TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски во најлошата постава по првиот круг на СП

Телма - 26.11.2022

Италијанскиот дневен спортски весник Газета дело Спорт го објави најлошиот состав во досегашниот тек од Светското првенство. Во овој сегмент од Мундијалот многу големи ѕвезди играа под очекувањата, конкуренцијата беше жестока, а според ...

Ова се 11-те кои најмногу разочараа во првото коло на Мундијалот

Спортски - 25.11.2022

Беше избран идеалниот тим , а сега италијанската „Газета дело Спорт“ ги избра играчите кои најмногу разочарале. Сосема очекувано во составот има најмногу играчи од Германија и Аргентина кои беа поразени од Јапонија и Саудиска Аранбија.

Најлошите 11 во првото коло на СП според „Газета дело спорт“

TopSport - 25.11.2022

Бидејќи ја нема Италија на Мундијалот, италијанскиот печат се „занимава“ со анализирање на најлошите играчи во Катар – „Ла газета дело спорт“ направи 11-тка на најголемите разочарувања во првото коло.

Најлошите 11 во првото коло на СП според „Газета дело спорт“

Макфакс - 25.11.2022

Бидејќи ја нема Италија на Мундијалот, италијанскиот печат се „занимава“ со анализирање на најлошите играчи во Катар – „Ла газета дело спорт“ направи 11-тка на најголемите разочарувања во првото коло.

Најлошите 11 во првото коло на СП според „Газета дело спорт“

А1 On - 25.11.2022

Бидејќи ја нема Италија на Мундијалот, италијанскиот печат се „занимава“ со анализирање на најлошите играчи во Катар – „Ла газета дело спорт“ направи 11-тка на најголемите разочарувања во првото коло.