ на ТВ21 дебатиравме на интересни теми. Не можевме, а да не го прашаме за негов став околу прашањето со Бугарија. Како Ахмети би го решил прашањето со Бугарија? „Прашање на време е.

Ахмети: Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“

Нетпрес - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово. -Ништо повеќе од тоа – рече Ахмети, додавајќи дека не му е пријатен нападот врз тогашната ОНА која, ...

Ахмети му простил на Заев за „Албанците не вредат пет пари“: Не сакаме да го дискредитираме неговиот лик

Република - 23.11.2020

Али Ахмети, лидерот на ДУИ на гостувањето во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ коментираше и за изборната кампања. Тој ги коментираше зборовите на Заев дека „Албанците не вредат пет пари“. Ахмети рече дека Заев го кажал тоа под влијание на емоции, и ...

Ахмети: Стоиме рамо до рамо со нашите сожители Македонци за решавање на спорот со Бугарија

Република - 23.11.2020

Со Али Ахмети вечерва во „Клик плус“ на ТВ21 дебатиравме на интересни теми. Не можевме, а да не го прашаме за негов став околу прашањето со Бугарија. Како Ахмети би го решил прашањето со Бугарија? рече Ахмети.

АХМЕТИ ПОТВРДИ: Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“, ништо повеќе

Вечер - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово. - Ништо повеќе од тоа – рече Ахмети, додавајќи дека не му е пријатен нападот врз тогашната ОНА која, ...

Ахмети: Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“, ништо повеќе

Press24 - 23.11.2020

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово. -Ништо повеќе од тоа – рече Ахмети, додавајќи дека не му е пријатен нападот врз тогашната ОНА која, ...

Ахмети чека наскоро добри вести од Софија, двете земји размениле понуди и документи

Либертас - 24.11.2020

Од друга страна, лидерот на ДУИ оцени дека судењето против водачите на ОВК во Хаг е тажен момент за сите Албанци, затоа што на обвинителна клупа, како што вели, е нивната историја Надеж дека до крајот на годинава ќе има добри вести од Софија во ...

Ахмети за можната интерпелација: Сигурно Меџити ќе разговараше со мене, но таквата тема досега не е отворена

Вечер Прес - 24.11.2020

Нема загриженост за гласините дека пратеникот на ДУИ Изет Меџити може да поднесе интерпелација против вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи, вели во интервју за ТВ 21 лидерот на Демократската унија за интеграција ...

Ахмети потврди дека Груби преведувал во “Жолтата куќа”

Expres - 24.11.2020

Лидерот на ДУИ потврди дека Груби бил преведувач во „Жолтата куќа” за која има истрага која може дел од раководството на УЧК да го однесе во Хаг. Пет дена откако албанската опозициска Демократска Партија обвини дека првиот вицепремиер Артан Груби а ...

Ахмети: Стоиме рамо до рамо со нашите сожители Македонци за решавање на бугарскиот спор

4NEWS - 24.11.2020

Со Али Ахмети вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 дебатиравме на интересни теми. Не можевме, а да не го прашаме за негов став околу прашањето со Бугарија. Како Ахмети би го решил прашањето со Бугарија? „Прашање на време е.