TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин прошета низ Крим, ден откако Меѓународниот кривичен суд издаде налог за апсење за воени злосторства

Сакам да кажам - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата на полуостровот на Црното Море од Украина. Посетата следи по еден ден откако Меѓународниот кривичен суд издаде налог за апсење на рускиот ...

Киев на годишнината од анексијата на Крим: Ќе ги протераме Русите од сите окупирани региони

А1 On - 18.03.2023

Украинското Министерство за надворешни работи денеска ја коментираше годишнината од руската анексија на Крим, велејќи дека полуостровот „страда“ под Кремљ веќе девет години и ја повика Русија да ги напушти сите окупирани украински територии.

Снимка од посетата на Крим – Путин седна зад воланот на автомобилот/ВИДЕО

Вечер Прес - 18.03.2023

На видео објавено на социјалните мрежи се гледа како рускиот претседател Владимир Путин седи зад воланот на автомобил за време на неговата денешна посета на Крим. Михаил Развозаев, прорускиот гувернер на Крим назначен од Москва, објави на Телеграм ...

(Видео) Порака за судот во Хаг: Путин возеше автомобил низ Крим

Макфакс - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин со авион патуваше 1.821 километар од Москва до Севастопол, најголемиот град во регионот. Таму возеше автомобил низ градот, рече регионалниот лидер на Крим, Михаил Развозаев.

ПУТИН ИСПРАТИ ЈАСНА ПОРАКА ОД КРИМ ДО ХАГ: Се возеше со автомобил во Севастопол а потоа посети училиште и детски ...

Во Центар - 18.03.2023

За време на денешната посета на Крим, претседателот на Русија се чинеше дека не е загрижен за налогот за апсење издаден од Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг, а руската државна телевизија објави кратка видео-снимка на која се гледа лежерно ...

(ВИДЕО) Крим слави 9 години „повторно обединување“ со Русија

Телма - 18.03.2023

Со развиорени руски знамиња, концерти и митинзи Крим слави 9 години од неговата анексија од страна на Руската Федерација што властите на полуостровот ја нарекоа „повторно обединување“. Утрово на врвот на Белата карпа на Крим беше подигнато огромно ...

Путин ненадејно го посети Крим еден ден откако беше издаден налогот за негово апсење

360 степени - 18.03.2023

Руската режимска новинска агенција РИА објави дека Путин посетил уметничко училиште и детски центар во Севастопол Рускиот претседател Владимир Путин го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата, објавија руските државни медиуми.

Додека Хаг бара негово апсење, Владимир Путин гордо се шета низ Крим: Претседателот на Русија ја слави годишнината од ...

Во Центар - 18.03.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска пристигна на полуостровот Крим по повод деветгодишнината од анексијата на овој регион. По тој повод Владимир Путин пристигна во Севастопол . Крим и Севастопол станаа руски региони на 18.

(Видео) Путин пристигна на Крим

Макфакс - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна на Крим на годишнината од повторното обединување на полуостровот со Русија, пренесува РИА Новости. На денот на деветгодишнината од обединувањето на Русија и Крим, Путин пристигна во Севастопол на ...

ВИДЕО и ФОТО| Путин допатува во Севастпол на Крим ден по налогот за негово апсење

Нетпрес - 18.03.2023

Во саботата на одбележувањето на деветгодишнината од присоединувањето на црноморскиот полуостров Крим на Русија што за Киев и Западот претставува нелегално руско анектирање на украинска територија, рускиот претседател Владимир Путин ненајавен ...

(ВИДЕО) Хаг бара негово апсење, а Путин се шета на Крим

Фактор - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин, за кого судот во Хаг вчера издаде налог за апсење за воени злосторства во Украина, денеска се шеташе на Крим. Тој пристигна на Крим на годишнината од повторното обединување на полуостровот со Русија, објави РИА ...

(ВИДЕО) Путин се шета додека сакаат да го уапсат

Фокус - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Севастопол, кој заедно со Крим денеска одбележува 9 години од приклучувањето кон Русија, објавија локалните медиуми. Рускиот претседател ќе учествува на отворањето на уметничкото училиште и центарот ...

ВИДЕО: Путин на Крим на годишнината од анексијата

А1 On - 18.03.2023

Владимир Путин го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата, објавија руските државни медиуми. Регионот беше анектиран од Кремљ во 2014 година, во потег што најголемиот дел од светот го осуди како ...

Украинско МНР: Девет години полуостровот Крим страда од злосторничкиот режим на Кремљ

CivilMedia - 18.03.2023

На 16 март навршија девет години откако Русија одржа лажен „референдум за статусот на Крим“, а на 18 март – од денот на обидот за нелегална анексија, кога беа потпишани т.н. „договори за пристапување на Крим кон РФ“, соопшти денеска украинското ...

ПУТИН ПРКОСИ НА НАЛОГОТ ЗА НЕГОВО АПСЕЊЕ Се појави на Крим, на деветгодишнината од анексијата на островот (ФОТО+ВИДЕО)

+инфо - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин се појави прв пат во јавноста откако Меѓународниот кривичен суд издаде налог за негово апсење, обвинувајќи го дека е одговорен за воени злосторства извршени во Украина.

ПУТИН ГО НАПУШТИ КРЕМЉ !? Претседателот на Русија замина на Крим, еве ги деталите! (видео)

Во Центар - 18.03.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин го посети анектираниот полуостров Крим по повод девет години откако Русија го зазеде. Руската државна телевизија прикажа кратка снимка од лежерно облечениот Владимир Путин како шета со група официјални лица и ...

Путин пристигна на Крим: Ќе присуствува на прославата на деветгодишнината од анексијата (ФОТО)

Локално - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна на Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата на овој остров, јавуваат руските медиуми. Путин во моментов е во Севастопол, каде присуствува на отворањето на Училиштето за уметност и детскиот ...

Додека сакаат да го уапсат: Путин слободно се шета

Република - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Севастопол, кој заедно со Крим денеска одбележува 9 години од приклучувањето кон Русија, објавија локалните медиуми. Рускиот претседател ќе учествува на отворањето на уметничкото училиште и центарот ...

Путин е многу „загрижен“ оти Хаг сака да го апси

PressingTV - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Севастопол, кој заедно со Крим денеска одбележува 9 години од приклучувањето кон Русија, објавија локалните медиуми. Рускиот претседател ќе учествува на отворањето на уметничкото училиште и центарот ...

(Видео) Путин пристигна на Крим

Точка - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна на Крим на годишнината од повторното обединување на полуостровот со Русија, пренесува РИА Новости. На денот на деветгодишнината од обединувањето на Русија и Крим, Путин пристигна во Севастопол на ...

Путин пристигна на Крим (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна на Крим на годишнината од повторното обединување на полуостровот со Русија, пренесува РИА Новости. На денот на деветтата годишнина од обединувањето на Русија и Крим, Путин пристигна во Севастопол ...

ВИДЕО | Путин ненадејно го посети Крим по вчерашниот налог за негово апсење

Слободен Печат - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата. Имено, овој регион беше анектиран од Кремљ во 2014 година. Како што објави РИА , Путин посетил уметничко училиште и детски центар во ...

(Видео) Порака за судот во Хаг: Путин возеше автомобил низ Крим

24Инфо - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин со авион патуваше 1.821 километар од Москва до Севастопол, најголемиот град во регионот. Таму возеше автомобил низ градот, рече регионалниот лидер на Крим, Михаил Развозаев.

Путин се појави на Крим, на деветгодишнината од анексијата

Канал5 - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин се појави прв пат во јавноста откако меѓународниот кривичен суд издаде налог за негово апсење, обвинувајќи го дека е одговорен за воени злосторства извршени во Украина.

Порака за судот во Хаг: Путин возеше автомобил низ Крим

Република - 18.03.2023

Рускиот претседател Владимир Путин со авион патуваше 1.821 километар од Москва до Севастопол, најголемиот град во регионот. Таму возеше автомобил низ градот, рече регионалниот лидер на Крим, Михаил Развозаев.

Киев на годишнината од анексијата на Крим: Ќе ја протераме Русија, тоа е само прашање на време

360 степени - 18.03.2023

Во 2014 година Русија го нападна Крим и го анектираше за неколку дена, одржувајќи референдум за кој Украина и поголемиот дел од светот рекоа дека е нелегитимен Украинското Министерство за надворешни работи денеска ја коментираше годишнината од ...