TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Славните дами во секси долна облека од колекцијата на Ријана (ФОТО)

Канал5 - 11.09.2019

Светски познатата пејачка Ријана (31) , родена на Барбадос , вчеравечер направ и спектакуларно шоу во Беркли Арената во Бруклин , каде ја претстави новата колекција на својот моден бренд Savage X Fenty .

Од поп-ѕвезда до топ-дизајнерка: Ријана на Модната недела во Њујорк

Независен - 11.09.2019

САД – Поп-ѕвездата Ријана (31) не е актуелна со нов албум туку со нова модна колекција. Во рамки на модната недела во Њујорк, ѕвездата од Барбадос, со спектакуларно шоу ја претстави новата колекција на нејзиниот бренд Savage x Fenty.

ФОТО: Сега сите знаат колку се убави македонските девојчиња - Ријана објави фотка од Елена Ристеска

Press24 - 11.09.2019

Македонската пејачка Елена Ристеска деновиве има на што да биде горда откако нејзина фотографија се најде на профилот на мејк – ап линијата на Ријана, „FentyBeauty“. Нејзиниот шминкер, добро познатиот Даниел Николовски ја нашминка Елена со пудрата ...

Ревијата на Ријана привлече најголемо внимание на модната недела во Њујорк

Fashionel - 11.09.2019

Во рамки на модната недела во Њујорк популарната пејачка и модна дизајнерка Ријана имаше свое шоу на кое ја претстави новата колекција на нејзиниот бренд Savage x Fenty. За разлика од другите модни ревии на кои стана традиција сите да снимаат и ...

„Изгледа ми се исполнува сонот“: Светската ѕвезда јавно и поласка на Елена Ристеска (фото)

Вистина.мк - 11.09.2019

Македонската пејачка Елена Ристеска има на што да биде горда и да се радува, посебно кога ќе добие комплимент од светска ѕвезда. Имено, фотографија од Елена Ристеска се најде на профилот на мејк – ап линијата на Ријана, „FentyBeauty“.

Ријана сподели фотографија од Елена Ристеска: Колку убава кожа имаш!

Независен - 10.09.2019

Светски познатата Ријана на социјалната мрежа „Инстаграм“ сподели фотографија од нашата пејачка Елена Ристеска. Ријана е сопственик на компанијата за козметички производи „Фенти бјути“ и на официјалниот инстаграм-налог на компанијата сподели ...

Светската ѕвезда јавно и поласка на Елена Ристеска

Скопје24 - 11.09.2019

Македонската пејачка Елена Ристеска има на што да биде горда и да се радува, посебно кога ќе добие комплимент од светска ѕвезда. Имено, фотографија од Елена Ристеска се најде на профилот на мејк – ап линијата на Ријана, „FentyBeauty“.