TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца Ражнатовиќ во нова љубовна врска: Не сакам да го коментирам мојот приватен живот

Слободен Печат - 13.01.2021

Пејачката Светлана Цеца Разнатовиќ (46), деновиве стана мета на српските медиуми, откако на социјалните мрежи почнаа да кружат фотографии од нејзиниот нов партнер Богдан Срејовиќ (38), со кого, наводно, веќе некое време е во љубовна врска.

Семејството Ражнатовиќ на Копаоник: Вељко и Богдана уживаат во зимската магија со синот Жељко

Хаштаг - 13.01.2021

Деновиве Вељко Ражнатовиќ ужива на зимски одмор на Копаоник со сопругата Богдана и синот Жеjко. Судејќи според објавите на социјалните мрежи, Вељко одлично се забавува со семејството и кучето на најпознатата српска планина.

(Фото) Цеца љуби 8 години помлад угостител

Репортер - 13.01.2021

Цеца Ражнатовиќ (46), како што објавија српските медиуми, веќе некое време е во врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Според близок извор на парот, тие се запознале на роденденот кај пријател на Цеца, а по неколку недели дружење, двајцата ...

Цеца ја шокираше јавноста со новиот дечко: Неговиот татко беше европски шампион и тој сè уште е рекордер!

Во Центар - 13.01.2021

Последните неколку часа медиумите кренаа галама за новата врска помеѓу Светлана Ражнатовиќ, една од најпопуларните јавни личности во Србија и досега малку познатиот Богдан Срејовиќ, управител на неколку познати белградски локали.

Цеца го сакаше Путин, а сега го љуби Богдан

Локално - 13.01.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е фотографирана со своето момче Богдан Срејовиќ, а пред само неколку недели зборуваше за нејзините симпатии кон претседателот на Русија, Владимир Путин. Имено, Цеца отсекогаш била некој што цели кон високо, а ...

Цеца е во врска со осум години помлад маж: Кој е Богдан?

Мастило - 13.01.2021

Светлана Цеца Ражњатовиќ има нов партнер и е осум години помлад од неа, јавуваат српските медиуми. Наводно се запознале пред неколку недели на роденденска забава кај нејзина блиска пријателка, а сега се појавија и фотографии на кои се држат за раце ...

Цеца: Би се омажила само со Путин, не се согласувам на ништо помалку

Република - 13.01.2021

Српската естрадна ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ, за време на гостувањето во емисијатта „Магазин ИН“ изјави дека во овој момент би прифатила дасе омажи единствено за рускиот претседател Владимир Путин.

Запознајте го новото момче на Цеца: 8 години е помлад од неа (ФОТО)

Локално - 13.01.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ (46), како што објавија српските медиуми, веќе некое време е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград. Според близок извор на парот, запознавањето се случило на роденден на пријател на Цеца, а по ...

Безобразно секси, Јелена Карлеуша објави голи фотки на снег и направи хаос на Инстаграм (фото)

Хитпортал - 13.01.2021

Нај контраверзната пејачка Јелена Карлеуша повтоно ги раздрма своите фанови но и сите кои ги видоа нејзините нови секси фотки направени во Копаоник каде што во моментов ужива. Таа овој пат на нејзиниот Инстаграм профил објави неколку фотографии каде ...

Трансформација на векот: Цеца без силикони, не би ја препознале

Хаштаг - 13.01.2021

Фотографија од почетокот на нејзината кариера... Денес Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од најпопуларните пејачки на Балканот, која се грижи и за својот изглед. Како изгледа Цеца денес е добро познато на сите, а сега на Интернет се појави фотографија ...

Лепа Брена купи цел кат во луксузна населба: Прв комшија- Новак Ѓоковиќ

Фактор - 13.01.2021

Една од најголемите sвезди во регионот веќе четири децении, 60-годишната пејачка Лепа Брена и нејзиниот две години помлад сопруг, поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ, неодамна одлучија да се преселат во соседството на најдобриот светски тенисер, ...

Музички времеплов: Со која песна се прослави Лепа Брена?

Хаштаг - 13.01.2021

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена ја започнала кариерата уште на млади години, како тинејџерка, кога била позната меѓу народот како „мала која пее рок“. А песната која ја прославува и дефинитивно ја одбележува нејзината кариера е „Чачак, Чачак ...

Карлеуша секси и во Копаоник

ЗаЗабава - 13.01.2021

Јелена Карлеуша замина на зимски одмор на планина со ќерките Атина и Ника, придружувана од нејзиниот менаџер и пријател Зоран Бирташевиќ. Покрај ужувањето на снегот и во снежните лудории Јелена имаше време да направи и објави неколку провокативни ...

Пред две години и започнаа болките: Никогаш не откри во јавноста за проблемот, но Карлеуша за своето здравје се бори ...

Пулс24 - 12.01.2021

Јелена Карлеуша пред две години морала помош да побара од лекарите откако болката и била неподнослива, па дури и истата и ги пореметувала дневните активности. „Јелена целиот живот ја мачи мигрената, па мислела дека интензивната болка во вратот и ...

Цеца ја шокираше јавноста со новиот дечко: Неговиот татко беше европски шампион и тој сè уште е рекордер!

Пулс24 - 13.01.2021

Последните неколку часа медиумите кренаа галама за новата врска помеѓу Светлана Ражнатовиќ, една од најпопуларните јавни личности во Србија и досега малку познатиот Богдан Срејовиќ, управител на неколку познати белградски локали.

(ФОТО) Со минивал и без силикони: Цеца непрепознатлива!

Мастило - 13.01.2021

На социјалните мрежи масовно се споделува фотографија од регионалната фолк-ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ од почетоците на нејзината кариера. Пејачката е без силикон и во интересен фустан, а сите ја коментираат нејзината коса – фамозниот минивал со ...

Единствен во Србија: Лепа брена потроши 150.000 евра за нов автомобил

Женски магазин - 12.01.2021

За Лепа Брена нема криза! Пејачката купи автомобил вреден дури 150.000 евра за нејзиниот помлад син Виктор Живојиновиќ! Балканската sвезда го почести со најновиот модел BMW M5 F90 без да жали за ниту едно евро.

Досега невидена фотографија на Цеца: како изгледала пејачката со виткана коса

Женски магазин - 12.01.2021

Сосема друга жена! Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ долги години важи за една од најпопуларните пејачки, а нејзините фотографии од младоста често се појавуваат во јавноста. На Инстаграм се појави фотографија од младоста на Цеца, која изненади ...

Додека мама Карлеуша позира речиси гола, што прават нејзините ќерки?

Хаштаг - 12.01.2021

Денес сите пишуваат за најновите фотографии на пејачката Јелена Карлеуша, која речиси гола позираше на снег. Имено, таа деновиве е на Копаоник, заедно со нејзините ќерки и блиските соработници, а овој период го искористи за да ги направи можеби ...

Јелена Карлешува позира во танга на снегот ФОТО

+инфо - 12.01.2021

Српската пејачка Јелена Карлеуша ужива во зимските убавини на Копаоник, со своите две ќерки Атина и Ника, како и со пријателите, меѓу кои е нејзиниот ПР-менаџер и најдобар пријател Зоран Бирташевиќ.

Лепа Брена му купила на синот луксузен автомобил што го имаат само стотина во светот

+инфо - 12.01.2021

Пејачката Лепа Брена му купила на својот син Виктор автомобил вреден 150.000 евра и тоа најновиот модел на БМВ, М5 Ф90 без да штеди ниту едно евро, пишуваат српските медиуми, со што наследникот на династијата Живојиновиќ стана прв сопственик на овој ...

ЦЕЦА КОНЕЧНО ПРИЗНА: Имав некои љубовни врски по смртта на Аркан…

Вечер - 12.01.2021

Светлана Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за емоциите и своите врски, но како што вели, има и причина за тоа. Но, при промоцијата на новиот албум на Саша Матиќ на кој имаат заедничка нумера, олк дивата конечно реши да проговори на темата љубов, а како ...

(Фото) Виктор Живојиновиќ доби „бе-ем-ве“ за подарок од Лепа Брена

Репортер - 12.01.2021

Виктор Живојиновиќ, синот на пејачката Лепа Брена, доби за подарок MMW F90 вреден 150.000 евра. Пејачката го почестила синот со автомобил, кој само тој ќе го вози низ земјата. „Автомобилот што Брена го купи за Виктор е произведен во 2020 година и ги ...

Карлеуша гола на снегот среде јануари!

Во Центар - 12.01.2021

Член на жирито на Звезда Гранда и пејачката Јелена Карлеуша позираа на Копаоник во текот на зимата. Многу фанови на Јелена беа воодушевени од оваа фотографија , а пејачката доби многу лајкови и ...

Пред две години и започнаа болките: Никогаш не откри во јавноста за проблемот, но Карлеуша за своето здравје се бори ...

Курир - 12.01.2021

Јелена Карлеуша пред две години морала помош да побара од лекарите откако болката и била неподнослива, па дури и истата и ги пореметувала дневните активности. „Јелена целиот живот ја мачи мигрената, па мислела дека интензивната болка во вратот и ...

Често го гледате на телевизија: Братот на Лепа Брена за кој ретко кој знае

Хаштаг - 12.01.2021

Си личат ли? Лепа Брена е една од најголемите балкански sвезди, но малкумина знаат дека има брат кој се занимава и со музика. Братот на Брена, Фарук, се занимава со музика со децении. Свири хармоника, беше член на бенд, а неодамна во една ...

Карлеуша по танга на снегот

Република - 12.01.2021

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша деновиве е на зимување на Копаоник со нејзините ќерки Атина и Ника и нејзиниот ПР менаџер и најдобар пријател Зоран Бирташевиќ. Во нејзин стил, Карлеуша направи смела фотосесија со танга на снегот, позирајќи со ...

Фото: Карлеуша скоро гола на снег!!

Канал5 - 12.01.2021

Нова провокација од српската пејачка Јелена Карлеуша. Популарната пејачка во сред јануари одлучи да позира скоро гола на снег. Призорот не би бил чудена ако Јелена не би била скоро гола на снегот во средината на јануари и тоа на планината Копаоник.

Еве како изгледа помалиот брат на Јелена Карлеуша: Женкар

Фактор - 12.01.2021

Многумина не го знаат тоа, но српската музичка дива Јелена Карлеуша всушност има двајца полубраќа. Тие се од вториот брак на нејзиниот татко Драган Карлеуша. Драган добил синови неколку години по разводот со Дивна.