TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сека Алексиќ посакува второ дете: Сеедно ми е дали ќе биде момче или девојче, само да е живо и здраво

Попара - 16.01.2018

Сека Алексиќ, која во 2016.година конечно стана мајка, признава дека посакува и второ дете со сопругот Вељко Пиљкиќ, се радува и открива дека не и е важно дали малиот Јаков ќе добие братче или сестриче.

Лепа Брена била седум години во врска со овој познат маж - и денес се пријатели

Сител - 16.01.2018

Венди која е позната како жена без влакна на јазикот, во една прилика откри дека Лепа Брена пред многу години била во врска со Саша Поповиќ, директорот на Гранд. Заедно биле седум години, а Лепа раскинала со Саша поради сопругот кој го има денес, па ...

Карлеуша ја прозва Брена: „Ти го киндапираше синот, а ти ја стави во филм“

Пулс24 - 16.01.2018

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира ...

Пред 18 години е убиен додека пополнувал тикет – Аркан секогаш бил во срцето на Цеца, а ова е неговата последна ...

Сител - 15.01.2018

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ пред 18 години го изгуби сопругот и таткото на своите деца, Жељко Ражнатовиќ Аркан. Жељко е убиен во Интерконтинентал на 15 јануари 2000 година, местото каде најмногу сакал да ги минува саботите, каде што се ...

Цеца на помен на Аркан (ГАЛЕРИЈА)

Канал5 - 15.01.2018

Светлана Ражнатовиќ со семејството денеска беше на помен на нејзиниот сопруг Жељко. На 18 годишнината од убиството на Аркан на гробиштата во Белград покрај Цеца беа и нејзините деца Вељко и Анастасија .

Цеца со години нема влезено на ова место, таму ја доживеа најголемата болка и траума

Сител - 15.01.2018

Поминаа точно 18 години откако беше ликвидиран Аркан, а Цеца остана вдовица. Жељко Ражнатовиќ го загуби животот во хотелот Интерконтинентал, а во истиот тој хотел тој и Цеца кажаа ДА. Цеца 18.

18 години од убиството: Цеца со децата на помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан

Сител - 15.01.2018

Цеца Ражнатовиќ со членови на семејствоо пристигнала на Новите гробишта на помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен на 15. јануари 2000. година во тогашниот хотел "Интерконтинентал".

Ќерката на Аркан пристигна на гробот на својот татко, а со нејзината изјава ги налути Цеца и децата (ФОТО)

Курир - 15.01.2018

Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и деца Вељко и Анастасија и останати членови, пријатели и соработници.

Луксуз од чија цена ќе ви се заврти во главата: Пријовиќ и Живојиновиќ уживаат на Малдиви (ФОТО)

Курир - 15.01.2018

Тие од одморот се фалат и на социјалните мрежи, а Брена покажа дека ужива со шампањ и овошје. Александра Пријовиќ и семејството Живојиновиќ по Тајланд отпатува на Малдивите. Тие уживаат во топлите предели, а со луксузот се пофалија и на социјалните ...

Ќерката на Балашевиќ ја брани Лепа Брена

Локално - 15.01.2018

Лепа Брена крена прашина со документарно-биографскиот филм „Години на Слаткиот грев“, кој се однесува на десетте години од почетокот на нејзината експлозивна кариера. Многумина позитивно, но и негативно го коментираат филмот, а најгласно се ...

Претера со фотошопот: Еве што сакаше Сека Алексиќ да сокрие (ФОТО)

Курир - 15.01.2018

Пејачката Сека Алексиќ со години се бори со прекумерната тежина, но откако влезе во брак со Вељко Пиљикиќ, кој некогаш се занимавал со професионален кик-бокс, таа ги промени навиките, па теретаната стана составен дел од нејзиниот живот.

Цеца се пофали со фотографија на Инстаграм: Ова е мојот ѕвер!

NetZabava - 15.01.2018

Популарната Цеца со нова фотографија на Инстаграм ги воодушеви своите фанови, каде што таа позираше со својата „ѕверка“. Повеќето од нејзините фанови помислија дека се работи за маж, но таа покажа сосем нешто друго.

Лепа Брена и Боба на семеен одмор на Тајланд: Протекоа видеа снимени од синот Стефан

Курир - 15.01.2018

Брена и Боба со целото свое семејство деновиве е на одмор на Тајланд. Со нив се и синовите Стефан, Филип, најстариот син на Боба со девојката Александра Пријовиќ и Виктор со девојката. И додека сите тие објавуваат избрани фотографии и видеа од ...

(Видео) Цеца со децата на помен на Аркан

Репортер - 15.01.2018

Утрово на новите гробишта во Белград, Цеца Ражнатовиќ, нејзините деца Вељко и Анастасија, и многубројни роднини и пријатели, ја одбележаа 18-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

(Видео) Стефан тајно ги снимил Брена и Боба на Тајланд

Репортер - 15.01.2018

Лепа Брена со целото свое семејство деновиве е на одмор на Тајланд. И додека сите тие објавуваат избрани фотографии и видеа од најубавите моменти од патувањето, Стефан на својот инстаграм-профил објави кус клип каде што се гледаат Брена и Боба како ...

Синот на Брена направи селфи само по пешкир и покажа какво тело има

Пулс24 - 15.01.2018

Синот на популарната пејачка Лепа Брена ги воодушеви девојките со новата фотографија. Стефан Живојиновиќ неодамна објасни како неговата совршена девојка треба да изгледа, а сега го изненади женскиот пол.

Цеца и малиот „ѕвер“ (Фото)

Exclusive.mk - 15.01.2018

Српската фолк ѕвезда, Цеца Ражњатовиќ, објави преслатка фотографија со нејзинот мал „ѕвер“. „Во недостаток на големи, си играм со мали „ѕверови“. Мојот Симба и јас“, е описот на оваа ...

Сека: Расте нашиот ангел (Видео)

Exclusive.mk - 15.01.2018

Српската пејачка, Сека Алексиќ, на својот твитер акаунт објави преслатко видео од нејзиниот син Јаков. Видеото е со опис „расте нашиот ангел“, а целосно можете да го погледнете ...

Јелена Розга ужива во Дубаи (Фото+ Видео)

Exclusive.mk - 15.01.2018

Хрватската пејачка, Јелена Розга, на својот инстаграм акаунт објави фотографии од нејзиниот одмор во Дубаи. Погледнете како таа си ...

Карлеуша ја обвинува Цеца за киднапирањето на синот на Брена - Јелена со шокантно откритие

Сител - 16.01.2018

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира ...

Цеца со децата на помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан

Пулс24 - 15.01.2018

Цеца со децата на помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан Цеца Ражнатовиќ со членови на семејствоо пристигнала на Новите гробишта на помен на Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен на 15. јануари 2000. година во тогашниот хотел "Интерконтинентал".

Ќерката на Аркан пристигна на гробот на својот татко, а со нејзината изјава ги налути Цеца и децата

Сител - 15.01.2018

Денеска се навршуваат 18 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на неговиот вечен дом дојдоа неговите сопруга и деца Вељко и Анастасија и останати членови, пријатели и соработници.

Претера со фотошопот: Што сакаше Сека Алексиќ да сокрие?!

БркајРабота - 16.01.2018

Славната пејачка Сека Алексиќ со години наназад се бори со прекумерната тежина, но откако влезе во брак со Вељко Пиљикиќ, кој некогаш се занимавал со професионален кик-бокс, таа ги промени навиките, па теретаната стана составен дел од нејзиниот ...

Поминаа точно 18 години: Цеца, Анастасија и Вељко на гробот на Жељко

Попара - 15.01.2018

Утрово на новите гробишта во Белград, Цеца Ражнатовиќ, нејзините деца Вељко и Анастасија, и многубројни роднини и пријатели, ја одбележаа 18-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Јелена Карлеуша ѝ порача на Брена: „Цеца ја стави во документарец, а јас би ја ставила во некролог“

Убавина и Здравје - 16.01.2018

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена голем прав на српската естрада. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира, кој друг ...

18 ГОДИНИ ОД СМРТТА: Цеца на гробот на Аркан пристигна со децата, дојде и Софија Ражнатовиќ (ФОТО)

Курир - 15.01.2018

Утрово на новите гробишта во Белград, Цеца Ражнатовиќ, нејзините деца Вељко и Анастасија и многубројни роднини и пријатели, ја одбележаа 18-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Јелена Карлеуша збесна: Ти го киднапираше синот, а ти ја стави во филм

Попара - 17.01.2018

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира ...