TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Донев спиел во „Хилтон“ и си пазарел со службената картичка

Макфакс - 14.02.2018

Ексдиректорот на Агенција та за туриз а м , Александар Донев, во Буенос Аирес , Аргентина, спиел во познатиот синџир луксузни хотели – „Хилтон“, летал со бизнис-класа и на патувањето за назад од Јапонија и не искористил купени авионски билети, ...

Разрешениот Донев ја обвинува Владата за популизам

Нова ТВ - 13.02.2018

Екс директорот на Агенцијата за туризам, Александар Донев денеска преку Фејсбук за првпат се огласи по неговото разрешување од 30 јануари. На неговиот Фејсбук профил, тој меѓудругото, обвинува дека нема време да ги реализира процесите што ги ...

Не се согласувам со одлуката за моето разрешување, но ќе ја почитувам, напиша ексдиректорот на Агенцијата за туризам

Макфакс - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев со огласи на „Фесјбук“ за неговата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев ја користел службената картичка за шопинг, спиел во „Хилтон“

Слободен Печат - 14.02.2018

Поранешниот директор на Агенција та за туриз а м , Александар Донев, во Буенос Аирес , Аргентина, спиел во познатиот синџир луксузни хотели – „Хилтон“, летал со бизнис-класа и на патувањето за назад од Јапонија и не искористил купени авионски ...

Донев ја обвинува Владата за популизам: Не се согласувам со моето разрешување

Република - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев со огласи на „Фесјбук“ за неговата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев: Ја почитувам одлуката на Владата, но не верувајте во сервираниот популизам

Стандард - 13.02.2018

Поранешниот директор на Агенцијата за туризам, Александар Донев денеска за првпат се огласи по неговото разрешување од 30. јануари. Донев на Фејсбук пишува дека тој ја почитува одлуката на Владата, но порачува граѓаните да не веруваат во ...

Донев спиел во „Хилтон“ и си пазарел со службената картичка

Либертас - 14.02.2018

Ексдиректорот на Агенцијата за туризам, Александар Донев, во Буенос Аирес, Аргентина, спиел во познатиот синџир луксузни хотели – „Хилтон“, летал со бизнис-класа и на патувањето за назад од Јапонија и не искористил купени авионски билети, покажуваат ...

Не се согласувам со одлуката за моето разрешување, но ќе ја почитувам, напиша ексдиректорот на Агенцијата за туризам

Вечер - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев со огласи на „Фесјбук“ за неговата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев: Не се согласувам со одлуката на Владата за разрешување, но ќе ја почитувам

Press24 - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев со огласи на социјалната мрежа „Фесјбук“. - Сметам дека сега не е ниту време ниту место да зборам за што се случуваше овие неколку месеци, процесите кои ги ...

Донев спиел во „Хилтон“ и си пазарел со службената картичка

Точка - 14.02.2018

Ексдиректорот на Агенцијата за туризам, Александар Донев, во Буенос Аирес, Аргентина, спиел во познатиот синџир луксузни хотели – „Хилтон“, летал со бизнис-класа и на патувањето за назад од Јапонија и не искористил купени авионски билети, покажуваат ...

Донев: Не верувајте на секакви глупости што ќе ги прочитате во некои медиуми

Фокус - 13.02.2018

Поранешниот директор на Агенцијата за туризам, Александар Донев, кој беше разрешен од Владата под притисок на медиумите, кои го напумпаа на ниво на скандал тоа што се превезувал со бизнис класа на службено патување, за прв пат се јави со реакција во ...

Не се согласувам со одлуката за моето разрешување, но ќе ја почитувам, напиша ексдиректорот на Агенцијата за туризам

Точка - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев, со огласи на „Фесјбук“ за својата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Не се согласувам со моето разрешување, но ќе почитувам, вели ексдиректорот на Агенцијата за туризам

МК News - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев, со огласи на „Фесјбук“ за својата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев ја обвинува Владата за популизам

Слободен Печат - 13.02.2018

Екс директорот на Агенцијата за туризам, Александар Донев денеска преку Фејсбук за првпат се огласи по неговото разрешување од 30 јануари. На неговиот Фејсбук профил, тој меѓудругото, обвинува дека нема време да ги реализира процесите што ги ...

Донев: Не ги глодајте коските што ви ги фрлаат за сеир, вистинските проблеми се кријат!

+инфо - 13.02.2018

Поранешниот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, денеска прв пат откако е разрешен од функцијата се огласи на Фејсбук. Поранешниот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев, денеска прв пат ...

Разрешениот Донев обвинува за „сервилен популизам“ и порачува луѓето да не веруваат во секакви глупости

Фактор - 13.02.2018

Поранешниот директорот на Агенцијата за туризам, Александар Донев денеска преку Фејсбук се огласи по неговото разрешување од 30 јануари. Тој на оваа тема напиша пост на својот Фејсбук профил.

Донев: Не се согласувам со одлуката за моето разрешување, но ќе ја почитувам

А1 On - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев, со огласи на „Фесјбук“ за својата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев: Не се согласувам со одлуката за моето разрешување, но ќе ја почитувам

Локално - 13.02.2018

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев, со огласи на „Фесјбук“ за својата работа и одлуката на Владата за неговото разрешување. Донев тврди дека започнал процеси, а немал време да ги реализира.

Донев: Државните институции се ,,чудовишта“, не верувајте на сервираниот популизам за мене

AKO - 13.02.2018

Разрешениот Александар Донев, кој кусо време ја извршуваше функцијата, директор на Агенцијата за промоција на туризмот, се обрати до јавноста, но сепак остави за други времиња да објасни зошто не се согласува со причините за неговото разрешување.