TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видеото открива што најдоа археолозите кога по два века го отворија гробот на Исус

Денешен - 18.10.2020

Гробницата на Исус, висока неколку метри и широка мермерна куќичка, беше отворена од грчки конзерватори пред четири години, првпат по скоро два века, а камерите го забележаа моментот кога ѕирнаа во гробницата и открија што има внатре.

По два века отворен гробот на Исус: Погледнете како тоа изгледаше! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

За прв пат во последните два века, научниците го отворија местото за кое христијаните веруваат дека е гробот на Исус Христос во црквата на Светиот гроб во Ерусалим. Поминаа четири години откако конзерваторите за прв пат го отворија Исусовиот гроб по ...

Го отвориле гробот на Исус после два века: „Ми се тресеа колената!“ - погледнете како изгледало тоа!

Точка - 17.10.2020

За првпат во последните два века, научниците откриле место за кое христијаните веруваат дека е гробот на Исус Христос, во црквата Светиот гроб во Ерусалим. Поминаа четири години откако конзерваторите го отвориле Исусовиот гроб за првпат после повеќе ...