TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левандовски се прости од Баерн израмнувајќи рекорд на Герд Милер

Gol.mk - 15.05.2022

Роберт Левандовски по седми пат ја освои „Златаната копачка“ која се доделува на најдобриот стрелец во Бундеслигата. Полскиот напаѓач би можел да си замине ова лето. На последниот меч оваа сезона ја потврди голгетерската доминација и се израмни со ...

Левандовски со овации и во солзи ја заврши сезоната во Бундеслигата

Канал5

Ѕвездата на Баерн не отпатува за Волфсбург, Нагелсман: „Не е во најдобра емотивна состојба“

Sport M

Левандовски дојде до 50 гола, најави дека си оди, па сезоната ја заврши во солзи

Спортклуб

Левандовски призна: Не сакам да го продолжам договорот со Баерн Минхен

Sport 1

Левандовски: Многу е можно дека ова беше мојот последен меч за Баерн

Слободен Печат

Левандовски рамо до рамо со Милер: Рекорд за збогување од Баерн Минхен

СуперСпорт

Фактор 24Фудбал Sport 1 Екипа TopSport Макфакс Курир Нетпрес

Многу емоции во Дортмунд: Халанд во втор план поради заминувањето на легендата која мина 44 години во клубот! (Видео)

Дерби - 14.05.2022

Борусија Дортмунд стави завеса на уште една сезона во Бундеслигата со победа над Херта од 2:1, но денешното попладне на „Сигнал Идуна парк“ ќе се памети по емотивните разделби. Иако јавноста во прв план го стави последниот меч на Ерлинг Халанд, ...

Емотивниот Халанд се прости од Борусија: „Никогаш нема да ги заборавам овие работи“

Sport M

Халанд се збогуваше од Дортмунд: Ми беше чест да го носам овој дрес (Видео)

СуперСпорт

Халанд со гол од пенал се збогуваше од Дортмунд (ВИДЕО)

Sport 1

Емоционален ден во Дортмунд, Халанд со гол и победа се „одјави“ од Борусија

Спортманија

Левандовски и Халанд со голови за крај! (ВИДЕО)

SportMedia

Фешта во Дортмунд: „Жолтиот ѕид“ го испрати Халанд (видео)

Екипа

Gol.mk TopSport SportMedia Спортски Sport 1 Спортманија Фактор Спортклуб

Левандовски и Халанд го предводат тимот на сезоната во Бундеслигата

Gol.mk - 14.05.2022

Роберт Левандовски и Ерлинг Халанд го предводат најдобриот тим во Бундеслигата за сезоната која денес завршува. Покрај двајцата најдобри голгетери во Германија , а веројатно и во Европа, се издвојува и Нкунку од РБ Лајпциг .

Подготвен тригодишен договор со новиот клуб: Левандовски доби дозвола да замине!

Sport M

ОФИЦИЈАЛНО: Левандовски не продолжува со Баерн, сака да си оди!

Gol.mk

Еве како изгледа идеалниот тим во Бундеслигата

Спортски

Германците тврдат: Левандовски добил дозвола да си оди, договорот со новиот тим е подготвен!

SportMedia

Претседателот на Баерн со јасна порака: Левандовски има договор до 2023 година!Ш

Спортски

Нагелсман за последните случувања со Левандовски: Може да го прашате него

Дерби

Екипа Спортклуб Курир MakPress Локално Локално Локално +инфо

Белингем: Останувам во Дортмунд за да го симнам Баерн од тронот

Локално - 14.05.2022

Англискиот играч за врска Џaд Белингем не планира да ја напушти Борусија (Дортмунд) на лето и се надева дека следната сезона ќе може да му помогне на тимот да ја прекине серијата на Баерн (Минхен) од десет последователни титули во Бундеслигата.

Го бараат неколку европски гиганти, но тој реши да му остане верен на Дортмунд

СуперСпорт

Го бараат Ливерпул и Јунајтед, но тој останува лојален на Борусија Дортмунд

Екипа

Белингем откри дали ќе ги следи стапките на Халанд по огромниот интерес за него

Дерби