TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

60 фотографии на Меган Маркл од профилот на Instagram кој го избриша пред свадбата со принцот Хари

Фемина - 12.01.2018

Меган Маркл планира кралска свадба. Поранешната актерка ќе стапи во брак со принцот Хари во мај, па се подготвува терен за нејзиното официјално влегување во британското кралско семејство. Пред неколку дена, профилите на Меган на сите социјални мрежи ...

Како се промени принцот Хари откако ја запозна Меган Маркл

Среќа.mk - 12.01.2018

Новата љубов означува и нови промени. Тоа можат да бидат промени во однеусвањето, во начинот на облекување. Такви промени забележавме и кај принцот Хари. Откако е со Меган Маркл, принцот Хари се почесто се смее.

Како се промени стилот на принцот Хари откако ја запозна Меган Маркл? (фото)

Црнобело - 12.01.2018

Првата промена која ја видовме на принцот Хари откако почна да се состанува со Меган Маркл, е тоа што многу почесто се смее. Втората промена дефинитивно е промената на стилот. До пред извесно време го гледавме во униформи, класично одело или ...

Сестрата до Меган Маркл: Кога можеш да потрошиш 75 илјади долари на фустан, можеш да му помогнеш и на татко ти

А1 On - 11.01.2018

Саманта Грант, полусестрата на Меган Маркл, вереницата на принцот Хари, смета дека актерката не направила доволно за да му помогне на својот татко Томас, кој банкротираше. Од кога беше соопштено дека Меган Маркл се вери со принцот Хари, во медиумите ...

Растурена пунџа, топла облека: По што се разликува Меган Маркл од формалната Кејт Мидлтон?

Црнобело - 11.01.2018

Од моментот кога стана член на британското кралско семејство, војвотката Кејт Мидлтон, ниту еднаш не сме ја виделе во несредено издание и секогаш изгледа совршено, без ништо да ѝ недостасува.

Меган ги згасна своите профили

+инфо - 10.01.2018

Ова е ново поглавје, изјавила идната сопруга на принцот Хари, додавајќи дека е задоволна од нејзиниот ангажман на серијата во која глумеше. Од Кенсингтонската палата потврдија дека свршеничката на принцот Хари, Меган Маркл, ги исклучила сите профили ...

Кои се снаите на кралицата Елизабета?

Репортер - 10.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат сметка за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја, но и целата британска нација. Одгледани како принцови и принцези веќе од мали знаат на кој начин мора да се движат, ...

Меган Маркл се збогува и со социјалните мрежи

Локално - 10.01.2018

Да се ​​биде сопруга на принцт бара компромис, лишување и жртва. И Меган Маркл го разбира тоа! Идната легална половина на принцот Хари веќе почна да разчиства со имиџ и животот во онлајн просторот и ги избриша профилите на социјалните мрежи ...

Се збогува со фановите и се откажа од она без кое никој од нас не може

Press24 - 10.01.2018

Идната принцеза полека почнува да се вклопува во кралското семејство и да ги применува нивните правила. „Меган им се заблагодарува на сите што го следат нејзиниот профил со години, но одлучи да ги затвори, бидејќи не ги користеше долго време”, ...

Какви се навистина британските кралски снашки: Сега се закопчани до грло, а порано биле диви девојки (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 10.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мораат да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Тоа го знаат децата кои уште како мали биле одгледувани во ова семејство.

Сите социјални медиуми на Меган Маркл исчезнаа и тоа наводно била нејзината одлука! (Фото)

Exclusive.mk - 10.01.2018

Сега кога ќе стане кралска придружничка, Меган Маркл има уште неколку правила кои треба да ги следи во нејзиниот секојдневен живот. Едно од тие неискажани правила е не користење на социјалните медиуми.

Сега се закопчани до грло, а порано биле “диви” девојки: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Точка - 11.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...

ФОТО: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Курир - 11.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...

Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Бриф - 11.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...

(ФОТО) Сега се стокмени и елегантни: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Екран - 12.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...