TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија со 26 фудбалери ќе оди на ЕУРО 2020

Точка - 04.05.2021

УЕФА ја потврди одлуката дека селекторите на националните тимови, меѓу кое е и Игор Ангеловски, за настап на ЕУРО 2020, ќе можат да пријават по 26 фудбалери. УЕФА реши да го зголеми бројот на фудбалерите во тимовите, поради напорните клупски сезони ...

Официјално: Ангеловски може да повика 26 фудбалери за Европското првенство

Слободен Печат

И официјално: Македонија со 26 играчи на ЕУРО!

SportMedia

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Независен - 04.05.2021

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. – Со цел да се намалат ризиците на тимовите кои се соочуваат со недостиг на достапни играчи поради можни ...

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Курир

УЕФА одлучи: Репрезентациите на ЕВРО 2020 со по 26 играчи

24 Вести

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Опсервер

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Либертас

УЕФА одлучи: Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Скопско Ехо

Финалето во Лига Европа со 9.500 гледачи

Спортски - 04.05.2021

УЕФА објави дека се пуштени во продажба 9.500 билети за финалето во Лига Европа, кое треба да се игра на 26 мај во Гдањск. УЕФА објави дека полската власт им дозволила капацитетот на Гдањск да биде исполнет до 25% од 40.000 места за мечот кој ќе се ...

УЕФА одлучи, 9 500 гледачи на финалето во Лигата на Европа

Sport M

УЕФА одлучи, 9 500 гледачи на финалето во Лигата на Европа

OhridNews

УЕФА ја враќа публиката за финалето во ЛЕ

SportMedia

„Зелено светло“ во Полска: Финалето во ЛЕ ќе се игра пред 9.000 гледачи

Gol.mk

УЕФА: До 9.500 гледачи во финалето на Лига Европа

Дриблинг