TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Новата инклузивна градинка во Неготино ќе згрижи 167 дечиња

Канал5 - 31.07.2021

Децата од Неготино и нивните родители ќе имаат на располагање нова современа детска градинка, се наведува во соопштението од Владата. Градинката која наскоро ќе започне со работа има капацитет за 167 деца кои ќе добијат пристап до квалитетна услуга, ...

Социјална реформа на дело – новата инклузивна градинка во Неготино која ќе згрижи 167 дечиња

ТВ21

Шахпаска: Ја отворивме 15 -та детска градинка за само 11 месеци, 167 дечиња од Неготино ја добиваат најсовремената градинка во државата

24Инфо

Заев и Шахпаска на отворањето на нова детска градинка во Неготино

Канал5

Новата инклузивна градинка во Неготино ќе згрижи 167 дечиња

Локално

Во најтоплата сабота деца ги пречекуваа Заев, Филипче и Шахпаска во новата градинка во Неготино

Република

Шахпаска: Ја отворивме 15 -та детска градинка за само 11 месеци, 167 дечиња од Неготино ја добиваат најсовремената градинка во државата

Frontline

Точка