TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул го претстави новиот дрес за следнатасезона

СуперСпорт - 01.08.2020

Од таборот на Ливерпул го објавија новиот дрес со кој ќе играат следната сезона. По неколку сезони кога го носеа дресот на „Њу Баланс“, сега од Ливерпул потврдија дека нов произведувач на дресови ќе им биде „Најк“.

Ливерпул ги претстави дресовите за следната сезона📷

Спортски - 01.08.2020

Новиот англиски шампоин Ливерпул и официјално ги претстави новите дресови за следната сезона, кои се изработени од „Најк“. Новиот дрес на „црвените“ многу потсетува на почетокот на 90-те години кога дресот имаше зелени линии кои сега се еден од ...

ФОТО: „Најк“ се врати со стил, Ливерпул го промовираше новиот дрес

Gol.mk - 01.08.2020

Ливерпул конечно ја освои титулата во Премиер лигата по пауза од 30 години, откако во прекинатата сезона беше неприкосновен и апсолутен лидер. Денес компанијата „Најк“ го промовираше новиот дрес, со кој Ливерпул ќе тргне во одбрана на трофејот.

„Чекањето заврши“ – Подготвен е дресот за шампионите (ФОТО)

Екипа - 01.08.2020

Англискиот шампион Ливерпул го промовираше домашниот дрес за следната година. Тој е во производство на американската компанија за спортска опрема „Најки“, а е во стандардната „цревена“ боја.

(ФОТО) Навивачите на Ливерпул воодушевени: Тренинг маичките се подобри и од дресовите на многу клубови

Спортклуб - 01.08.2020

Ливерпул денес официјално го претстави домашниот сет на дресови за новата сезона. Како што е познато, Ливерпул ќе го носи Најк од новата сезона откако беше прекината соработката со Њу Биланс.

Новиот дрес на Ливерпул го „запали“ интернетот

Макфакс - 01.08.2020

Ливерпул ги претстави дресовите за сезоната 2020/2021. Англискиот шампион од наредната сезона ќе игра во опремата на компанијата „Најки“, претходно клубот од „Енфилд“ соработуваше со „Њу Баланс“. Ливерпул го претстави само „домашниот дрес“.

Ливерпул го претстави новиот дрес, навивачите се задоволни од изгледот (ФОТО)

Sport 1 - 01.08.2020

Ливерпул по 30 години чекање сезонава конечно успеа да ја освои титулата во Премиерлигата, а денеска решија да го претстават дресот во кој ќе играат следната сезона. „Најк“ е спонзор на Ливерпул, па подготви навистина интересни дресови, од кои ...

Ливерпул од денеска има нов дрес и нов производител

Слободен Печат - 01.08.2020

Англискиот шампион денеска објави како ќе изгледа нивниот дрес во сезоната 2020/21. По пет години соработка со Њу Баланс, Ливерпул од денеска има нов производител, Најки. Договорот со Њу Баланс беше раскинат, работата дојде до британскиот суд кој на ...

Ливерпул го претстави новиот дрес, фановите го бутнаа официјалниот сајт на клупската продавница

Спортклуб - 01.08.2020

Ливерпул официјално ги претстави новите дресови за следната сезона кои од оваа година ги произведува американскиот гигант „Најк“. Новиот англиски шампион им овозможи на навивачите преднарачки на новиот домашен дрес, а поради тоа за мошне кратко ...

ФОТО: Ливерпул го промовираше новиот домашен дрес, класика на задоволство на навивачите

Дриблинг - 01.08.2020

Ливерпул во соработка со „Најк“ го промовираше новит домашен дрес за сезоната 2020/21. Изгледот е класика, според првите реакции на навивачите, тие се задоволни од дизјанот кој оваа сезона е на „Најк“.

Новиот дрес на Ливерпул го „запали“ интернетот

Точка - 01.08.2020

Ливерпул ги претстави дресовите за сезоната 2020/2021. Англискиот шампион од наредната сезона ќе игра во опремата на компанијата „Најк“, претходно клубот од „Енфилд“ соработуваше со „Њу Баланс“. Ливерпул го претстави само „домашниот дрес“.

Новиот дрес на Ливерпул го „запали“ интернетот

Sport M - 01.08.2020

Ливерпул го претстави само „домашниот дрес“. Дизајнерите на „Најки“ за наредната сезона не експериментираа премногу со изгледот на дресот. „Домашниот“ дрес е во црвена боја, а новитет се само шарите на ракавите и околу вратот.