TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Најтажаната слика од поплавите во Белград - зоолошката градина под вода, животните во опасност

Press24 - 24.06.2019

Голема количина на дожд која за кратко време вчера во попладневните часови наврна во престолнината на Србија, ја погоди и зоолошката градина во Белград. Пријателите на Бее Зоо градината објавија снимка на која се гледа како река вода тече низ ...

Поплавени улици и градинки-Белград се опоравува од големото невреме

OhridNews - 24.06.2019

Белград денес се опоравува од вчерашното големо невреме кое наместа, за два часа, донесе врнежи од дожд колку за еден месец. Поплавени се улици, градинки, објекти. Како што информираат српските медиуми, најтешка е состојбата на левата обала на ...

(Видео) Во Банат падна град со големина на тениско топче

Макфакс - 24.06.2019

Само во Белград во попладневните часови за помалку од час и половина падна повеќе дожд од просекот за месец – 60 литри на метар квадратен, па многу улици во пониските делови на градот беа поплавени, па дури и дел од автопатот Белград-Загреб во Нов ...

(Видео) Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Макфакс - 24.06.2019

Граѓаните го блокирале патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Иитервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...

(Видео) Белград под вода, бликнаа ,,фонтани” на улиците

Макфакс - 24.06.2019

Поради невремето кое што вчера го зафати Белград на некои од улиците се формираа гејзери повисоки од пет метри. Тоа предизвика застој и хаос на улиците. Граѓаните на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа за слични ,,фонтани” кои што се ...

ГАЛЕРИЈА: Хаос во Белград по невремето - За 2 часа наврна дожд колку за еден месец

Press24 - 24.06.2019

Силно невреме пустошеше вчера во Белград, а за два часа наврна дожд колку за цел месец. Белград уште се опоравува од поројниот доже, грмежи и ветер, поради кои улиците се под вода, затрупани во вода се возила, а има опасност и да излезе водата од ...

За два часа во Белград дожд колку за еден месец (видео)

Локално - 24.06.2019

Во делови од Белград вчера за помалку од два часа наврна кoличина дожд колку за цел месец. Според податоци на Хидрометеоролошкиот завод, во Борча вчера наврнале околу 100 литри дожд по квадратен метар, додека просечната количина врз основа на ...

И „гејзери“ на белградските улици од големото невреме кое го зафати градот

+инфо - 23.06.2019

Големо невреме денеска попладне го зафати главниот град на Србија, Белград, поради што се случил и прекин во снабдувањето со електрична енергија, се уривале дрвја, но се формирале и „гејзери“ на улиците.

Невреме предизвика хаос во Белград: соборени дрвја и заглавен сообраќај (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 23.06.2019

Поради невремето кое околу 18 часот го зафати српскиот главен град Белград дошло до уривање на дрвја, прекин на снабдувањето со електрична енергија, но и формирање „гејзери“ на улиците. Градските автобуси едвај се провлекуваат низ улиците, а ...

ВИДЕО: Поројни дождови го парализираа Белград, „гејзери“ се формираат на улиците, водата влегува во возилата

А1 On - 23.06.2019

Невремето кое попладнево го зафати Белград поплави голем дел од главниот град. Автопатот во делот на Нов Белград е целосно поплавен. Центарот и периферијата на градот се под вода, а возилата и урбаните транспортни возила едвај се движат низ поројот.

СТРАШНО невреме во Белград – Откорнати дрва и гејзери по улица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.06.2019

Поединечни видео снимки кои ги споделувале корисници на социјални мрежи изгледаат нереални. Во текот на невремето кое околу 18 часот го зафати Белград, паѓаа дрва, снемувало електрична енергија, но и се формирале “гејзери“ во прометни улици, ...

Драматично во Белград – улиците под вода, затворен автопат, поплавени домови

Gostivarpress.mk - 23.06.2019

Главниот град на Србија попладнево беше зафатен од големо невреме. Српските медиуми јавуваат дека олујата со обилен дожд, силен ветер и грмотевици започнала околу 18 часот, и направила пустош во одредени делови од Белград.

ЗАТВОРЕН автопатот Белград-Загреб! Место улица, има река

Слободен Печат - 23.06.2019

Автопатот во делот на Нов Белград е потполно полавен. Коловозот е под вода, а автомобилите се движат низ неа во надеж дека ќе дојдат до сув дел, пренесува еспресо.рс . Силни врнежи попладнево зафатија големи делови од Белград, а пониските делови на ...

Автопат-река: Поплавен патот од Белград кон Загреб (ВИДЕО)

PressingTV - 23.06.2019

Големо невреме го зафати главниот град на Србија. Врнежи преку целиот ден го парализираа градот и направија големи штети. Но дождот предизвика тешкотии има и во сообраќајот. Автопатот Белград-Загреб личи на голема река па во неколку моменти беше ...

Белград на вода – бура, громови, поплави, гејзери… тоа е главниот град на Србија денеска (ВИДЕО)

PressingTV - 23.06.2019

Белград попладнево го зафати силно невреме проследено со олуен ветер, грмотевици, пороен дожд… Многу улици за кусо време беа поплавени поради што сообраќајот се одвива со тешкотии. Силно невреме ја зафати и околината на Белград, особено беше тешко ...

Белград – зоолошката градина под вода, животните во опасност

Алсат-М - 24.06.2019

Голема количина на дожд која за кратко време вчера во попладневните часови наврна во престолнината на Србија, ја погоди и зоолошката градина во Белград. Пријателите на Бее Зоо градината објавија снимка на која се гледа како река вода тече низ ...

Во Банат паѓаше град со големина на тениско топче

Точка - 24.06.2019

Само во Белград во попладневните часови за помалку од час и половина падна повеќе дожд од просекот за месец – 60 литри на метар квадратен, па многу улици во пониските делови на градот беа поплавени, па дури и дел од автопатот Белград-Загреб во Нов ...

Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Н.Македонија - 24.06.2019

 Граѓаните го блокираа патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Интервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...

Белград под вода, бликнаа „фонтани” на улиците

Точка - 24.06.2019

Поради невремето кое што вчера го зафати Белград на некои од улиците се формираа гејзери повисоки од пет метри. Тоа предизвика застој и хаос на улиците. Граѓаните на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа за слични ,,фонтани” кои што се ...

Хаос во Белград за 2 часа наврна дожд колку за еден месец

Фокус - 24.06.2019

Силно невреме пустошеше вчера во Белград, а за два часа наврна дожд колку за цел месец. Белград уште се опоравува од поројниот доже, грмежи и ветер, поради кои улиците се под вода, затрупани во вода се возила, а има опасност и да излезе водата од ...

Во Белград за два часа наврнал дожд повеќе отколку за цел месец

Курир - 24.06.2019

Во делови од Белград вчера за помалку од два часа наврна количина дожд колку за цел месец. Според податоци на Хидрометеоролошкиот завод, во Борча вчера наврнале околу 100 литри дожд на квадратен метар, додека просечната количина врз основа на ...

И „гејзери“ на белградските улици од големото невреме

24Инфо - 24.06.2019

Големо невреме денеска попладне го зафати главниот град на Србија, Белград, поради што се случил и прекин во снабдувањето со електрична енергија, се уривале дрвја, но се формирале и „гејзери“ на улиците.

(ВИДЕО) Поројни дождови го парализираа Белград, „гејзери“ високи 5 метри се формираат на улиците

Скопје1 - 24.06.2019

Поради невремето кое околу 18 часот го зафати српскиот главен град Белград дошло до уривање на дрвја, прекин на снабдувањето со електрична енергија, но и формирање „гејзери“ на улиците високи и до 5 метри.

Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Точка - 24.06.2019

Граѓаните го блокирале патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Иитервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...

Белград под вода, бликнаа ,,фонтани” на улиците

Н.Македонија - 24.06.2019

Поради невремето кое што вчера го зафати Белград на некои од улиците се формираа гејзери повисоки од пет метри. Тоа предизвика застој и хаос на улиците. Граѓаните на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа за слични ,,фонтани” кои што се ...

Многу дожд падна во Белград

Тера - 24.06.2019

Силно невреме синоќа во Белград, а за два часа наврна дожд колку за цел месец. Белград уште се опоравува од поројниот доже, грмежи и ветер, поради кои улиците се под вода, затрупани во вода се возила, а има опасност и да излезе водата од ...

Во Белград за два часа наврнал дожд повеќе отколку за цел месец

Сител - 24.06.2019

Во делови од Белград вчера за помалку од два часа наврна количина дожд колку за цел месец. Според податоци на Хидрометеоролошкиот завод, во Борча вчера наврнале околу 100 литри дожд на квадратен метар, додека просечната количина врз основа на ...

(Видео) Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

24Инфо - 24.06.2019

Граѓаните го блокирале патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Иитервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...

Белград под вода, бликнаа ,,фонтани” на улиците

Алсат-М - 24.06.2019

Невреме проследено со пороен дожд, а во некои места и град со големина на тениски топчиња, го погоди северниот, западниот и централниот дел на Србија, а штетите во земјоделството и инфраструктурни објекти се уште се утврдуваат.

Во Белград за два часа наврнал дожд повеќе отколку за цел месец, поплавени 20 градинки

Нетпрес - 24.06.2019

Според податоци на Хидрометеоролошкиот завод, во Борча вчера наврнале околу 100 литри дожд на квадратен метар, додека просечната количина врз основа на 100-годишната низа за јуни е 85 литри, изјави за Танјуг, Невена Живановиќ од РХМЗ.

Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Република - 24.06.2019

Граѓаните го блокираа патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Интервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...

Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

iPortal - 24.06.2019

Граѓаните го блокирале патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато 18 часа. Иитервенирала и полицијата, откако насобраните граѓани не им ...