TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДЕНЕС ЗАПОЧНУВА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: 3 знаци кои најмногу треба да се плашат од космичка драма и фундаментални промени

Попара - 14.01.2022

За оние кои веруваат во астрологијата, нема пострашна фраза од „ретрограден Меркур“, а ова очигледно движење на првата планета од Сончевиот систем повторно започнува на 14 јануари и ќе трае до 4 февруари.

Тие најмногу сакаат да ‘ѕирнат’ во приватноста на партнерот: Три хороскопски знаци кои се главни во шпионирање

Вистина.мк - 14.01.2022

Еден магазин во 2020-та година со експерти од „Psychic World“ спровел анкета во која 2.112 лица одговориле на прашањето дали некогаш ги отвориле мобилните телефони и компјутерите на нивните партнери.

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: На овие знаци бившите ќе им „излезат од нафталин“!

Еспресо - 14.01.2022

На 14 јануари почнува првиот Ретрограден Меркур и со тоа може да се очекува враќање на духови од минатото. Бивш партнер кој некогаш многу сте го сакале, а испаднал инкаркација на демон во вашиот живот, се враќа.

Овие 12. моќни астролошки комбинации ги прават најдобрите љубовни парови

Екран - 14.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ПОВЕЌЕТО луѓе бараат совршен партнер, по една личност за да се чувствуваат подобро секој ден, а ѕвездите велат дека ...

Хороскоп: Нивните постапки и реакции се водени од емоции- четири најемотивни знаци од зодијакот

Независен - 14.01.2022

Ова се, според хороскопот, 4-те најемотивни знаци на зодијакот. Сите имаме емоции и различно реагираме на она што се случува околу нас. Некој ќе биде премногу ентузијаст или премногу исплашен, она што некого вознемирува нема да влијае на некој друг ...

За овие 3 хороскопски знаци 2022 ќе почне многу среќно!

Убавина и Здравје - 14.01.2022

Иако некои планети се во ретроградно движење, првиот месец од годината ќе биде посебно среќен за овие 3 знаци: Во првиот месец од годината, Близнаците ќе имаат прекрасна енергија и ќе чувствуваат дека животот им е бајка.

Ги очекува голема среќа: За овие 3 хороскопски знаци 2022 ќе почне многу среќно

Press24 - 14.01.2022

Близнаци Во првиот месец од годината, Близнаците ќе имаат прекрасна енергија и ќе чувствуваат дека животот им е бајка. Постои голема шанса да им се исполни некоја голема желба која одамна ја посакуваат и речиси изгубиле надеж дека ќе се реализира.

Одличен ден за Близнаците, ново запознавање за хороскопскиот знак Рак: Дневен хороскоп (14.01.2022)

Скопје24 - 14.01.2022

Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм, сигурно ќе го остварите она што сте го зацртале. Во љубовта слободните може да очекуваат интересна средба која може да премине во нешто посериозно.

Ништо не може да ги повреди: Овие хороскопски знаци поднесуваат се!

Кумановски м. - 14.01.2022

Од смеење во најтешките ситуации до тоа да не бидат критикувани, некои луѓе можат сето тоа да го поднесат. Тие се мирни и ништо не може да влијае на тоа. Ако се прашувате како некои луѓе стануваат толку издржливи, астрологијата би можела да ви ...

ВО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ РОДЕНИ НАЈЛОШИТЕ МАЖИ: Кај нив животот за двајца е рамен на пекол!

4NEWS - 13.01.2022

Астролозите велат дека луѓето родени во овие знаци имаат помала веројатност да бидат добри сопружници од другите, едноставно кажано, некои знаци не се снаоѓаат најдобро во улогата на сопрузи.

Клучните промени кои Сатурн во Водолија ги носи на секој знак

Екран - 13.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сатурн во голема мера транзитира во знакот на урбаната, револуционерна и бунтовничка Водолија, што само по себе не ...

3 НАЈПАМЕНТНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ! Проверете дали ќе препознаете НЕКОГО, а на овој знак ниту ТАЕН АГЕНТ не му е рамен

Попара - 13.01.2022

Да се биде паметен не станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите вештини во сопствена корист, а тоа изгледа им е запишано во ѕвездите.

Ретроградниот Меркур најмногу ќе удри на овие четири знаци, дали сте вие меѓу нив?

Во Центар - 13.01.2022

Ретроградниот Меркур започнува на 14 јануари, а еве кои знаци ќе го почувствуваат неговиот ефект на своја кожа кога се во прашање успехот, парите и работата! Овен Меркур ќе биде на ретроградна патека низ вашата 11-та куќа, задолжена за односите со ...

Само ЕДЕН хороскопски знак ќе доживее ПРЕОБРАЗБА: Во 2022 година, нивниот живот ќе биде целосно променет!

Попара - 13.01.2022

Положбата на планетите и ѕвездите е предмет на постојано проучување. Јупитер ќе биде особено активен и ќе им донесе најголеми промени на припадниците на еден хороскопски знак. Се работи за Овен.

Кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта во следниот период почнувајќи од денес?

Кафе пауза - 13.01.2022

Еден од најчестите проблеми кога станува збор за одржување на партнерските односи е лошата комуникација како и неможноста да се донесат заеднички одлуки. Сепак, Месечината во знакот Близнаци ќе ви даде шанса да ги надминете овие проблеми.

3 хороскопски знаци ќе имаат неверојатна среќа во љубовта - почнувајќи од денеска

Press24 - 13.01.2022

Еден од најчестите проблеми кога станува збор за одржување на партнерските односи е лошата комуникација како и неможноста да се донесат заеднички одлуки. Сепак, Месечината во знакот Близнаци ќе ви даде шанса да ги надминете овие проблеми.

3 хороскопски знаци ќе имаат неверојатна среќа во љубовта – почнувајќи од денеска

Скопје24 - 13.01.2022

Еден од најчестите проблеми кога станува збор за одржување на партнерските односи е лошата комуникација како и неможноста да се донесат заеднички одлуки. Сепак, Месечината во знакот Близнаци ќе ви даде шанса да ги надминете овие проблеми.

Со овој хороскопски знак, секој би сакал да оди на љубавен состанок

Кумановски м. - 13.01.2022

Некои хороскопски знаци имаат повеќе, а некои помалку среќа во љубовта. Сигурно на социјалните мрежи, како и во реалниот живот, сте прочитале или слушнале изјави дека некој не сака да биде во врска со личност родена во хороскопски знак кој воопшто ...

5 НАЈСРЕЌНИ ЗНАЦИ ВО 2022 ГОДИНА СПОРЕД ТУРСКИОТ ХОРОСКОП: Посилни од проблемите, сè ќе им помине!

4NEWS - 13.01.2022

Прочитајте го турскиот хороскоп за 2022 година и дознајте кои се најсреќните знаци! Оваа година ќе биде помирна од 2021 година, но нејзината „енергија“ ќе биде многу посветла и попозитивна.

Ретроградниот Меркур најмногу ќе влијае на овие хороскопски знаци

Кумановски м. - 13.01.2022

Ретроградниот Меркур започнува на 14 јануари, а еве кои знаци ќе го почувствуваат неговиот ефект на своја кожа кога се во прашање успехот, парите и работата! Овен Меркур ќе биде на ретроградна патека низ вашата 11-та куќа, задолжена за односите со ...