TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова била свадбата на деценијата - вака изгледала венчавката на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ

Сител - 07.12.2017

Лепа Брена, најголемата југословенска ѕвезда и славниот српски тенисер Слободан Бобо Живојиновиќ денеска слават 26 години брак. Нивната свадба во далечната 1991 година била толку медиумски експонирана што Дневникот 2 на националната телевизија бил ...

Синот на Брена се стопи: Виктор е толку слаб што нема да ви се верува

Сител - 07.12.2017

Виктор Живојиновиќ, синот на Лепа Брена сите го познаваат како весел, харизматичен и буцкасто момче. Меѓутоа тој реши да поработи на својата фигура и да се ослободи од вишокот килограми. Веќе неколку недели Виктор посветено работи на тоа, а своите ...

Карлеуша повторно го облече светкавиот костим, но овој пат е гола под него!

БркајРабота - 07.12.2017

Пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави серија секси фотографии со кои ги распамети нејзините фанови. Јелена не се воздржа да го облече уште еднаш фамозниот светкав костим во кој се појави на ТЛЗП, но овој пат со него напави нова ...

Жељко Јоксимовиќ ги покажа родителите – Фото

Скопје24 - 07.12.2017

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера одржа концерт во Белград, каде го собра и целото негово семејство. На концертот беа и неговите родители, кои реко кога ги има во јавноста. Жељко позирал со својата мајка Весна и таткото Бранислав, а ...

Фото: Најновата фотографија од синот на Брена покажува колку ослабел

Press24 - 07.12.2017

Не е тајна дека синот на Лепа Брена претходно имал проблем со вишокот килограми. Виктор Живојиновиќ и покрај тоа зрачел со харизма, но никогаш не бил задоволен од својот физички изглед. Но, очигледно тоа се променило и на својот Инстаграм профил ...

Карлеуша во спалната направи селфи во секси костум

Репортер - 07.12.2017

Јелена Карлеуша на „Инстаграм“ постави серијал на провокативни фотографии. Пејачката на својот инстаграм-профил објави серија секси фотографии, кои ја распламтеа фантазијата на нејзините фанови.

Фото: Не му е Кемиш татко - како изгледа проблематичниот син на Зорица Брунцлик

Press24 - 07.12.2017

Пејачката Зорица Брунцлик покрај трите ќерки Злата, Марија и Милјана, го има и синот Ѓорѓе од првиот брак со Зоран Тутич. Ѓорѓе на јавноста и е познат како проблематичниот син на Зорица, кој пред пет години беше приведен за семејно насилство.

Хонорар боли глава: Еве колку ќе заработи Цеца од дочекот на Нова Година

Хитпортал - 07.12.2017

Цеца Ражнатовиќ за дочекот на Новата Година ќе настапи во клуб во Бања Лука. За овој настап фолкерката ќе заработи 100.000 евра. Во истиот клуб ќе настапува и Аца Лукас следната вечер, но за многу помал хонорар од 25.000 евра.

Јована Јоксимовиќ во прошетка со синот и со ќеркичките (ФОТО)

Убавина и Здравје - 07.12.2017

Водителката Јована Јоксимовиќ во почеток на октомври на свет ги донесе близначките Срна и Ана. Иако од породувањето се поминати само два месеци, убавата сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ може да се пофали со совршена линија, а во прилог на тоа оди ...

Карлеуша блеска како Лас Вегас: Закопчана до грло, а сепак ги воодушеви фановите!

Сител - 07.12.2017

Јелена Карлеуша не престанува да ги изненадува и воодушевува своите фанови со разни комбинации. Имано, познато е дека стајлингот на Јелена го копираа и многу холивудски убавици, а како и да не го прават тоа кога пејачката од секогаш била и понаква и ...

Дали си личат Брена и постара сестра Факета?!

Сител - 07.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите фолк ѕвезди од поранешна Југославија, а малку кој знае нешто повеќе за нејзиниот брат сестра. Братот Фарук се запознавме минатата година во емисијата „ Никогаш не е касно“, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Досега не објавени фотографии од свадбата на Лепа Брена

Хитпортал - 07.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ја имаа свадбата на деценијата, а на истата беа поканети 600 гости. А, во јавноста сега се појавија досега не објавени слики од свадбата која чинеше 25.000 ...

Сега е јасно на кој е толку убава - ова се мајката и сестрата на Емина Јаховиќ

Press24 - 07.12.2017

Иако е мажена во Истанбул, пејачката Емина Јаховиќ е многу поврзана со своето семејство кое живее во Нови Пазар. Од кого пејачката ја наследила убавината се гледа на фотографијата која ја објавила на Инстаграм, а на која позира со својата мајка ...

Досега необјавени фотографии од свадбата на Брена и Боба - забавата чинела 50.000 евра, но една незгодна упропастила се

Press24 - 07.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес прославуваат 26 години брак. Околу 600 гости присуствувале на нивната свадба, а фотографиите од свадбата кои досега не биле објавени погледнете ги во нашата галерија. На свадбата дошло до мала незгода.

Лас Вегас не и е рамен - Карлеуша заблеска во проѕирна креација вредна 5.000 евра

Press24 - 07.12.2017

Поп дивата Јелена Карлеуша не престанува да изненадува со својот изглед. Овој пат го покажала своето витко тело преку проѕирен комбинизон, закопчана до грло. Имено за овој изглед дивата искеширала ни помалку, ни повеќе туку 5.000 евра, а судејќи по ...

Нејзината мајка добро ја знаете, но него не сте го виделе долго - ова е таткото на Карлеуша

Press24 - 07.12.2017

Сите ја знаеме мајката на пејачката Јелена Карлеуша, Дивна, но дали знаете како изгледа нејзиниот татко? Познатиот полицаец Драган арлеуша во медиумите се појавувал во 2000 година, но подоцна се повлекол о јавноста, тешко може да се види и на ...

Беше пејачка и се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ а потоа се прости од естрадата

БркајРабота - 06.12.2017

Во 90-тите години во светот на музиката во Србија, меѓу многуте естрадни имиња ги обележа и Цеца Славковиќ, џебната Венера со моќен глас. Во тоа време оваа убава заводничка се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ, но публиката повеќе внимание посветуваше ...

Кога Боба и Брена слават годишнина од бракот, тоа изгледа вака (ФОТО)

Убавина и Здравје - 06.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес слават 26 години заеднички живот. Бившиот тенисер одлучи и годинава да ја однесе својата позната сопруга на Тајланд, каде што ја прославија својата сребрена свадба минатата година.

Дали сте знаеле дека постои? Еве како изгледа сестрата на Брена

Сител - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Таа беше големата љубов на Жељко Јоксимовиќ, но и ѕвезда на 90-тите, еве за која пејачка станува збор

Сител - 06.12.2017

Цеца Славковиќ позната како џебна Венера во 90-тите години владееше со музичката сцена во Србија. Исто така, Цеца е позната по тоа дека се забавувала со најпознатиот пејач на Балаканот, Жељко Јоксимовиќ.

Жељко објави фотографија од близначките и синот

Сител - 06.12.2017

Жељко Јоскимовиќ постојано е активен на социјалната мрежа Инстаграм. Тој на неговиот профил објави семејна фотографија, под фотографијата напиша: Прва прошетка за ...

Драстична промена: Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции (фото)

Сваштарник - 06.12.2017

Анастасија, ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ стана вистинска убавица која одзима здив каде и да се појави. Сепак на нејзиното лице се видливи промените во однос на изгледот кој го имала пред неколку години.

Јована и Жељко Јоксимовиќ на прва прошетка со близначките

Репортер - 06.12.2017

Откако ги доби близначките, а потоа одржа и два успешни концерта во „Сава центарот“, Жељко Јоксимовиќ ги израдува своите фанови со една семејна фотографија која разнежи многумина. Бидејќи тој и Јована Јоксимовиќ пред два месеца ги добија ќеркичките ...

ФОТО: Прва прошетка на близначките на Јована и Жељко – само да видите кој им помага!

Курир - 06.12.2017

Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на близначките Срна и Ана во октомври, а конечно го дочекаа и специјалниот семеен момент, што пејачот го обелодени на Инстаграм. Имено, Жељко сподели фотографија која го покажува среќното семејство и тоа во ...

(Фото) Лепа Брена откри дека има сестра

Репортер - 06.12.2017

Многумина знаат дека фолк-пејачката Лепа Брена има брат кој се занимава со музика, но ретки се оние кои знаат дека Брена има и сестра, Факета Стојановиќ. Сличноста помеѓу неа и Брена е огромна.

Му беше љубов на Жељко Јоксимовиќ и ѕвезда во 90-те: Исчезна од сцената, а денес изгледа вака

Press24 - 06.12.2017

Деведесеттите години, кога станува збор за музичката сцена во Србија, сигурно ги обележа и Цеца Славковиќ, џебна Венера со моќен глас. Во тоа време се забавувала со пејачот Жељко Јоксимовиќ, но публиката секогаш повеќе внимание обрнувала на ...

Драстична промена: Анастасија пред пластичните операции (фото)

Press24 - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ е доста популарна на Инстаграм и секојденвно објавува фотографии на кои таа изгледа совршено. Сепак повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

Фото: Не знаевме ни дека постои - сестрата на Брена неверојатно наликува на пејачката

Press24 - 06.12.2017

Ретко кој знае дека една од најголемите ѕвезди на југословенските простори, пејачката Лепа Брена, има и брат и сестра. Нејзината сестра Факета Стојановиќ ретко се појавува во јавностаи медиумите.

Синот на Брена буквално се преполови!

Пулс24 - 07.12.2017

Не е тајна дека синот на Лепа Брена претходно имал проблем со вишокот килограми. Виктор Живојиновиќ и покрај тоа зрачел со харизма, но никогаш не бил задоволен од својот физички изглед. Но, очигледно тоа се променило и на својот Инстаграм профил ...

Проблематично момче кое полицијата го привела за семејно насилство: Ова е синот на Зорица Брунцлик од првиот брак ...

Курир - 07.12.2017

Пејачката Зорица Брунцлик покрај трите ќерки Злата, Марија и Милјана, го има и синот Ѓорѓе од првиот брак со Зоран Тутиќ. Ѓорѓе на јавноста и е познат како проблематичниот син на Зорица, кој пред пет години беше приведен за семејно насилство.

Карлеуша блеска како Лас Вегас: Закопчана до грло, а сепак ги воодушеви фановите!

Попара - 08.12.2017

Јелена Карлеуша не престанува да ги изненадува и воодушевува своите фанови со разни комбинации. Имано, познато е дека стајлингот на Јелена го копираа и многу холивудски убавици, а како и да не го прават тоа кога пејачката од секогаш била и понаква и ...

ФОТО: Сега е јасно на кого е толку убава – ова се мајката и сестрата на Емина Јаховиќ

Курир - 07.12.2017

Иако е мажена во Истанбул, пејачката Емина Јаховиќ е многу поврзана со своето семејство кое живее во Нови Пазар. Од кого пејачката ја наследила убавината се гледа на фотографијата која ја објавила на Инстаграм, а на која позира со својата мајка ...

Дали сте знаеле дека постои: Еве како изгледа сестрата на Брена, но тие не се гледаат често поради само една причина ...

Курир - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции: Разликата е драстична

Сител - 07.12.2017

Анастасија, ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, израсна во вистинска убавица која го одзема здивот каде и да се појави, пишува магазинот Глоси. Сепак, на нејзиното лице се видливи промени во однос на изгледот кој го имала пред неколку години.

Прв пат во јавноста: Јована и Жељко Јоксимовиќ на прошетка со близначките

Попара - 07.12.2017

Откако ги доби близначките, а потоа одржа и два успешни концерта во „Сава центарот“, Жељко Јоксимовиќ ги израдува своите фанови со една семејна фотографија која разнежи многумина. Бидејќи тој и Јована Јоксимовиќ пред два месеца ги добија ќеркичките ...

Фото: Прва прошетка на близначките на Јована и Жељко Јоксимовиќ

Press24 - 06.12.2017

Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на близначките Срна и Ана во октомври, а конечно го дочекаа и специјалниот семеен момент, што пејачот го обелодени на Инстаграм. Имено, Жељко сподели фотографија која го покажува среќното семејство и тоа во ...

Му беше љубов на Жељко Јоксимовиќ- Исчезна од музичката сцена а денес изгледа вака

Пулс24 - 06.12.2017

Деведесеттите години, кога станува збор за музичката сцена во Србија, сигурно ги обележа и Цеца Славковиќ, џебна Венера со моќен глас. Во тоа време се забавувала со пејачот Жељко Јоксимовиќ, но публиката секогаш повеќе внимание обрнувала на ...

Тотално променета: Анастасија Ражнатовиќ пред и после пластичните операции

Пулс24 - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ е доста популарна на Инстаграм и секојденeвно објавува фотографии на кои таа изгледа совршено. Сепак повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

Премногу си личат- Лепа Брена ја покажа сестра и

Пулс24 - 06.12.2017

Ретко кој знае дека една од најголемите ѕвезди на југословенските простори, пејачката Лепа Брена, има и брат и сестра. Нејзината сестра Факета Стојановиќ ретко се појавува во јавностаи медиумите.

Синот на Брена се стопи: Виктор е толку слаб што нема да ви се верува, а девојките веднаш почнаа да трчаат по него ...

Курир - 07.12.2017

Не е тајна дека синот на Лепа Брена претходно имал проблем со вишокот килограми. Виктор Живојиновиќ и покрај тоа зрачел со харизма, но никогаш не бил задоволен од својот физички изглед. Но, очигледно тоа се променило и на својот Инстаграм профил ...

Сега е јасно на кого е толку убава – ова се мајката и сестрата на Емина Јаховиќ – Фото

Скопје24 - 07.12.2017

Иако е мажена во Истанбул, пејачката Емина Јаховиќ е многу поврзана со своето семејство кое живее во Нови Пазар. Од кого пејачката ја наследила убавината се гледа на фотографијата која ја објавила на Инстаграм, а на која позира со својата мајка ...

Дали сте знаеле дека постои? Еве како изгледа сестрата на Брена

МК News - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Фото: Прва прошетка на близначките на Жељко Јоксимовиќ

Пулс24 - 06.12.2017

Жељко и Јована Јоксимовиќ станаа родители на близначките Срна и Ана во октомври, а конечно го дочекаа и посебниот семеен момент, што пејачот го обелодени на Инстаграм. Имено, Жељко сподели фотографија која го покажува среќното семејство и тоа во ...

(ФОТО) Анастасија пред и по пластичните операции

Репортер - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, е многу популарна на „Инстаграм“ и секојденвно објавува фотографии на кои изгледа совршено. Сепак, повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции

Попара - 07.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, е многу популарна на „Инстаграм“ и секојденвно објавува фотографии на кои изгледа совршено. Сепак, повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.