TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Реал Мадрид си кажаа кој треба да го замени Роналдо

Sport 1 - 12.07.2018

Кристијано Роналдо е веќе минато во Реал Мадрид откако реши да ја продолжи кариерата во таборот на Јувентус. Сега кралскиот клуб се подготвува за живот без еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Скратена листата на две имиња: Реал го бира наследникот на Роналдо

СуперСпорт - 12.07.2018

Роналдо се одлучи на заминување од Мадрид после девет сезони во кои освои се што можеше да се освои. Нема многу фудбалери кои би можеле да го заменат најдобриот во светот, тоа е сосема јасно, но има некои кои имаат потенцијал.

ЌЕ БИДЕ НЕИЗВЕСНО: Кандидатите за „Златната топка“!

SportMedia - 12.07.2018

В недела ќе се игра големото финале на Светското првенство во Русија помеѓу репрезентациите на Хрватска и Франција. Прогнозите говорат дека за прв пат, после Рикардо Кака во 2007. година, овој трофеј ќе заврши во рацете само не на оние на Роналдо ...

Навивачите на Реал Мадрид го избраа наследникот на Роналдо!

Спортски - 12.07.2018

Кристиано Роналдо после девет години го напушти Реал Мадрид, па сега навивачите на „кралскиот“ клуб чекаат адекватна земана за најголемата ѕвезда. Во анкетата која ја спроведе „Марка“, се најдоа имиња кои можат да бидат потенцијална замена, а ...

Навивачите на Реал сосем јасни кого сакаат на местото на Роналдо

СуперСпорт - 12.07.2018

После девет години Португалецот се одлучи да си замине, а после официјалната објава, навивачите очекуваат адекватна замена. Во анкетата која ја спроведе Марка, се најде потенцијална замена, а понудени се Килиан Мбапе, Еден Азар, Хари Кејн и Нејмар.

Навивачите го сакаат Мбапе на местото на Роналдо

TopSport - 12.07.2018

Весникот „Марка“, традиционално близок до фудбалскиот клуб реал Мадрид, по заминувањето на Кристијано Роналдо, спроведе анкета во која ги прашува читателите кој играч би требало да дојде на местото на Португалецот.

Дали конечно дојде крајот на ерата на Роналдо и Меси? Еве кои се фаворити за „Златната топка“

Gol.mk - 12.07.2018

Финалето на Мундијалот помеѓу Франција и Хрватска нема да биде само борба за светската титула, туку и трка за најзначајната индивидуална награда, „Златната топка“. Добрите игри на Килиан Мбапе, Антоан Гризман и несомнено на Лука Модриќ би можеле да ...

Гласот на навивачите мора да се слуша, а тие одредија кој ќе биде замена за Роналдо во Реал!

Спортклуб - 12.07.2018

По цели девет години Кристијано Роналдо одлучи да замине од Мадрид, а откако официјално беше соопштено дека Португалецот го напушта Реал, навивачите очекуваат адекватна замена. Во анкетата која ја спроведе „Марка“, се најдоа имињата на ...

Првпат по цели 11 години ќе имаме нов добитник на „Златната топка“: Ова се трojцата кандидати!

Спортклуб - 12.07.2018

Хрватска и Франција ќе се борат за светската шампионска титула во недела во Москва, а како што стојат работите во моментов, тоа би можело да биде и битка за најзначајниот индивидуален трофеј во светскиот фудбал, „Златната топка“.

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Локално - 12.07.2018

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска. Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, ...

И Мбапе ги уништи Англичаните: Жал ми е, но ова ви е за сите навреди!

Спортклуб - 12.07.2018

Килијан Мбапе ќе се бори со селекцијата на Франција за светската шампионска титула против Хрватска. Се чини дека Мбапе навиваше за „Ватрените“ во синоќешниот дуел од полуфиналето против Англија.

Топ „мега-ѕвезди“ кои можат да го заменат Роналдо во Реал!

SportMedia - 12.07.2018

После скоро една деценија во Реал Мадрид, Португалецот го формализираше трансферот во италијанскиот шампион. Да потсетиме, шпанскиот гигант му плати на Јувентус 105 милиони евра за услугите на освојувачот на пет „Златни топки".

Франција е зрела за титулата светски првак

Deutsche Welle - 11.07.2018

Франција по третпат е во финалето на едно светско фудбалско првенство. Сеедно дали против Англија или Хрватска, „сините“ се фаворити, смета Штефан Нестлер. 56. минута од полуфиналниот натпревар против Белгија.

Мбапе: Ни во сон ова не можев да го замислам

1tv - 11.07.2018

Ѕвездата на Мундијалот во Русија, Килијан Мбапе, кој е прв претендент за освојување на „Златната топка“ не може да поверува дека на 19 години ќе стигне до финалето на СП. – Ниту во сон не замислувам дека ќе се случи ова.

Реал избира помеѓу Нејмар, Мбапе и Азар за наследник на Роналдо

Локално - 11.07.2018

Реал Мадрид ќе избира меѓу неколку големи имиња за наследник на продадениот на Јувентус Кристијано Роналдо. Според информации на „Sport Illustrated“, новиот тренер на „кралевите“, Хулен Лопетеги ќе привлече некој меѓу Нејмар, Килијан Мбапе и Еден ...

Навивачите го сакаат Мбапе на местото на Роналдо

Макфакс - 12.07.2018

Весникот „Марка“, традиционално близок до фудбалскиот клуб реал Мадрид, по заминувањето на Кристијано Роналдо, спроведе анкета во која ги прашува читателите кој играч би требало да дојде на местото на Португалецот.

Мбапе им „врати“ на Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

+инфо - 12.07.2018

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска. Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на ...

Мбапе: Ни во сон ова не можев да го замислам

+инфо - 11.07.2018

Ѕвездата на Мундијалот во Русија, Килијан Мбапе, кој е прв претендент за освојување на „Златната топка“ не може да поверува дека на 19 години ќе стигне до финалето на СП. Ѕвездата на Мундијалот во Русија, Килијан Мбапе, кој е прв претендент за ...

Реал избира помеѓу Нејмар, Мбапе и Азар за наследник на Роналдо

Либертас - 11.07.2018

Реал Мадрид ќе избира меѓу неколку големи имиња за наследник на продадениот на Јувентус Кристијано Роналдо. Според информации на „Sport Illustrated“, новиот тренер на „кралевите“, Хулен Лопетеги ќе привлече некој меѓу Нејмар, Килијан Мбапе и Еден ...

Навивачите го сакаат Мбапе на местото на Роналдо

Точка - 12.07.2018

Весникот „Марка“, традиционално близок до фудбалскиот клуб реал Мадрид, по заминувањето на Кристијано Роналдо, спроведе анкета во која ги прашува читателите кој играч би требало да дојде на местото на Португалецот.

Мбапе со порака до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Н.Македонија - 12.07.2018

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска. Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, ...

Мбапе: Ни во сон ова не можев да го замислам

Либертас - 11.07.2018

Ѕвездата на Мундијалот во Русија, Килијан Мбапе, кој е прв претендент за освојување на „Златната топка“ не може да поверува дека на 19 години ќе стигне до финалето на СП. – Ниту во сон не замислувам дека ќе се случи ова.

Мбапе се огласи по поразот на Англија и ја налути цела нација

Курир - 12.07.2018

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска. Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, ...

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Sport M - 12.07.2018

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска. Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, ...

Фудбалот не се враќа дома

Вечер - 12.07.2018

Главното оружје на француската репрезентација, Килијан Мбапе, дополнително ги изнервира Англичаните кои паднаа во депресија по полуфиналната елиминација од селекцијата на Хрватска. Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и ...