TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Словенија скоро илјада заразени

Локално - 27.02.2021

Словенија денес објави 948 позитивни на коронавирусот и 13 смртни случаи. Тестирани се 4.861 лице, а вирусот е потврден кај 19,5 проценти. Во болницата има 513 пациенти, од кои 95 се на интензивна нега.

Во Хрватска нови 520 заболени со Ковид-19, починаа осуммина

Независен - 27.02.2021

Во последните 24 часа во Хрватска се забележани 520 нови случаи на зараза со корона вирус, а бројот на активни случи изнесува 3.216. Меѓу нив 760 пациенти се лекуваат во болница, а 75 се на респиратор.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Опсервер - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Во Хрватска 505 новозаразени со коронавирус, 14 починати

MTM - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 505 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 14 лица починаа. Бројот на активни случаи е 3046. Во последните 24 часа биле тестирани 5071, а вкупно биле тестирани 1.332.840 лица.

Во Хрватска 505 новозаразени со коронавирус, 14 починати

Centar - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 505 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 14 лица починаа. Бројот на активни случаи е 3046. Во последните 24 часа биле тестирани 5071, а вкупно биле тестирани 1.332.840 лица.

Во Србија 3.339 нови случаи на коронавирус, 16 лица починаа

Н.Македонија - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 3.339 нови случаи на коронавирус, а 16 лица починале. Тестирани се 14.128 лица. Во болница има 3.876 пациенти, од кои 159 се на апарати за дишење.

Во Србија 3.339 нови случаи на коронавирус, 16 лица починаа

Точка - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 3.339 нови случаи на коронавирус, а 16 лица починале. Тестирани се 14.128 лица. Во болница има 3.876 пациенти, од кои 159 се на апарати за дишење.

Нов бран коронавирус коси во регионот, Унгарија најпогодена

+инфо - 27.02.2021

Според извештаите на медиумите, во Србија се регистрирани 3.210 новозаразени и 15 починати. Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во ...

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Слободен Печат - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот

24 Вести - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од корона вирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Независен - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

MakPress - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Расте бројот на заразени во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Фокус - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

24Инфо - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Нов бран коронавирус коси во регионот, Унгарија најпогодена

Либертас - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Вечер Прес - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Расте бројот на заразени од коронавирус во регионот- еве каде е најтешка состојбата

Курир - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Денешен - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронави рус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Пораст на бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

Сител - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Словенија регистира скоро илјада нови случаи на заразени од коронавирусот

24Инфо - 27.02.2021

Словенија денеска објави дека евидентирала 948 позитивни лица на коронавирусот и 13 смртни случаи. Тестирани се 4.861 лице, а вирусот е потврден кај 19,5 проценти. Во болницата има 513 пациенти, од кои 95 се на интензивна нега.

Расте бројот на заразени од коронавирус во регионот- еве каде е најтешка состојбата

Пулс24 - 27.02.2021

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде се регистрирани 4.948 инфекции и 107 смртни случаи.

Во Србија повторно повеќе од 3.000 заразени, починаа 16

Независен - 26.02.2021

Во Србија, според последните податоци, регистрирани сè уште 3.339 новозаразени, а починаа 16 лица. Во болница се лекуваат 3.876 пациенти, а 159 се на респиратор. Тестирани се 14.128 лица. Досега во Србија од Ковид-19 забоела 453.240.

Си одат во банка, во продавници, аптеки...само на работа не одат: Дали некој ги контролира позитивните кои треба да се ...

Женски магазин - 26.02.2021

Последниве неколку денови значително е зголемен бројот на новите случаи заразени со корона вирусот. Податоците само од последните три дена покажуваат дека во Македонија се регистрирани 1.818 новоинфицирани со Ковид-19.

Нови 554 заболени од Ковид 19, починале 8 заболени

Нетпрес - 26.02.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.477 тестирања, а регистрирани се 554 нови случаи на ...

Во Србија 3.339 нови случаи на коронавирус, 16 лица починаа

24Инфо - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 3.339 нови случаи на коронавирус, а 16 лица починале. Тестирани се 14.128 лица. Во болница има 3.876 пациенти, од кои 159 се на апарати за дишење.

Нови 505 заразени во Хрватска

Независен - 26.02.2021

Во изминатите 24 часа во Хрватска забележани се 505 нови случаи на зараза со корона вирус, а бројот на активни случаи изнесува 3.046. Меѓу нив се 780 на болничко лекување, а 73 на респиратори. Починаа 14 лица.

Во Хрватска 505 новозаразени со коронавирус, 14 починати

Точка - 26.02.2021

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 505 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 14 лица починаа. Бројот на активни случаи е 3046. Во последните 24 часа биле тестирани 5071, а вкупно биле тестирани 1.332.840 лица.