TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштен во употреба гасниот интерконектор Грција-Бугарија, ќе означи ли нова ера?

Канал5 - 01.10.2022

Започнува новата ера на енергетски план, енергетската карта во Европа се менува, пораки по денешното пуштање во употреба на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.. На свечената церемонија во Софија, каде обраќања имаа повеќе европски лидери, ...

Започна церемонијата за пуштање во употреба на гасниот интерконектор Грција и Бугарија

MakPress

Пендаровски патува во Софија, на церемонијата за старт на гасниот интерконектор Грција – Бугарија

Р.С.Европа

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВУЧИЌ ДЕНЕС ВО БУГАРИЈА: Присуствува на пуштањето во употреба на гасниот интерконектор

Во Центар

Пендаровски на церемонијата за страт на работата на гасниот интерконектор Грција – Бугарија

Бизнис Вести

Пендаровски на церемонијата за страт на работата на гасниот интерконектор Грција – Бугарија

Алсат-М

Пендаровски на церемонијата за старт на работата на гасниот интерконектор Грција – Бугарија

24 Вести

Опсервер Слободен Печат Фокус Сител Канал5 МКД 24Инфо Република

Пендаровски побара помош од европската комисија за енергетската криза

Сакам да кажам - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски побарал помош од Европската комисија (ЕК) за справувањето со енергетската криза на денешната средба со претседателката Урсула фон дер Лејен во Софија, соопшти неговиот кабинет.

Во Софија почна церемонијата за старт на гасниот интерконектор Грција- Бугарија

Канал5

Фон дер Лајен стигна во Софија, утре со Пендаровски, Мицотакис и Радев го отвора интерконекторот за гас меѓу Бугарија и Грција

Слободен Печат

Пендаровски утре на работна средба во Бугарија

Курир

Пендаровски утре во Софија: Тет а тет средба со Румен Радев и Урсула фон дер Лајен, ќе го посети и местото каде трагично загинаа македонските граѓани

4NEWS

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Опсервер

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Канал5

Zoom Слободен Печат 24Инфо МКД Lider Локално Независен Фокус

Пендаровски: Интерконекторот отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за ЈИЕ

Канал5 - 01.10.2022

Пуштањето во употреба на гасниот интерконектор Грција – Бугарија е значаен настан, бидејќи се случува во клучен момент, кога нашиот регион и континентот се соочуваат со изгледите за тешка зима.

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

Press24

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

ТВ21

Пендаровски: Интерконекторот ИГБ отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

24 Вести

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

Слободен Печат

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

24Инфо

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

Сител

OhridNews Република Бриф MakPress Опсервер Фокус Либертас Локално

Пендаровски се обрати на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – ...

4NEWS - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Софија, Република Бугарија, се обрати на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија. Претседателот Пендаровски оцени дека ова е значаен настан ...

Пендаровски: Интерконекторот отвора нова, сигурна порта за диверзифициран природен гас

Канал5

(ВИДЕО) Пендаровски: Интерконекторот отвора нова, сигурна порта за диверзифициран природен гас, не само за земјите домаќини, туку и за Југоисточна Европа

А1 On

Претседателот Пендаровски се обрати на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија

24Инфо

(Видео) Пендаровски: Гасниот интерконектор Грција – Бугарија се случува во клучен момент

Макфакс

Пендаровски: Интерконекторот ИГН отвора сигурна порта за диверзифициран природен гас за Југоисточна Европа

Нетпрес